Karadeniz Pet

Aklıma takılan bir soru

nihal_goksu

Meraklı Üye
2 ciftim var birine yavruluk koydum ama ikisi de flört evresindeler.dikkatimi çeken 1.mavi renli çiftinin erkeği ne yaparsa 2.çiftin parçalı kanatli yeşilli sarılı erkegi tarafından takip edilmesi sanki hayvan flortun inceliklerini öğreniyor 1.çiftten boyle olunca da bazen flört yerine izlemeye dalıyor onları göremezse kafesinin görebileceği bi yere çıkıyor.ay zaten iki ciftimde henüz çocuk düşünmüyor gibi yuvaliga ilgi yok.bunlar böyle ne yapmaya çalışıyor.allaha şükür sağlıklıar

Merhabalar @nihal_goksu hanım
Öncelikle çiftleriniz bir birlerini görmez ve sadece seslerini duyar ise bu teşvik edici olur. Yaş olarak büyük olan takım veya tecrübeli takım ise onları takip edebilirler doğaldır. Kuşlarınız kaç aylık ve ne zamandır beraberler isterseniz bir kaç foto atın öyle yorum yapalım nihal hanım

Fazla izleyen sarılı yeşilli cift bunlari izlemekten birbirlerine dikkat edemiyor gibi mavi ciftin erkeği tüyde.diğerlerinde bir sey yok yesilli ciftin yemine de az ruseym katinca kuyruk kanat tüyleri uzadı daha sağlıklı oldular ama yine tv gibi izliyorlar diğerlerini hiç biri teşrif etmediği için yavru alamadım.

Benim fikrim var birbirlerini görmeyecek şekilde konumlandırırsaniz faydali olur o zaman her çift kendi eşiyle ilgilenir maşallah çok güzeller

Geri