Karadeniz Pet

Akvaryum artemia hakkinda

Gökhan Naçar

Paylaşımcı Üye
merhaba arkadaslar

Akvaryumdaki lepisteslerime vitamin ve besi takviyesi olmasi acisindan hazir artemia yumurtasi alip el yapimi kulucka makinesiyle cikarmaya çalistim suan tahmini 100 veya daha fazla artemia yi cikarmayi basardim ve bu artemialari buyutup cogaltmaya karar verdim sorum su artemialar alg ve plaktonlarla besleniyorlarmis bazi buyuten arkDaslar hazir spriluna tabletin yeterli olabilecegini söylediler birincisi ucuz spriluna toz veya tableti nereden bulabilirim ucuz olmasi tercihim ikinciside yarin baliga gidicem deniz suyundada yasarlarmi acaba buranin suyu tuz orani degiskenlik gosterirmi onlar için bilen arkadaslarimiz yardimci olurlarsa sevinirim tesekkurler :)

Tabletlerde spirulina oranı az galiba. Toz olanlarda Çin menşeili olanlar daha ucuz ama tavsiye etmiyorlar.Genelde balıkçılar tablet kullanıyor. Ben şu( Artemia'nın üretilmesiyle ilgili yararlı olduğunu düşündüğüm bir araştırma - Discus Fun Club ) forumdan bakıyordum merak ettiklerime.Açıkcası bunu okumadım ama faydalı olabilir diye düşündüm. :D

meryem seninde masallah bilmedign sey yok aslinda senin burada yonetici olman lazim hakkini yiyorlar :D

meryem seninde masallah bilmedign sey yok aslinda senin burada yonetici olman lazim hakkini yiyorlar :D

O senin teveccühün,estağfirullah. Çok bildiğimden değil az çok ilgim var. Modluk onların olsun bize mubişler yeter. :D

bende oraya baktim suan baya bir makale okudumda denebilir :) adamlar artemiayi beslemek icin plakton uretmek icin cabaliyorlar ulkemizin piyasasinda aradiklari malzemeler mevcut degil yapmaya calistiklari ticari amacli ben lepisteslerime verebilecegim kadar arte!iayi uregmeyi basarabilirsem kafi forumda mikro iyoloji uzmani insanlarda var simdilik tablet veya o cin üretimi tozdan temin edebilirsem kafi gelecektir tesekkurler paylasim icin MERYEM Hanim :)

Rica ederim. Kolay gelsin ne diyelim. :)

teşekkürler :)

artemıa fıto planktonla beslenır canlı fıto plankton kulturu edınmenız lazım..fakat sız tatlı suda kullanıcaksınız buna cok gerekmez..
tatlı su ıcın spırıluna bence bır ıse yaramıyor onun yerıne cok cok az maya kullanın bıraz kokuyor fakat maya bu canlıları 3-5 gun belkı daha fazla hayatta tutuyor..
yok ben bunları buyutucem dersenız ozaman kesın fıtoplankton almanız lazım..
artemıa kabuklarından cıktıkları anda en beslıyıcı besın bekletırsenız hem olurler hemde besleyıcı ozellıklerını kaybederler bılgınıze..

zaten pek cikarmayi basaramadim bildiginiz cikarma yontemi varmi :(

Aslinda bunun icin bir icat var eger bulursam size veririm.acma orani %95 suzgeci falanda var hediye ederim priblem deil artik bende akvaryum yok size lazimsa alin.
Artenia cikarmak aslinda cok kolaydir.tek puf noktasi kullaniginiz artemianin kaliteli olmasi. Onun haricince baait bir duzenek isinizi gorur.

omega artemix kullanım ama pek cıkma oranı elde edemedim Great salt lake adlı bı marka var acılma oranı yuksekmıs almaya karar verdım suzme olayı bıraz zor lazım degılse duzeneği sizden alabilirim :(

duzenegı verırım sıfır zaten 2 tane almıstım bulmusken ıcınde suzgeci var rahat edersın..artemıa ıcın kımı ısık kımı ısı der ama su kosullarda 12-14 saatte max %10-15 kayıpla acarsın artemıaları..valla ben tuzlu su akvaryumum varken acık almıstım bırınden ama markasını hatırlamıyorum konverse kutuluydu..fakat sera kullandım omegada gayet guzel sonuc aldım..sıkıntı olmadı yanı..
ıcınden cıkan suzgeclede sıfır kayıplı varım aldım..bugun ısten 5 e cıkıcam kı kesın evde herseyı saattım bır onu vermemıstım lazım olur dıye ama akvaryum artık benım ıcın hayal sımdı kuslara sardım hedıye ederım canın sağolsun..
buradan msj yada .ö.m gonderırım ..

bende sana kus için lazım bır kaç aparat hedıye ederım odesmıs oluruz şimdiden tesekkurler :)

Suluk mama kabı yemlık ve kus kumu verebılecegım mınık suluk verırım

Son düzenleme:
cok tesekkur ederım cok saol dusunmen yeter su an bır sey lazım değil cok sağol..eger bır gun lazım olursa ısterım senden:)

hımm :) tabıkı haberın olsun yalnız ben uzman cavusum 3 ay daha buradayım sonra doguya gıdıcem demedı deme

tamam peki ne zaman alabılırım aparatları senden

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:42 -->-> Daha önceki mesaj 16:07 --

batuhancım ben gıttıgıdıyordan sıparısı verdım bu aparatı ne zaman alabılırım senden ?

Valla istedigin zaman alabikirsin.ben buldum evde tamadir urun senin ben sadece pazar izinliyim.bakirkoyde oturuyirum incirlo caddesine yakinim .hafta icide cemberli tastayim beyazit tarafinda.istersen kargi yapayim hafta ici sen nasil istersen.

olur karsi odemeli kargo daha makbul olur adresi vereyim sana

kemer mah. 905 sokak no :42 daire 6 esenler telefon 0530 456 12 93 simdiden tesekkurler

Geri