Karadeniz Pet

Albino Cinsiyet Ayrımı

anrsg

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşu bugün aldım cinsiyeti nedir erkek diyenler var dişi diyenler var.

Erkek gibi duruyor. Ayrıca kuşunuz albino değil.

Son düzenleme:
Her yeri beyaz ama albino olmuyo mu ? Benim için önmli olan albino olması değil erkek olması zaten

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:03 -->-> Daha önceki mesaj 11:02 --

Dişi diyenlerde oldu ama neye göre belirleniyor ki

Her yeri beyaz ama albino olmuyo mu ? Benim için önmli olan albino olması değil erkek olması zaten

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:03 -->-> Daha önceki mesaj 11:02 --

Gözlerinin kırmısı olması gerekiyor albino olması için. Eğer yanlış bilmiyorsam bilimsel olarak aslında bu bi hastalık gibi birşey tam olarak hastalık denmese de.

Hıhı gözler simsiyah bide zaten kafa üstünde sanki küçük çizgiler var dikkatli bakınca kesin erkek demi yoksa geri vermeyi düşünüyorum dişi kuş zor oluyor.

Hıhı gözler simsiyah bide zaten kafa üstünde sanki küçük çizgiler var dikkatli bakınca kesin erkek demi yoksa geri vermeyi düşünüyorum dişi kuş zor oluyor.

Üstadlar daha iyi bilir onlarda baksın istersen.

Doğrudur ama üstadlar ne yazıkki konuya bakmadılar sanırım.Ama biraz araştırdım kırmızı göz şart değilmiş.Siyahta olabiliyormuş sanırım ne kadar doğru bilmiyorum ama.

Doğrudur ama üstadlar ne yazıkki konuya bakmadılar sanırım.Ama biraz araştırdım kırmızı göz şart değilmiş.Siyahta olabiliyormuş sanırım ne kadar doğru bilmiyorum ama.

Gözü siyah olanlara çift faktör deniyor yani hem beyaz (veya sarı da olabiliyor) hem de gözü siyah. Gözü kırmızı olanlara ise albino deniyor. Eğer dediğiniz gibi kafasında çizgiler varsa ikisi de değildir. Bu arada burun deliklerinin etrafında hafif beyazlık gözüküyor, eğer flaşsız çektiysen bence dişi. Ama bu kuşa kolay kolay kimse %100 erkek veya dişi diyemez. Bugün erkek diyenler çok olur vermezsiniz, ama iki ay sonra dişi çıkabilir ya da tam tersi. Fotoğraflar da biraz yanıltıcı olabiliyor. İnşaallah doğru kararı verirsiniz.

Aklım çok karıştı dişi kuş bakımı çok zor oluyor diye biliyorum erkek kuş beslemek istiyorum bu kuşta güzel ama :/

Aklım çok karıştı dişi kuş bakımı çok zor oluyor diye biliyorum erkek kuş beslemek istiyorum bu kuşta güzel ama :/

Erkekler benimde her zaman favorimdir. Fakat olur da bu kuş biraz büyüdüğünde dişi olduğunu anlarsan bence verme sakın. Kuş çok güzel eğitebilirsin cinsiyet etken olmamalı maşallahı var kuşun.

Erkek ile dişinin arasında bakım ile alakalı faek olmaz
eğitimde erkek fazla olmasada biraz avantajlı
Kuşu sevdiysen ki güzel kuş değiştirme
tabi tek bakacaksan

Evet tek bakıp alıştırmak isitiyorum.Dişiler daha zor alıştıı doğru mu peki

dişiler biraz daha zor alışır ama benim kuş da dişi alıştı şuan beni çok seviyor dost gibi olduk unutma dişiler sadık erkekler canayakındır alıştıktan sonra sadık olması daha iyi gibi :)
birde kuşun için ne dişi diyorum ne erkek bir süre sonra netleşecektir 1-2 hafta kadar bekleyin cinsiyeti netleşir yani erkek de olabilir dişi de

:D sanırım cinsiyetini daha küçük diye belirleyemiyoruz.Yani ben küçük diye biliyorum(40 günlük dediler) inş bari onda doğru bilgi vermiştir. Petshop.

kardeşim cinsiyetini belirlenir de usta biri lazım biderüstem kardeşimin vermiş oldugu bilgi yanlış eğer kırmızı gözlü ise çift (double) faktör oluyor kırmızı gözlüler albino, lutino oluyo (yani orjinal olara) bazı kişiler de de mutasyon oluyor onarınki tüplemeyle oluyor

arkadaslar ben de 5 aylık normal muhabbet kusu var erkek sımdı de yanına dısı 5 aylık dısı albıno aldım ve aldıgım dısı albıno erkege zarar vermeye calısıyo normal mı acaba

Bu işte usta olarak bildiğiniz varmı acaba birde albinolar &90 dişi oluyormuş erkek çok zor diyolar.
Usta birinden bilgi almadıkçada kuşu vermek istemiyorum pek.

Geri