Karadeniz Pet

Albino Cinsiyeti

Cem

Yeni Üye
Merhaba,

Albino muhabbet kuşlarının cinsiyetleri yavruyken anlaşılıyor mu? İnternette konuyla ilgili birçok değişik bilgi var ve emin olamadım. Fotoğraftaki yavrunun cinsiyeti nedir? Çok teşekkürler...

Ekli dosyalar

• muhabbet.JPG
    muhabbet.JPG
    151 KB · Görüntüleme: 70
Gözleri siyah ise genelde erkek oluyorlar , albinoların da kırmızı gözlülerin geneli dişi diye biliyorum ... Sizin kuşunuzda erkek gibi , maşallah :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kuşun gözleri kırmızı renkli. Bu durumda cere rengi koyu pembe/mor olunca erkek oluyor. Çok teşekkürler yardımınız için.

Gözleri siyah ise genelde erkek oluyorlar , albinoların da kırmızı gözlülerin geneli dişi diye biliyorum ... Sizin kuşunuzda erkek gibi , maşallah :)

Siyah gözlü olan kuşun albinolukla bir ilgisi yoktur.Siyah gözlülerin çoğu erkek olur diye bir şey de diyemeyiz.
Ama dediğiniz gibi albino kuşların büyük bir çoğunluğu dişi olmakta.

Kirmizi gozlu beyaz ise albino sari ise lutino kus erkek masalah

Siyah gözlü olan kuşun albinolukla bir ilgisi yoktur.Siyah gözlülerin çoğu erkek olur diye bir şey de diyemeyiz.
Ama dediğiniz gibi albino kuşların büyük bir çoğunluğu dişi olmakta.

Evet ondan ayırarak sormuştum , albinolar kırmızı gözlü oluyor , siyah gözlü bizim kuşumuz , bize verirlerken siyah gözlü beyaz kuşların geneli erkek olur demişlerdi ve gördüklerimin geneli öyleydi ondan yazdım :)

Gözler Siyah gibi geldi. Siyah ise albino değil df (çift faktör) dir ve cinsiyeti erkek

Geri