Karadeniz Pet

Albino dişi..

Ercan Uçar

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Arkadaşlar suanda elimde boşta bir albino dişim var yanlız merak ettiğim konu albino muhabbet kuşuyla normal bir yerli muhabbet kuşu eş alırmı ve çıkan yavrular sizce ne olur eğer bir sıkıntı olmazsa boşta duran bir erkekle eşe atıcam. Siz saygı değer üstadlardan yorumlarınızı bekliyorum...

Bir sıkıntı olmaz. Albinoyu albino veya lutinoyla vurursanız sorun olur zaten. Çünkü albino ve lutinolar dengesiz hayvanlardır. Umarım kuluçkada bir sorun yaşamazsınız. Herhangi bir ırkla eşe vurulabilir. Çıkan yavrular genelde albinoyla vurulduysa albino ve eşinin renginde yavrular verir. Ayrıca yavrularda albino kanı olur. Yani yavrusunun kuluçkasında da albino çıkabilme durumu vardır.

Teşekkürler cihat bey bende böyle düşünmüştüm fakat herkezin ağzından birşey çıkıyor ve insan neye inanıcağını bilemiyor malesef.. Benim kız oldukça hareketli şuan da eşe atım olayı gerçekleşti ilerleyen zamanlarda fotoğraflarını yükler konu hakkında detaylı bilgi veririm size sağoln.

albinoyla albino veya lutinonun eş olmamasının sebebi nedir acaba??

Eş olmazlar diye bir kural yok ustam lâkin genetik olarak dengesiz farklı hayvanlar oldukları için GENELDE üretiminde kuluçka dönemlerinde sorunlar çıkarabiliyorlar.

Hiçbir sıkıntı olmaz. Cıkan yavrulara ise kimse kesin birsey söyleyemez.

Geri