petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Albino hakkında

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Alper Parlak tarafından 29 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. Alper Parlak

Alper Parlak New Member

Beğenileri:
    0
    Albino ya da albinizm, soydan geçen bir metabolizma hastalığıdır. Bu hastalığı taşıyanlara albinizm ya da albino denir.

Binlerce insanı ya da hayvanı etkileyen genetik bir bozukluk olan albinoluk renklenmeyi sağlayan melanin pigmenti yokluğu ya da azlığından kaynaklanır. Gözler, deri, saçlar ve bedenin öbür bölümlerini etkileyebilir. Akvaryum balıklarında da sık olarak görülmektedir.

Albinolarda (gerek insan, gerek hayvan) deri çok ince ve beyazımsı (ya da hafifçe pembe), kıllar (ya da tüyler) beyazdır. Gözlerin gözbebekleri pembe, ağ tabaka dan yansıyan ışık kırmızıdır. Gözler ışığa duyarlıdır ve genellikle astigmattır. Gözlerde ışık hassasiyeti nedeniyle nistagmus (gözlerin titremesi) mevcuttur. Albinoluk ender de olsa, zeka geriliği ya da bedensel gerilikle birlikte olabilir.Derilerinde renk pigmentleri bulunmadığı ya da az bulunduğu için güneşten gelen zararlı ışınlar vücuda girer ve fazla güneş altında bulunmaları ölümlerine bile yol açabilir.

Durum böyle iken albino neden daha değerli diğer renklerden

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Ben de merak ederdim az rastlandığı için daha revaçta demekki ama ben kırmızı gözden tırsıyorum :) hamsterım vardı üniversitedeyken onunda gözleri kırmızıydı çekinirdim :)

3. enderundepderun

Beğenileri:
    7
    Kırmızı gözü bilmiyorum ama Muhabbet kuşuna beyaz renk çok yakışıyor. Bir tane beyaz renkli erkek albino yavru denk getiremedim. Bu seferki Muhabbet kuşumda yeşil oldu ama dediğim gibi beyaz renk çok güzel duruyor Muhabbet Kuşlarında bence.

4. ali.pasaoglu

Beğenileri:
    0
    Albinolar %90-95 aralığında dişi oluyor maalesef, erkek albino bulmak oldukça zor...

5. Alper Parlak

Alper Parlak New Member

Beğenileri:
    0
    Burada yazılan bilgiye bakıldıgında albino muhabbet kuşları dayanıksız

6. enderundepderun

Beğenileri:
    7
    Aynen öyle ama üstte yazılanları görünce çok şaşırdım hastalığa yakalanma vs çok yüksekmiş.

Sayfayı Paylaş