petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Albino kuşlar Hakkında fikir istiyorum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Erti tarafından 19 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. Erti

Erti Member

Beğenileri:
    3
    Albino kuşların , diğer ırklara göre yavru alma verimi daha yüksek mi yoksa daha mı düşüktür ? Çünkü albino kuşları her petshop da görmek mümkün olmuyor , iyi forumlar Albino birtür kombinasyon sonucu oluyor ama yerlilere göre yavru alma imkanımız daha mı yüksek ?

#1 Erti, 19 Mart 2016
    Son düzenleme: 19 Mart 2016
  2. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    Albino Bir tür değildir sadece bir renk varyasyonudur yani mutasyondur ırkına göre değişir show albino olur yerli albinoya göre yavru almak zor olur insanlar gibi hani beyaz saçlı veya turuncu saçlı insanlar olurya bu da kuşlardaki mutasyon oluyor.

3. Erti

Erti Member

Beğenileri:
    3
    Yani albinoyla üretim yapmak yerine normal yerli ile üretim yapmak daha mı mantıklı ?

4. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    fazla bir şey fark etmez sadece albinolar daha az bulunduğu ve saf oldukları için daha pahalı olurlar. üretim vs olarak bir farkı yoktur.

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Sadece kuşlar irileştikçe yavru alma verimi düşer. Kuşun rengine göre bir değişiklik olmaz.

Sayfayı Paylaş