Karadeniz Pet

Albinonun cinsiyeti nedir bakar mısınız

Orange

Yeni Üye
image.jpeg
image.jpeg
OArkadaşlar 3 aylık albino kuşum var. Cinsiyetini bilmiyorum söyler misiniz lütfen

Ekli dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    490.7 KB · Görüntüleme: 18
  • image.jpeg
    image.jpeg
    761.9 KB · Görüntüleme: 18
Ayyy çok sevindim dişi olursa yetiştiremem diye korkuyordum :)))

Dişi de yetişir neden yetişmesin. Nedir bu dişilerin ayrımcılıktan çeltikleri :))

Zorluyor diyorlar gerçi en son çocukken yetiştirmiştim pek bilemiycem:D

Arkadaşlar erkek olduğuna emin miyiz hiç hareket etmiyor ötmüyor :(

Merhaba, uzman olan arkadaşların affına sığınarak; eğer kuşunuzun gözleri kırmızı değil ise albino değil beyaz renk bir kuştur. Eğer kırmızı ise albinodur. Gözleri ne renk siyah mı kırmızı mı? Kırmızı renkse kesin albino ve ne yazıkki albinoların cinsiyet tahminleri çok zordur. %90 oranında da dişidirler. Sizinki eğer siyah renk gözlü ise (karanlıkta çektiğiniz hariç resimlerden öyle gözüküyor) erkek.

Ceresine göre söylüyorum tabi bunu... göz rengi ayrımı albinoluk ile ilgili

Göz rengi bildiğiniz kırmızı zaten satıcısı da öyle demişti. Fakat öylece bakıyor yemiyor içmiyor zaten geleli iki gün oldu daha. Her sitede ceresi için farklı diyorlar. Videolarda daha açık ceresi olanlar dişi ve yumurtaları var bu biraz daha koyu ve elimden çok korkmuyor ama bilemiyorum değiştirsem mi ki :(

Benim albino ve lutinolara özel ilgim olduğu için değiştirin demek istemem... iki gün alışması için kısa bir süre. Benimde var biraz hırçın olsada çok seviyorum. Elede geliyor. Sağolsun Selçuk Bey'de tecrübesiyle çok yardımcı oluyor, yönlendiriyor. Muhabbet bakmak gerçekten sabır ve sevgi istiyor. Her birinin ayrı bir karakteri var. İki gündür birşey yemediğine eminmisiniz 24 saatten fazla aç kalamazlar. Dal veya kızıl darı alabilirseniz çok severler. Sürekli olmamak kaydıyla 1-2 gün için alışana kadar ortama kafese asabilirsiniz. Selçuk bey daha iyi yönlendirecektir tabi

Aslında yiyor bugün biraz oyun da oynadı ufaktan ötmeye de başladı. O kadar güzel ki usul usul bakıyor alışacağını ümit ediyorum bakalım :) Büyüdükçe ceresi nasıl bir değişime uğrar cinsiyetie göre açılır mı koyulaşır mı acaba

Bu yardımcı olacaktır sana cinsiyet belirlemede. Ancak dediğim gibi albinoların cinsiyetini belirlemek renk zordur. Eğer erkekse şanslısınız erkeğini bulmakta zordur. Kızgınlık döneminde kahverengi olursa kesin dişi :)

Albino seviyorsanız cinsiyeti çok önemsememek gerekiyor. İlla erkek istiyorum derseniz albinoda bunun garantisini kimse veremez, bekleyip tecrübe etmek lazım.

Sakinliğine aldanmayın içinden bir canavar çıkacak :D

3. Günün de daha sakin kalmasını az biraz anlayabiliyorum dediğiniz gibi umarım canavarlaşır severek bakarım:D ilgi gösterince kendini belli de ediyor oyuncu karakterli

Kuşun gün ışığında flash kullanmadan resmini çekip atabilirmisiniz

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam gagayi tam olarak çekermisiniz önden

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi