Karadeniz Pet

Aldığım yere geri versem?

• Konbuyu başlatan Hakan Uysal
  • Başlangıç tarihi
H

Hakan Uysal

Guest
Merhaba arkadaşlar,
1 yıl kadar önce bir tanıdık aracılığıyla kuşçudan 2 muhabbet kuşu almıştım artık ilgilenemiyorum, yani bakamıyorum. Aslında her gün suyunu değiştiriyoruz, ekmek olsun marul olsun veriyoruz ama yeri geliyor daha fazla ilgilenmemiz gerekiyor. Yavruları var. Kavga ettiler diye kafeslerini ayırdım yan yana duruyorlar ama aldığım yere geri vermek istiyorum. Aklımın da kalmamasını istiyorum, aldığım yere geri versem onlar için sıkıntı olur mu ortam değişimi vs.?

Aldığınız yer petshop ise oraya geri vermeyin.
heder olurlar, strese girerler. Yazık.
Makul bir fiyat açıp sitede hobiciye sahiplendirmek çok daha doğru olur diye düşünüyorum.
Saygılar.
Hakkınızda Hayırlısı.

Merhaba arkadaşlar,
1 yıl kadar önce bir tanıdık aracılığıyla kuşçudan 2 muhabbet kuşu almıştım artık ilgilenemiyorum, yani bakamıyorum. Aslında her gün suyunu değiştiriyoruz, ekmek olsun marul olsun veriyoruz ama yeri geliyor daha fazla ilgilenmemiz gerekiyor. Yavruları var. Kavga ettiler diye kafeslerini ayırdım yan yana duruyorlar ama aldığım yere geri vermek istiyorum. Aklımın da kalmamasını istiyorum, aldığım yere geri versem onlar için sıkıntı olur mu ortam değişimi vs.?
Hangi şehirdesiniz?Aldığınız yere geri verseniz size sattığı ücretin yarısına geri alır.
Yer değişi vs.kuşlar muhakak etkilenirler.

Aldığınız yer petshop ise oraya geri vermeyin.
heder olurlar, strese girerler. Yazık.
Makul bir fiyat açıp sitede hobiciye sahiplendirmek çok daha doğru olur diye düşünüyorum.
Saygılar.
Hakkınızda Hayırlısı.

Petshop değil aslında. Bir tanıdığın evlerinin altında adamın birisi kuşlarla ilgileniyor. Sırf kuşlar var orada. İyi birisi kendisi. Anlıyor bayağı ve isteyene satıyor bir sürü kuşu var.

Dediğim gibi kendimiz bakıyoruz ama daha fazla zaman ayırmamız gerekiyor onlara. O konuda yetersiz olduğumuzu düşünüyorum. Birisine vermek yerine, en güzeli aldığımız yere verelim, adam anlıyor hem orada bir sürü arkadaşı var kuşların diye düşündüm. Ne dersiniz? Aldığım yere geri giderlerse kuşlar için bu sıkıntı olur mu sizce?

Hangi şehirdesiniz?Aldığınız yere geri verseniz size sattığı ücretin yarısına geri alır.
Yer değişi vs.kuşlar muhakak etkilenirler.

Konya. Ücreti önemli değil, yeterki onlarla ilgilensin (ilgileniyor zaten). Biz yeterli bilgiye sahip değiliz, iyi besliyoruz falan ama ileride yine yavru olayı olacak o zaman yine kavga edecekler vs. vs. bir sürü şey var. Yeterince vakit ayıramıyoruz. Yer değişimi derken aldığım yerde bir sürü kuş var sadece kuşlar var orada. Sevinmezler mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Petshop değil aslında. Bir tanıdığın evlerinin altında adamın birisi kuşlarla ilgileniyor. Sırf kuşlar var orada. İyi birisi kendisi. Anlıyor bayağı ve isteyene satıyor bir sürü kuşu var.

Dediğim gibi kendimiz bakıyoruz ama daha fazla zaman ayırmamız gerekiyor onlara. O konuda yetersiz olduğumuzu düşünüyorum. Birisine vermek yerine, en güzeli aldığımız yere verelim, adam anlıyor hem orada bir sürü arkadaşı var kuşların diye düşündüm. Ne dersiniz? Aldığım yere geri giderlerse kuşlar için bu sıkıntı olur mu sizce?

Konya. Yer değişimi derken aldığım yerde bir sürü kuş var sadece kuşlar var orada. Sevinmezler mi?

Şayet dediğiniz gibi bir yer ise verin.
Sorun olacağını düşünmüyorum.
Madem abi'de anlıyormuş.
Sanırım en mantıklısı bu.

Şayet dediğiniz gibi bir yer ise verin.
Sorun olacağını düşünmüyorum.
Madem abi'de anlıyormuş.
Sanırım en mantıklısı bu.

Sağolun. Gerçekten çok seviyoruz, her gün suluğunu değiştirmemize ve ekmek marul gibi ek şeyler de vermemize rağmen onlara yeterince vakit ayıramadığımı düşünüyorum. Dün kavga ettiler mesela sanırım dişi yavrusunu kıskandı erkekle baya kavga ettiler, bazı yerleri kanadı tüylerini yoldular zor ayırdım ona da çok üzüldüm. Kafesleri ayrı dip dibe duruyorlar şuanda. İleride yine yavrusu olacak, o zaman yine aynı şeyler olacak. Bakımları, temizlikleri falan derken şahsen onlarla yeterince ilgilenemediğimi düşünüyorum. Daha iyi bakılmaları açısından böyle bir karar almıştım sorayım dedim. Muhabbet kuşlarının çok duygusal bir hayvanlar olduğunu okumuştum. Üzülmezler umarım. Onlar için en iyisi olacak sanırım.

Forumdan satmayı deneyin,mutlaka iyi bakacak biri çıkar.Olmadı aldığınız adama gider,durumu anlatırsınız.

Forumdan satmayı deneyin,mutlaka iyi bakacak biri çıkar.Olmadı aldığınız adama gider,durumu anlatırsınız.

Yok hocam satmayı düşünmüyorum, isteyenler var ama ilgilenebileceklerini sanmadığım için kimseye vermeyi düşünmüyorum. Hassas hayvanlar bunlar. En güzeli dedim aldığım adama, yani bunların dilinden anlayana geri vermek. Parası önemli değil.

Yok hocam satmayı düşünmüyorum, isteyenler var ama ilgilenebileceklerini sanmadığım için kimseye vermeyi düşünmüyorum. Hassas hayvanlar bunlar. En güzeli dedim aldığım adama, yani bunların dilinden anlayana geri vermek. Parası önemli değil.
Haklısınız ama birde olaya şöyle bakın.Siz aldığınız adama geri verdiniz diğelim,adam o kuşları daha önce size sattığı gibi başkasına yine satacak.

Haklısınız ama birde olaya şöyle bakın.Siz aldığınız adama geri verdiniz diğelim,adam o kuşları daha önce size sattığı gibi başkasına yine satacak.

Doğru söylüyorsunuz ama yine de aldığım, anlayan adama vermek en iyisi olmayacak mı her halukârda? Bir yandan endileşeniyorum, üzülüyorum ama bir yandan da onlar için en iyisi olacak diyorum.

Kalabalık ortamda kendilerini daha huzurlu hissedebilirler..

hakan bey dünyanın en iyi bakıcısı da olsanız o kuşlara en güzel şekilde bakabilecek arkadaşlar var forumda ayrıca siz kuşlar rahat etsin istiyorsunuz üreticiye satıyorsunuz anlamadım yani nereye gittiğini bilirsiniz en azından üretici satarsa o kuşları daha da bulamazsınız. arkadaşlar yardımcı olmaya çalışmış ama siz konu açıp kendiniz cevaplamışsınız biraz kusura bakmayın :)

ben de konyadaym 7 tane kuşm var üç 4 aydır küçk bir üreticiym isterseniz konuyla ilgilenebilirim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:33 -->-> Daha önceki mesaj 15:31 --

çok şükr kuşlarm çok mutlu
aldığmda çok hastalardı ama iileştiler
2 tane kuş almştm şimdi 7 tne oldular
hatta bir tanesi camdan geldi :)
sahibini bulamayınca bana kaldı
o kdar yani kuşlarımın neşesi civar evlerdeki kuşları cezbediyor :)

hakan bey dünyanın en iyi bakıcısı da olsanız o kuşlara en güzel şekilde bakabilecek arkadaşlar var forumda ayrıca siz kuşlar rahat etsin istiyorsunuz üreticiye satıyorsunuz anlamadım yani nereye gittiğini bilirsiniz en azından üretici satarsa o kuşları daha da bulamazsınız. arkadaşlar yardımcı olmaya çalışmış ama siz konu açıp kendiniz cevaplamışsınız biraz kusura bakmayın :)

- Kuşlarla yeterince ilgilenemediğimi düşündüğümden dolayı en iyi anlayabilecek kişiye yani aldığım yere veriyorum :) Bu durumun, yani tekrar yer değiştirme durumunun onlar için bir olumsuz etkisi olup olmayacağını sordum.

Çevremdeki isteyen kişilere versem, birçok konuda eminim bilgileri yok. Bundan dolayı kaygım vardı.

Ne yapmanız gerektigini gene en iyi siz bilirsiniz.. Vicdanınız nasıl rahat ediyorsa o sekilde yapın..

- Kuşlarla yeterince ilgilenemediğimi düşündüğümden dolayı en iyi anlayabilecek kişiye yani aldığım yere veriyorum :) Bu durumun, yani tekrar yer değiştirme durumunun onlar için bir olumsuz etkisi olup olmayacağını sordum.

Çevremdeki isteyen kişilere versem, birçok konuda eminim bilgileri yok. Bundan dolayı kaygım vardı.

bende size şöyle bir fikir vereyim sık sık gittiğiniz bir akraba ya da komşunuza çalışıyorsanız dükkan komşusu da olur oralara verin sık sık ta kontrolünü aparsınız saygılar :)

Arkadaşlar son kararımı verdim:

Farkettimde fazlasıyla bağlanmışım. Gerekirse kafesi büyütürüm, yeni aksesuarlar alırım, yavrularına bakarım ama geri aldığım yere de başkasına da vermeyeceğim :) Baya alışmışız.

Bir sorum var: Tırnaklarıyla ilgili birşey okumuştum, tırnaklarını kesmemiz gerekiyor mu? Elle zaten zor tutuyoruz, rahatsız da oluyorlar nasıl tutup keseriz çok merak ediyorum : )

Arkadaşlar son kararımı verdim:

Farkettimde fazlasıyla bağlanmışım. Gerekirse kafesi büyütürüm, yeni aksesuarlar alırım, yavrularına bakarım ama geri aldığım yere de başkasına da vermeyeceğim :) Baya alışmışız.

Bir sorum var: Tırnaklarıyla ilgili birşey okumuştum, tırnaklarını kesmemiz gerekiyor mu? Elle zaten zor tutuyoruz, rahatsız da oluyorlar nasıl tutup keseriz çok merak ediyorum : )

Tünekler plastikse tahta tünek kullanın uzamasını engelleyecektir.

Geri