petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Aldım yavruyu.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Süleyman Mert DEMİRSOY tarafından 12 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Merhaba arkadaşlar 28 günlük olan yavrumu an itibariyle yuvalıktan aldım.Az önce dişi yuvadan atmaya çalıştı yuvalık tüneğinde duruyordu yavru ama babası tekrar içeri soktu. Sonra tekrar çıkarttı dişi ama babası yine geri soktu kur yaparak. Bende zamanı geldiğini düşünerek yavruyu aldım. Şuan kafeste sakin bir şekildi duruyor sizce doğrumu yaptım.

2. cavusdenizli
    Gizli

valla ben bilmem ama çok sevindim yavrunun olduğunu büyüdüğünü ve yuvasından artık çıktığı için ne güzell

3. Batuhan SEZER

Batuhan SEZER New Member

Beğenileri:
    0
    Bildiğim kadarıyla 30 günlükken falan kafesten yavruyu alıyorlar. Fakat yavruyu kafesten alırken dikkat etmen gereken şey yavru kendi başına yem kırabilmesi. Yavru yem kırabiliyorsa sorun yok.

4. abdulkerim demir

Beğenileri:
    0
    valla bence ii etmişsin baba doğru olanı yapmış ama anne artık stress yapıp yavruyu döverdi kanımca

5. Sevtap DERİN
    Gizli

Hayırlı olsun ablacığım. Eğer yem yiyebiliyorsa sorun yok. Kabuksuz yem dök bakalım biraz önüne. :)

6. Sağol
    Az önce aldım şuan öylece duruyor. yere kanarya yemi ve normal yem attım. ama sulu dışkı yaptı galiba korkuyor.
    bende öyle düşündüm.çünkü anne tekrar yumurtlucak 1-2 güne
    sağol abla. daha yem kırdıgını görmedim şayet tabanda öyle duruyor. bakalım alışsın. Kanarya yemi ve normal yem döktm tabana. İshal yaptı galiba korkuyor.Bakalım yarın inşallah yem kırar

7. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Hayırlısı olsun kardeşim.

8. Süleyman Aydın
    Gizli

Yinemi yumurtlayacak vay bee :D

9. sağol abi
    aynen öyle :D

10. tolga arslan

tolga arslan New Member

Beğenileri:
    0
    biz daha çifleştiklerini göremedik sen 2. yumurtaları bekliyon gerçi bnmkiler daha yavru ama sevtap abla bu konuda en çok bekleyenlerden biri :)

11. Evet kardeşim aynen öyle. :)

Arkadaşlar yem yemiyor hala :(

12. armand0
    Gizli

armand0 Guest

Kabuksuz yem verdinmi kardesım olmadı bıraz mama yapıp verebılırsın ama aç kaldıgında yicek diye düşünüyorum tüneğin yanına bir yem kabıda koyabilirsin ilgisini çekebilir birkere öğrendimi zaten gerisi gelir

13. yok abi kanarya ve normal yem var. nerdeyse her taraf yem dolu :) Hareketlide kaşınıp duruyor zıplıyor tırmanıyor. direk üstüme uçuyor. Sevdi beni kereta :)

14. armand0
    Gizli

armand0 Guest

Sen böle ilgileniyorsan o kuş sağlıkla büyür zaten kardeşim :) Nazar değmesin bari bi boncuk tak kafese :)

15. Sevtap DERİN
    Gizli

Kesinlikle ablacığım nazar boncuğunu ihmal etme. Bugün kabuksuz yem al elinden vermeye çalış bakalım yiyecek mi bu tatlı oğlan.

16.  
  17. tolga arslan

tolga arslan New Member

Beğenileri:
    0
    Su felan içiyomu ? gördünmü hiç elinle besle bi tadını alsın belki yer

18. Tolga kardeşim sorun çözüldü yem yiyorlar. dün başladılar.

19. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Hadi gözün aydın Süleyman , ama yem kırıp kıramadığını takip et ..

20. abi bugun 3. yavruyuda çıkardım şuan 3ü birlikte yem kırıyorlar. Bazen yemlikten yiyorlar :)

Sayfayı Paylaş