Karadeniz Pet

Aldım yavruyu.

• Konbuyu başlatan Süleyman Mert DEMİRSOY
  • Başlangıç tarihi
S

Süleyman Mert DEMİRSOY

Guest
Merhaba arkadaşlar 28 günlük olan yavrumu an itibariyle yuvalıktan aldım.Az önce dişi yuvadan atmaya çalıştı yuvalık tüneğinde duruyordu yavru ama babası tekrar içeri soktu. Sonra tekrar çıkarttı dişi ama babası yine geri soktu kur yaparak. Bende zamanı geldiğini düşünerek yavruyu aldım. Şuan kafeste sakin bir şekildi duruyor sizce doğrumu yaptım.

valla ben bilmem ama çok sevindim yavrunun olduğunu büyüdüğünü ve yuvasından artık çıktığı için ne güzell

Bildiğim kadarıyla 30 günlükken falan kafesten yavruyu alıyorlar. Fakat yavruyu kafesten alırken dikkat etmen gereken şey yavru kendi başına yem kırabilmesi. Yavru yem kırabiliyorsa sorun yok.

valla bence ii etmişsin baba doğru olanı yapmış ama anne artık stress yapıp yavruyu döverdi kanımca

Hayırlı olsun ablacığım. Eğer yem yiyebiliyorsa sorun yok. Kabuksuz yem dök bakalım biraz önüne. :)

valla ben bilmem ama çok sevindim yavrunun olduğunu büyüdüğünü ve yuvasından artık çıktığı için ne güzell
Sağol
Bildiğim kadarıyla 30 günlükken falan kafesten yavruyu alıyorlar. Fakat yavruyu kafesten alırken dikkat etmen gereken şey yavru kendi başına yem kırabilmesi. Yavru yem kırabiliyorsa sorun yok.
Az önce aldım şuan öylece duruyor. yere kanarya yemi ve normal yem attım. ama sulu dışkı yaptı galiba korkuyor.
valla bence ii etmişsin baba doğru olanı yapmış ama anne artık stress yapıp yavruyu döverdi kanımca
bende öyle düşündüm.çünkü anne tekrar yumurtlucak 1-2 güne
Hayırlı olsun ablacığım. Eğer yem yiyebiliyorsa sorun yok. Kabuksuz yem dök bakalım biraz önüne. :)
sağol abla. daha yem kırdıgını görmedim şayet tabanda öyle duruyor. bakalım alışsın. Kanarya yemi ve normal yem döktm tabana. İshal yaptı galiba korkuyor.Bakalım yarın inşallah yem kırar

Hayırlısı olsun kardeşim.

biz daha çifleştiklerini göremedik sen 2. yumurtaları bekliyon gerçi bnmkiler daha yavru ama sevtap abla bu konuda en çok bekleyenlerden biri :)

Kabuksuz yem verdinmi kardesım olmadı bıraz mama yapıp verebılırsın ama aç kaldıgında yicek diye düşünüyorum tüneğin yanına bir yem kabıda koyabilirsin ilgisini çekebilir birkere öğrendimi zaten gerisi gelir

Kabuksuz yem verdinmi kardesım olmadı bıraz mama yapıp verebılırsın ama aç kaldıgında yicek diye düşünüyorum tüneğin yanına bir yem kabıda koyabilirsin ilgisini çekebilir birkere öğrendimi zaten gerisi gelir

yok abi kanarya ve normal yem var. nerdeyse her taraf yem dolu :) Hareketlide kaşınıp duruyor zıplıyor tırmanıyor. direk üstüme uçuyor. Sevdi beni kereta :)

Kesinlikle ablacığım nazar boncuğunu ihmal etme. Bugün kabuksuz yem al elinden vermeye çalış bakalım yiyecek mi bu tatlı oğlan.

Sen böle ilgileniyorsan o kuş sağlıkla büyür zaten kardeşim :) Nazar değmesin bari bi boncuk tak kafese :)[/QUTOTE]
Tamam abi. Çok sağol.
Kesinlikle ablacığım nazar boncuğunu ihmal etme. Bugün kabuksuz yem al elinden vermeye çalış bakalım yiyecek mi bu tatlı oğlan.

Tamam abla. Yalnız ağzını açmıyor yani bir yem yeme çabası yok. Muz,marul felan uzatıyorm onlara pas vermiyor. Ben yanından gidince kabarık duruyor. Yanına gelince coşuyor bana gelmeye dışarı çıkmaya çalışıyor.

Su felan içiyomu ? gördünmü hiç elinle besle bi tadını alsın belki yer

Hadi gözün aydın Süleyman , ama yem kırıp kıramadığını takip et ..

Geri