petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

alın tüylerinde dökülme(fotoğraflar)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve arrap tarafından 5 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. arrap

arrap Guest

öncelikle sağlıklı kuşlar dilerim.
    hemen sorunuma geçmek istiyorum fotoğraf da var. Kuşumun alın tüylerinde bir dökülme var bende anlamadım. henüz 6-7 aylık kuşum sizden bu bi hastalık mı değil mi öncelikle onu öğrenmek istiyorum. eğer hastalıksa da nasıl tedavi edebileceğimi anlatırsanız sevinirim.

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

yardım edin lütfen..

#1 arrap, 5 Temmuz 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 5 Temmuz 2013
  2. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Resimler açılmıyor ama muhtemelen tüy dökümüne girmiştir..Bu mevsimde gayet normal..telaşlanacak bir durum yok..Mama ve vitamin takviyesi yapın düzelir..Ama yinede resimlerini görelim..

3. arrap

arrap Guest

resimler görünüyor artık:) k.bkmayın

4. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    Aynen dediğim gibi kuş tüy dökümünde..Hatta kapsüller çıkmış ve yeni tüyleri geliyor..

5. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Tüy döneminde kus. Telaslanılıcak birsey degil

6. Mehmet ŞEKER

bu dönemde suyuna vitamin ve mama şart

7. Numan Küçük

Avi sol + avi sol-b= hizli tuy dökümü+canli parlak sağlıklı yeni tüyler formul basit :) haftanın 2 gunu 2 farkli vitamini farkli gunlerde suyuna karıştırın verin arada 2 gun olsun.. ornek ptesi avi sol b verin persembe avisol..

8. GaGa

GaGa Guest

Korkulacak birşey yok. Kuşun tüy dökme döneminde...
    Bol vitamin. :)

9. HASAN YAVUZER

Beğenileri:
    1
    salatalık + kuru incir banyo yapmayı seviyorsa banyoluk.. banyo suyuna birkaç damla elma sirkesi

10. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    Arkadaslar lutfen tum konular icin gecerli olan bir durum var
    .Sizlerden ricam konulara cvp verirken egerki sizin düşüncenizi baskasi yorum olarak yazmissa tekrar ayni seyi yazmayin..farkli fikriniz varsa tabiki goruslerinizi soyleyin ama yazmak icinde biseyler yazmayin....

11. Zeynep NUR

Benimkisindede aynı yerde tüyler döküldü ve mavi çıktı. çok değişik görünüyor :D

12. Duygu Koçak

büyük ihtimal mantar olmuş.mantar kremi sürün kafasına ellerıne ve gagasına. tuy dokumune benzemıyor

13. ELÇİN KESMEKAYA

benim kuşumdada aynı durum varda kafasındaki telekler bir tüylü patlayıp tüye dönüşmedi 2 haftadır. vitamine başladım inşallah iyi gelir kuşum rahat geçirir bu dönemi. ama sirke denemedim??? çoğunluk ne düşünüyor bu sirkeli banyo ile ilgili? ayrıca kuş sirke kokusunu alıp girmez diye düşünüyorum???

Sayfayı Paylaş