Karadeniz Pet

alın tüylerinde dökülme(fotoğraflar)

• Konbuyu başlatan arrap
  • Başlangıç tarihi
A

arrap

Guest
öncelikle sağlıklı kuşlar dilerim.
hemen sorunuma geçmek istiyorum fotoğraf da var. Kuşumun alın tüylerinde bir dökülme var bende anlamadım. henüz 6-7 aylık kuşum sizden bu bi hastalık mı değil mi öncelikle onu öğrenmek istiyorum. eğer hastalıksa da nasıl tedavi edebileceğimi anlatırsanız sevinirim.

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

yardım edin lütfen..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Resimler açılmıyor ama muhtemelen tüy dökümüne girmiştir..Bu mevsimde gayet normal..telaşlanacak bir durum yok..Mama ve vitamin takviyesi yapın düzelir..Ama yinede resimlerini görelim..

Aynen dediğim gibi kuş tüy dökümünde..Hatta kapsüller çıkmış ve yeni tüyleri geliyor..

Tüy döneminde kus. Telaslanılıcak birsey degil

Avi sol + avi sol-b= hizli tuy dökümü+canli parlak sağlıklı yeni tüyler formul basit :) haftanın 2 gunu 2 farkli vitamini farkli gunlerde suyuna karıştırın verin arada 2 gun olsun.. ornek ptesi avi sol b verin persembe avisol..

Korkulacak birşey yok. Kuşun tüy dökme döneminde...
Bol vitamin. :)

salatalık + kuru incir banyo yapmayı seviyorsa banyoluk.. banyo suyuna birkaç damla elma sirkesi

Arkadaslar lutfen tum konular icin gecerli olan bir durum var
.Sizlerden ricam konulara cvp verirken egerki sizin düşüncenizi baskasi yorum olarak yazmissa tekrar ayni seyi yazmayin..farkli fikriniz varsa tabiki goruslerinizi soyleyin ama yazmak icinde biseyler yazmayin....

Benimkisindede aynı yerde tüyler döküldü ve mavi çıktı. çok değişik görünüyor :D

büyük ihtimal mantar olmuş.mantar kremi sürün kafasına ellerıne ve gagasına. tuy dokumune benzemıyor

benim kuşumdada aynı durum varda kafasındaki telekler bir tüylü patlayıp tüye dönüşmedi 2 haftadır. vitamine başladım inşallah iyi gelir kuşum rahat geçirir bu dönemi. ama sirke denemedim??? çoğunluk ne düşünüyor bu sirkeli banyo ile ilgili? ayrıca kuş sirke kokusunu alıp girmez diye düşünüyorum???

Geri