Karadeniz Pet

Alışma konusunda yardım :)

Tolga KARLI

Meraklı Üye
Merhaba benim kuşum 1-1.5 aydır bende ve süreklide ilgileniyorum elimi uzatınca kaçmıyor elimi tünek gibi yapınca felan elime geliyor omzuma koyunca duruyor felan uysal bir kuşum var ama sadece sorunum uçunca direk kafesine konuyor. yada uzaklaşıyor ama yanına gidince felan hiç kaçmıyor korkmuyor ama ucunca kafama omzuma konmasını nasıl saglarım ? :confused:

Son düzenleme:
Çağırdınızda gelmesini mi sağlayacaksınız?
Hocam valla bu zamana kadar çağırıldığında gelen bir kuş görmedim ben açıkcası, gören arkadaşlar veya yetiştirenler varmıdır bilemem. İlk yuvaya konması da çok normal ki en çok orayı benimsiyorlar. Yani siz yeterince alıştırmışınız zaten kuşunuzu ;)

Kardeş bu köpek mi ki çağırdığınız da gelsin. Onların genlerinde böyle bir özelliğin olduğunu düşünmüyorum. Kafesine konması gayet normal. Orada kendini güvende hissediyordur, alıştığı ortama geri dönmek her canlının hayat alanında mevcut.

Hocam valla bu zamana kadar çağırıldığında gelen bir kuş görmedim ben açıkcası, gören arkadaşlar veya yetiştirenler varmıdır bilemem. İlk yuvaya konması da çok normal ki en çok orayı benimsiyorlar. Yani siz yeterince alıştırmışınız zaten kuşunuzu ;)

Sanırım biraz yanlış bir cümle kurmuşum. :) Doğal olarak cevap ona göre geldi. Gelip kendisi kafama omzuma felan konmasını nasıl sağlayabilirim demek istemiştim aslında.

Kardeş bu köpek mi ki çağırdığınız da gelsin. Onların genlerinde böyle bir özelliğin olduğunu düşünmüyorum. Kafesine konması gayet normal. Orada kendini güvende hissediyordur, alıştığı ortama geri dönmek her canlının hayat alanında mevcut.

Böyle birşeyi ilk önce ben düşündüm, daha sonra dedim ki zaten Sevtap yazar ;)

Kardeş biraz sakin ne dedim yanlış bir cümle kurdum hepsi bu. ;)

Ben soru sormuştum yanlış anlaşılma oldu.Bizde insanız sonuçta yanlış yazmış olabiliriz sonuçta ne bu uslup Sevcan Kardeş. Bende kuşların öyle olmayacağını yanlış anlatımda bulunuduğumu belirttim ama cevap vermediniz neyse yinede köpeğe benzemediğini öğrendim sağolun ...!!!!!

Son düzenleme:
Ben soru sormuştum yanlış anlaşılma oldu. Bende kuşların öyle olmayacağını yanlış anlatımda bulunuduğumu belirttim ama cevap vermediniz neyse yinede köpeğe benzemediğini öğrendim sağolun...!!!!!

Bak iki gözüm, bak ciğerim. Bunların hepsi senin elinde. Kızmana ne gerek var? Zamanla olacaktır her şey. Kuşunla vakit geçir, ürkütmeden onunla oyunlar oyna, ilgilen, kafesinde aynalı oyuncaklar bulundurma. Gerisi senin verebileceğin eğitimde saklı.Umarım güzel anılarınız olur da burada paylaşırsın bizlerle.

her kuş farklıdır ve düşüncesi çok değişiktir. bazıları utangaç gelmek istemesi varsa gelmez. bazılarında gelir ama ele konmaz. bazıları korkmaz ama hiç gelmez ve gelmesini beklemek biraz.zor.olaydır.

Bak iki gözüm, bak ciğerim. Bunların hepsi senin elinde. Kızmana ne gerek var? Zamanla olacaktır her şey. Kuşunla vakit geçir, ürkütmeden onunla oyunlar oyna, ilgilen, kafesinde aynalı oyuncaklar bulundurma. Gerisi senin verebileceğin eğitimde saklı.Umarım güzel anılarınız olur da burada paylaşırsın bizlerle.

Benim kızma nedenim sadece yani insanız hata yapar yanlış yazmış olabiliriz, bu kadar yoksa bilgim olmadığı bir konuda yardım almak istedim Sevcan Hanım ben ürkütmeden seviyorum zaten baya da alıştı. Zamanla olur mu yoksa tekniği felan var mıdır onu öğrenmek istedim o kadar.

Benim kızma nedenim sadece yani insanız hata yapar yanlış yazmış olabiliriz, bu kadar yoksa bilgim olmadığı bir konuda yardım almak istedim Sevcan Hanım ben ürkütmeden seviyorum zaten baya da alıştı. Zamanla olur mu yoksa tekniği felan var mıdır onu öğrenmek istedim o kadar.

Niye herkes benim adımı yanlış söylemekte ısrarlı. :D Sevcan kim kardeş:D Burada Sevtap var.

teknigi yok kendisi alınıncaya kadar zaten size.gelir. mesela benim kuşum gelirdi. başka bir.kuş vardı ama o gelmezdi elime.konardı. sesinizi tanıyınca alıştığında ona seslendiginizde gelirse.gelir.gelmezse siz elinize alıp omuzunuza sondurun orada.size alışırsa zamanla.size gelir

teknigi yok kendisi alınıncaya kadar zaten size.gelir. mesela benim kuşum gelirdi. başka bir.kuş vardı ama o gelmezdi elime.konardı. sesinizi tanıyınca alıştığında ona seslendiginizde gelirse.gelir.gelmezse siz elinize alıp omuzunuza sondurun orada.size alışırsa zamanla.size gelir

Teşekkür ederim alışmada problem yok şuana kadar aramız çok iyi ısırmıyor sevdiriyor kaçmıyor korkmuyor benden sanırım zaman herşeyin ilacı :)

Alışır daha kardeşim senden korkmuyorsa sıkıntı yok sakın kuşu avcuna alıyım deme parmağına falan kendi gelsin avucuna alırsan kuş ürker birdaha gelmez

walla tevfik benım kusum ben cagırdıgımda gelıp elımın uzerıne konuyor :)

Geri