petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Alışma konusunda yardım :)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Tolga KARLI tarafından 21 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Tolga KARLI

Tolga KARLI New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba benim kuşum 1-1.5 aydır bende ve süreklide ilgileniyorum elimi uzatınca kaçmıyor elimi tünek gibi yapınca felan elime geliyor omzuma koyunca duruyor felan uysal bir kuşum var ama sadece sorunum uçunca direk kafesine konuyor. yada uzaklaşıyor ama yanına gidince felan hiç kaçmıyor korkmuyor ama ucunca kafama omzuma konmasını nasıl saglarım ? :confused:

#1 Tolga KARLI, 21 Ağustos 2013
    Son düzenleme: 21 Ağustos 2013
  2. Tevfik AKTUNÇ

Çağırdınızda gelmesini mi sağlayacaksınız?
    Hocam valla bu zamana kadar çağırıldığında gelen bir kuş görmedim ben açıkcası, gören arkadaşlar veya yetiştirenler varmıdır bilemem. İlk yuvaya konması da çok normal ki en çok orayı benimsiyorlar. Yani siz yeterince alıştırmışınız zaten kuşunuzu ;)

3. Sevtap DERİN

Kardeş bu köpek mi ki çağırdığınız da gelsin. Onların genlerinde böyle bir özelliğin olduğunu düşünmüyorum. Kafesine konması gayet normal. Orada kendini güvende hissediyordur, alıştığı ortama geri dönmek her canlının hayat alanında mevcut.

4. Tolga KARLI

Tolga KARLI New Member

Beğenileri:
    0
    Sanırım biraz yanlış bir cümle kurmuşum. :) Doğal olarak cevap ona göre geldi. Gelip kendisi kafama omzuma felan konmasını nasıl sağlayabilirim demek istemiştim aslında.

5. Tevfik AKTUNÇ

Böyle birşeyi ilk önce ben düşündüm, daha sonra dedim ki zaten Sevtap yazar ;)

6. Tolga KARLI

Tolga KARLI New Member

Beğenileri:
    0
    Kardeş biraz sakin ne dedim yanlış bir cümle kurdum hepsi bu. ;)

7. Sevtap DERİN

Ve evet, düşüncelerinde haklı çıkarak Sevo bu cümleleri yazdı. :p

8. Tolga KARLI

Tolga KARLI New Member

Beğenileri:
    0
    Ben soru sormuştum yanlış anlaşılma oldu.Bizde insanız sonuçta yanlış yazmış olabiliriz sonuçta ne bu uslup Sevcan Kardeş. Bende kuşların öyle olmayacağını yanlış anlatımda bulunuduğumu belirttim ama cevap vermediniz neyse yinede köpeğe benzemediğini öğrendim sağolun ...!!!!!

#8 Tolga KARLI, 22 Ağustos 2013
    Son düzenleme: 22 Ağustos 2013
  9. Sevtap DERİN

Bak iki gözüm, bak ciğerim. Bunların hepsi senin elinde. Kızmana ne gerek var? Zamanla olacaktır her şey. Kuşunla vakit geçir, ürkütmeden onunla oyunlar oyna, ilgilen, kafesinde aynalı oyuncaklar bulundurma. Gerisi senin verebileceğin eğitimde saklı.Umarım güzel anılarınız olur da burada paylaşırsın bizlerle.

10. ergani21

ergani21 Guest

her kuş farklıdır ve düşüncesi çok değişiktir. bazıları utangaç gelmek istemesi varsa gelmez. bazılarında gelir ama ele konmaz. bazıları korkmaz ama hiç gelmez ve gelmesini beklemek biraz.zor.olaydır.

11. Tolga KARLI

Tolga KARLI New Member

Beğenileri:
    0
    Benim kızma nedenim sadece yani insanız hata yapar yanlış yazmış olabiliriz, bu kadar yoksa bilgim olmadığı bir konuda yardım almak istedim Sevcan Hanım ben ürkütmeden seviyorum zaten baya da alıştı. Zamanla olur mu yoksa tekniği felan var mıdır onu öğrenmek istedim o kadar.

12. Sevtap DERİN

Niye herkes benim adımı yanlış söylemekte ısrarlı. :D Sevcan kim kardeş:D Burada Sevtap var.

13. ergani21

ergani21 Guest

teknigi yok kendisi alınıncaya kadar zaten size.gelir. mesela benim kuşum gelirdi. başka bir.kuş vardı ama o gelmezdi elime.konardı. sesinizi tanıyınca alıştığında ona seslendiginizde gelirse.gelir.gelmezse siz elinize alıp omuzunuza sondurun orada.size alışırsa zamanla.size gelir

14. Tolga KARLI

Tolga KARLI New Member

Beğenileri:
    0
    Pardon çok özür dilerim Sevtap Hanım :).

15. Tolga KARLI

Tolga KARLI New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim alışmada problem yok şuana kadar aramız çok iyi ısırmıyor sevdiriyor kaçmıyor korkmuyor benden sanırım zaman herşeyin ilacı :)

16. BydmR

BydmR New Member

Beğenileri:
    0
    Alışır daha kardeşim senden korkmuyorsa sıkıntı yok sakın kuşu avcuna alıyım deme parmağına falan kendi gelsin avucuna alırsan kuş ürker birdaha gelmez

17. Dilek M. Dönmez

walla tevfik benım kusum ben cagırdıgımda gelıp elımın uzerıne konuyor :)

18. Tevfik AKTUNÇ

Kesin ve net konuşmadım ki ben :) Bir gün video alırmısın sakıncası olmaz ise, gerçekten merak ediyorum. :)

19. Dilek M. Dönmez

Suan cekme olanagım yok ama oldugu anda cekıcem aslında cekmıstım ama ısıme yaramaz dıye sılmıstım :D

20. Tevfik AKTUNÇ

Doğrudur, ama merakım işte hiç görmediğimden kaynaklanıyor. İmkansız dememde saçmalık gibi geliyor :)

Sayfayı Paylaş