Karadeniz Pet

Alışma süreci

pasgeuk

Yeni Üye
ARkadaşlar 1 ay önce 1 erkek 1 hafta sonrada dişi aldık tek kalmasın dedik kötü ettik galiba. Kuşlar bizden korkuyolar gece yuvaya girmiyolar elimize de alıştıramıyoruz avcumuza aldıgımızda bagırıyolar dişi çok hiperaktif napıcaz bilen varmı yavrular saten 2 aylık filan ikiside .

gece yuvaya girmiyolar eşarp la yakalıyoruz gece sokmazsak karanlıkda sağa sola vuruyolar. Yardım ve önerilerinizi bekliyoruz . Tşkler

Ikı kus zaten ınsana zor alısır. Ilk once erkek alıp 7 aylık olunca 5 aylık dısı alacaktınız. Ben oyle yaptım. Az da olsa ele gelıyorlar. Kafese sokmada sorun yasamıyorum.

Youtubede bir video var 2 kus nasil alistirilir diye bir aratin link gonderemedim telefondan girdigim icin ordaki yontemleri bir deneyin bakalim sabirla kuslar 2 ayliksa alisirlar ama cok samimi olmayabilirler insanla

2 kuş yavaş yavaş ama güzel alışıyor yalnız kuşlar zaten sizin yakalama şeklinizden falan bayagı bi ürkmüş bence
Avcı gibi görüyorlar sizi ve bu yüzden kaçmaya çalışıorlar
Kafesten siz çıkartın, ama alıştırma aşamasını tekrar baştan başlamanız lazım..
Size link veriyorum ben uyguladım çok faydasını gördüm denemelisiniz, üstüne tıklayın:

ele alıştırma

Son düzenleme:
Ilk olarak gece ışıgı kapatıp tulbentle yakalamak cok yanlis boyle devam ederseniz ve kuslari avuclarsaniz malesef elinize alisamazlar yuvaliga girmesi icinde kuslari salmamaniz gerekiyor ayrica yuva dediginiz kafesmi yoksa yavruladiklari yermi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri