Karadeniz Pet

alışma süresindeki bilgileriniz

• Konbuyu başlatan mehmet güzel
  • Başlangıç tarihi
M

mehmet güzel

Guest
arkadaşlar merhaba merak ettiğim şu ki mubişleriniz ne kadar sürede size alıştı evcilleşti sizi gördüğünde yanınıza gelmesi için neler yaptınız vs soruları birçok diğer arkadaşlarımızda merak ediyordur karşılıklı bilgi alışverişinde bulunsak ne güzel olur yardımlarınızı bekliyorum:)

benim kuş 5. gününde kafama konmaya baskadmıstı.. 7. gününde elimi kaldırmamla gelmeye başlamıştı.. alıştırırken 1 gün rahat bıraktım.. hic konusmadım yaklasmadım ona.. 2. gün kafeste parmak alıstırması yaptım.. cok cırpındı baslarda.. sonradan sakinleşti.. 4 günlükken kafesten parmagımda cıkardımm dizimin üstüne bıraktım.. sonra 5. gününde kafama sıcradı kendi kendine sonra bi kafesine ucup bi kafama gelmeye basladı..

arkadaslar da yorumlarını yapacaklardır.. genellikle kafeste parmak alıstırması ile alıştırılıyor.. elde yem vererekte alıstıranlar var, ama ben aç bırakma taraftarı degilim pek :)

ne güzel:)benim kuşu alalı iki haftayı geçmiştir elime geliyor ama canı isterse :)kafesin üstündeyken hiç gelmez yemekle hiç alakası yok bide çok korkak sanki topla oynatayım diyorum kaçıyor çok ilgisiz kafesinin kapısı açık ama benim bulunduğum odada değil sık sık gidip ilgileniyorum

Ilk aldigimda korkuyordu ama oyle kacmiyordu kafesin tabaninda oturup bagiriyordu 3 4gun kafeste beni izledi odada sonraki gunde elimi tele degdigim anda zipliyodu kapiyi actigimda ucuyodu direk geliyodu kendisi.

kuşlaınızın yaşı neydi peki acaba benmi geç kaldım

canı isteyince geliyorsa eger, bi kac önerim olabilir senin icin..

telefonuna muhabbet kusu sesi yükle.. arada bir aç.. ilk baslarda ötmeye baslar.. deli gibi saga sola ucar.. sesin telefondan geldigini anlayınca telefona konar dinlemeye baslar.. 3 4 gün bu sekilde pratik yaparsanız eger eline telefonu alır almaz telefona konar.. bu sekilde sen ne zaman istersen sana gelmiş olur :)

diğer bir önerim ise.. alışma döneminde kuşu cok sık salma, 2 günde bir veya sadece geceleri
salarsan sana olan ilgisi cok artacaktır.. kafesteyken sürekli alçak ses tonuyla konus onunla.. belli bir zaman sonra kendisinin istedigi zaman degil, sen izin verdigin zaman kafesten cıkabilecegini ögrenecek. ilgisi sana dogru biraz artmış olur..

önceki kuslarımda her ikisini de denedim.. ikisi de olumlu sonuclandı :) diğer arkadasların daha iyi tecrübeleri olmuştur belki, deneyip uygulamak sana kalmış..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:20 -->-> Daha önceki mesaj 13:18 --

kuşlaınızın yaşı neydi peki acaba benmi geç kaldım

yeme yeni düsmüştü.. yumurtadayken satın almıştım.. yem yemeye baslayınca telefon ettiler.. gittim aldım.. sonradan dişi cıktı kuş.. simdi sevgilisiyle birlikte üretimdeler :D

teşekkürler önerilerini uygulayacağım hemen kafesin kapısını kapatayım:D

:) tamam.. iyi haberlerini bekliyoruz

Geri