Karadeniz Pet

Alışma videolu

• Konbuyu başlatan Berkin ESİM
  • Başlangıç tarihi
B

Berkin ESİM

Guest
Arkadaşlar kuşumu alalı yaklaşık 2hafta oldu ama hala alışamadı sürekli kaçıyo benden. Tellerde delik arıyo sürekli cıkmak istiyor kafesten. bide küçük bi kardesim var o sürekli sevmek için elini kafese sokuyor kuş hareketlenince kardesim korkup kuşuda korkutuyo acaba alışamamasında bi etkisi varmıdır? Ne zaman alışır sizce kuşum? Daha hiç elime almadım kaçıyo sürekli bende zorla elime almak istemiyorum korkutmamak için sizce korksada zorla elime almalımıyım?
[YOUTUBE]Kuşum cimbom - YouTube[/YOUTUBE]

Tabi kardeşiniz korkutmuş sizin de yöntemini uygun değil.biraz sabırlı olun kuşu fazla sıkboğaz etmeyin.Birde kuşun alın çizgileri yok.net resim koyarsanz yası ve cinsiyeti hakkında bilgi verebilirz. bana göre bu kuş büyük sesi de kart dişi sesi.

kardeşinizin etkisi büyük tabii kuş daha eve alışmadan size alışmasını bekliyorsunuz öncelikle yapmanız gereken bi hafta boyunca sadecegünde bi 10 dk elinizi kafese sokun ama kuş goturmeyin eliniz kafeste dursun sadece daha sonra elinize yem koyun ve elinizden yemesiniz bekleyin bu 2-3 haftalık sureden sonra eğer kuşunuz siz elinizi kafese soktuğunuz zaman elinize atlıyorsa başardınız demektir ve onu artık salabilirsiniz ve bir dip not çok gürültülü yerlerden ve küçük çocuklardan bu sure zarfında uzak tutarsanız daha iyi olurr

Sağolun dikkat edecem dediklerinize bu arada kuşum erkek ve yavru resmi burda
r6wdn.jpg

Öncelikle çok tatlı bi şeymiş maşallah. :) İlk önce ne yapmanız gerektiğine karar verin. Video da bi elinize almaya çalışıyorsunuz bi dokunmaya çalışıyorsunuz kendinizden emin olun ki kuşunuz sizden kaçmayı size karşı silah olarak kullanmasın. İlk 1 hafta kafesin içinde avucunuza alın muhabbet kuşları sevmezler ele alınmayı ama yine de alışması için ilk etapta avucunuza alın sonra elinize alışınca yine kafesin içinde işaret parmağınızı göbeğine doğru tutup parmağınıza gelmesini sağlayın. İlk 1 ay salmadan elinize alışsın yoksa dışarıda hiç alışamaz.

Zaten salonda dışarıya 2 kere saldım hata yaptıgımı anladım daha cok kacıyo yakalamak için yarım saat ugrastım aclıktan ölecekti nerdeyse salonda. Bu fotograf ilk aldıgım gün cekildi suan sadece ceresinin üst kısmı hafif beyazladı simdiki fotosunuda atıyım. Bunuda simdi çektim
r6x6m.jpg

Anladım.Size bir tavisiye vereyim sakın Ayşegül hanımın dediği gibi elinize almayı.Sonra neden güvenini kazanamadım diye tekar konu açrsınız

Geri