Karadeniz Pet

alışmadı gitti :(

Furkan Can Şahin

Yeni Üye
arkadaşlar merhaba kuşumu alalı bugün tam 2 hafta oldu 2-3 gün öncesinde kuşum kendini sevdiriyodu arada parmağımada geliyodu fakat son 2 gündür benden sürekli kaçıyor kafese yavaşça elimi sokmamla hemen benden uzaktaki tellere yapışıyor benden çok korkuyor ayrıca erkek diye aldım kuşu fakat bugün çeresinde burun delikleri beyazımsıydı maviye dönüktü geri yerler mordu acaba dişiye dönme ihtimali varmı? yardımınıza ihtiyacım var :(

yakından çekilmiş bir fotoğraf koyarsanız eğer daha net bişeyler söyleyebilirm fotoğraf çekermisiniz

şuan fotoğraf atamam anca sabaha atarım başka yardım edecek olan ? neden kuşum benden soğudu ?

arkadaşlar merhaba kuşumu alalı bugün tam 2 hafta oldu 2-3 gün öncesinde kuşum kendini sevdiriyodu arada parmağımada geliyodu fakat son 2 gündür benden sürekli kaçıyor kafese yavaşça elimi sokmamla hemen benden uzaktaki tellere yapışıyor benden çok korkuyor ayrıca erkek diye aldım kuşu fakat bugün çeresinde burun delikleri beyazımsıydı maviye dönüktü geri yerler mordu acaba dişiye dönme ihtimali varmı? yardımınıza ihtiyacım var :(

furkancım kuşun muhtemelen korkutulmuş alışan kuşun kaçması başka türlü açıklanamaz. Sen ilk gün ki gibi ilgi alaka göster kısa zamanda tekrar alışacaktır. avucunda yem yedirmeye çalışarak başlayabilirsin alıştırma maratonuna

peki teşekkür ederim yanıtınız için avucda yem yedirmeye başlayalım bakalım :)

furkancım kuşun muhtemelen korkutulmuş alışan kuşun kaçması başka türlü açıklanamaz. Sen ilk gün ki gibi ilgi alaka göster kısa zamanda tekrar alışacaktır. avucunda yem yedirmeye çalışarak başlayabilirsin alıştırma maratonuna

bügün sabah 9 gibi onu balkona çıkardım kafesinin kapısını açtım çıkmadı onla yaklaşık 10 dk konuştum sonra kafesten çıktı 2 tur uçtu kendi kendine kafese girdi sonra yine aradan zaman geçti tekrar çıktı uçtu bir yere tünedi gittim yanına tık yok korkmuyo kendini sevdiriyor gagasını okşadım bi güzel sevdim hatta onu öptüm hiç korkmadı o anda çok mutlu oldum şuan aramız çok iyi kafestede kendini sevdiriyor fakat elime yem aldım götürdüm fakat yemiyo elimde yemesi için ne yapabilirim ?

Dısarıda uctugu zaman yoruluyorlar. Dısarıdayken yem verın. Sıze guvenı artınca yıyecektır.

Dısarıda uctugu zaman yoruluyorlar. Dısarıdayken yem verın. Sıze guvenı artınca yıyecektır.

bugün denedim yemedi ama bunun peşini bırakmayacağım her seferde deneyeceğim yapıcak başka bişi yok :)

ha bu arada 2 gecedir saat sabah 5.30 gibi sesler geliyodu bu sabahta geliyodu gittim baktımki öpücük sesi yapıyor + ıslık gibi ses çıkartıyordu :)

bügün sabah 9 gibi onu balkona çıkardım kafesinin kapısını açtım çıkmadı onla yaklaşık 10 dk konuştum sonra kafesten çıktı 2 tur uçtu kendi kendine kafese girdi sonra yine aradan zaman geçti tekrar çıktı uçtu bir yere tünedi gittim yanına tık yok korkmuyo kendini sevdiriyor gagasını okşadım bi güzel sevdim hatta onu öptüm hiç korkmadı o anda çok mutlu oldum şuan aramız çok iyi kafestede kendini sevdiriyor fakat elime yem aldım götürdüm fakat yemiyo elimde yemesi için ne yapabilirim ?

avucuna yem koyup bi kaç kez denemen lazım hemen gelmeyebilir. Kaç aylık bu arada kuşun

kuşun bi fotosunu koyun kuşun ceresi mavi dediniz bu kuşun yaşının büyük olduğunu gösterir yani alışma daha zor olacaktır

avucuna yem koyup bi kaç kez denemen lazım hemen gelmeyebilir. Kaç aylık bu arada kuşun
Bugunku attigim fotoda 6-8 aylik oldugunu soylediler gozde iris var cunku napsam bilmiyorum degistirsemmi acaba fakat bir yandanda degistirmek istemiyorum acaba bana yinede alisirmi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:07 -->-> Daha önceki mesaj 16:06 --

kuşun bi fotosunu koyun kuşun ceresi mavi dediniz bu kuşun yaşının büyük olduğunu gösterir yani alışma daha zor olacaktır
Sadece burun deliklerinin orasinda azicik mavi var alisacakki bilmiyorum :(

Yavru kuş al, temizden alıştırmayı dene miss gibi..

Evet bende oyle yapacagim cunku bu kus cok urkek 2 haftadir alismadi bi turlu cozum olarak degistirecegim

Bencede ben kusu 2 aylik die aldim fakat ne yaptiysam yapim 2haftadir alisamadi bende suphelendigimden dolayi foruma foto attim bende gozundeki irisi ve tuye girdigini gorunce suphelendim sizden fikir almak icin buraya yazdim yarin kusu gidip yavru bir kusla degistirecegim cunku hic alismiyor vurdumduymaz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:45 -->-> Daha önceki mesaj 16:58 --

Kusu aldigim yere gittim durumu anlattim once yok mok olmaz dedi sonra anlastik suan erkek yavru kus yoktu 2-3 gune gelir dedi takas gibi bisi yapcaz 8 aylik kusu vericem yavru kus alicam +5 tl verip yerli kus yerine ingiliz alicam :)

Geri