Karadeniz Pet

Alismiyor (biktim)

• Konbuyu başlatan erdemcan
  • Başlangıç tarihi
E

erdemcan

Guest
Merhaba kuşunu alali 6 gün oldu ve hala bizden korkuyor elden korkuyor ilk baslar göbeğini oksuyorduk sabahları onu yaptirmiyor aksam olunca azicik kendini oksattiriyor kusda mi sorun var değistirsek mi ki alismiyorr bir turlu

Moderatör tarafında düzenlendi:
kuş kaç aylık

3 aylık kuşu alıstırmak zor olur.. keşke daha ufak bir kuş alabilseydiniz

Herşeyi normal otuyor yem yiyor felan birtek bize alisamadi ne yapmak gerek kaç haftaya aya Alsir bana bir talimat liste felan verin yapayim yav

Moderatör tarafında düzenlendi:
o konularda fazla bilgim yok, diğer arkadaslar yardımcı olsunlar..

Kardesim bu kadar sabirsizsan zaten kuş besleme benim kuşum 1 yılda bize alıştı sevgi ve şefkat onemli.

.

Bizim kızımız balkonumuza düştüğünde yaklaşık o kadardı. Haftalarca, elimizi yaklaştırdığımız an cıyak cıyak bağırarak gagalıyordu. Birkaç ay sonra alıştı.
Sabretmek lazım. Kesinlikle avucunuza almayın. Elinizle hayvanı yakalamaya, kavramaya çalışmayın. Oturduğunuz, TV izlediğiniz yerde, kafesinde otursun. Kafesine, seveceği yeşilliklerden (marul, dereotu, maydonoz sapı vs.) koyun. Sizi izlesin. Birkaç gün sonra yavaş yavaş bu yeşillikleri ona elinizle uzatmaya başlayın. Hala kaçıyorsa daha zamanı gelmemiştir. Uzaktan konuşun, hafif müzikler dinletin. Bir süre sonra yine elden yeşillik veya yem yedirmeyi deneyin. Yavaş olun ve ısrarcı olmayın. Yaklaşmıyorsa yine geri çekilin. Elinizden yem yemeye alışmasından itibaren yavaş yavaş dokunmaya başlayabilirsiniz. Gagasının üzerini parmağınızla yavaşça okşayın. Buna itiraz etmiyorsa bile hemen elinize gelmesi için çalışmalara başlamayın. Birkaç hafta sonra da alıştığını görürseniz artık ele gelmesi için veya tüylerini kaşımanız için izin verip vermeyeceğini deneyin.
Sabır gerek. Bizimki neredeyse 3 yaşına girecek ama halen vücuduna dokunurken biraz tedirgin olabiliyor. Ele geliyor neyse ki.

küçük bir parçadan bir şey olmaz ben benimkine ağzımda tutup veriyordum :D

Geri