petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Alıştıramama sorunu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ahmetd tarafından 15 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Ahmetd

Ahmetd New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar elimde 2 aylık erkek muhabbetim var.geleli 1 ay oldu kafes içinde ve dışında parmağıma zorda kalınca biniyor ilk fırsatta uçuyor kapı üstüne.ayrıca hiçbir meyve sebzeyi sevmiyor hergün kafesine değişik meyve sebze bıraktım hiçbirini yemedi.yemliği söktüm aç kaldı ama hiçbirinin tadına bakmadı kuştamı sorun var yoksa benmi egitemiyorum önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum ..

#1 Ahmetd, 15 Ekim 2015
    Son düzenleme: 15 Ekim 2015
  2. Fehmi Erdoğan

Fehmi Erdoğan New Member

Beğenileri:
    0
    kuşunla çok uğraşma muhtemel seninkide benimki gibi korkak o yüzdendir dışarıdan elni göster ve kafes içinde tut elini sakın kuşu dışarı çıkarma benim arkadaşım bvir yıl da öğretti bazıları geç alışıyo yapa bilecek bişey yok

3. Ahmetd

Ahmetd New Member

Beğenileri:
    0
    Aynen çok korkak.dediğin gibi kafes egitimine ağırlık vermek gerekiyor sanırım ama sürekli kafes içinde kalmasına gönlüm razı gelmiyor arada bir uçurmak lazım kanatları paslanmasın :)

4. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    Siz alıştırma aşamasında sanırım biraz hatalı davranmışsınız. ilk ayda kuşunuzun güvenini tamamen kazanmanız gerekiyordu. kuşu 5 dakika önce eve getirmiş gibi yeniden evcilleştirmeye çalışmalısınız.

5. Ahmetd

Ahmetd New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim yorum için hocam tekrar denemekte fayda var inşallah bu sefer olur

Sayfayı Paylaş