Karadeniz Pet

alistirma ve konusturma ile ilgili sorusu olan sorsun!!!

Ahmet SARUHAN

Paylaşımcı Üye
alistirma ve konusturma ile ilgili sorusu olan sorabilir!!

sorusu olan varsa sorabilir bildigm kadariyla yardmci olurm...

Dipnot : lutfen yardimci oldugm arkadaslar begeniyi cok gormesin

Son düzenleme:
Kuşu kafaya omuza kendi gelip konması için nasıl bir eğitim verilmelidir?

Kuşu kafaya omuza kendi gelip konması için nasıl bir eğitim verilmelidir?

onun icn bi egitime gerk yok bi nevi zaman diyebilirm kafes icnde eline geliyrsa korkmadn hic bi sikinti kalmamistir ama soyle yapabilirsn kafesin kapagini acik birak hic kapama o kendisi aciktimi iceri girip yemek yeyip geri ciksin sende surekli odada buln seni gorsun iki gun boyle gecirdikten sonra yavas yavas kafes disiindada eline almaya basla benim kafes disi egitimim 4. gun son bulmustu.

Kafes dışında ele geliyor fakat ben otururken hiç kendi gelip konmuyor. Bir oyuncağı var onu görür görmez gelip kafama omzuma konuyor bu.

Kafes dışında ele geliyor fakat ben otururken hiç kendi gelip konmuyor. Bir oyuncağı var onu görür görmez gelip kafama omzuma konuyor bu.

kardesm zamana ihtiyacn var bir egitm felan gerekmez kusm 2 aydn beri benimle kim olursa olsun yabanci felan farketmez kafamiza konar omzumuza gelir dudagimizdan oper yani tek yapman gereken zamana birakip cok ilgilenmek en azindan gunluk 3-4 saat

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 07:57 -->-> Daha önceki mesaj 20:06 --

sorunu veya sorusu olan varmi

dün 35 günlük ßi yavru aldım.saßah eve getirdim ßize ßiraz ısındı.ßende akşam saldım ßiraz evi tanısın konacagı yerleri ßilip tanısın diye.kafesteyken elimi içerde ßir süre ßeklettim elimden zarar gelmeyecgini anlasın diye elimdende kaçmamaya başladı.sizce onu egitmek için nasıl ßi metod uygulamalıyım.

dün 35 günlük ßi yavru aldım.saßah eve getirdim ßize ßiraz ısındı.ßende akşam saldım ßiraz evi tanısın konacagı yerleri ßilip tanısın diye.kafesteyken elimi içerde ßir süre ßeklettim elimden zarar gelmeyecgini anlasın diye elimdende kaçmamaya başladı.sizce onu egitmek için nasıl ßi metod uygulamalıyım.
mubarek bir gunde bu kdr ilerledisen 1 haftadada konusturursn artk :D

mubarek bir gunde bu kdr ilerledisen 1 haftadada konusturursn artk :D

ya ßirak şimdi makarayi (:) sen ßana ßiraz ßiLgi ver konusturmak için ne yapmaliyim omuzuma aliştirmak için oyun oynaması için neler yapmaliyim. kuşun resmini sana atmak istiyorum ßurdan nasıl resim atacagım bilmiyorum ama?

ya ßirak şimdi makarayi (:) sen ßana ßiraz ßiLgi ver konusturmak için ne yapmaliyim omuzuma aliştirmak için oyun oynaması için neler yapmaliyim. kuşun resmini sana atmak istiyorum ßurdan nasıl resim atacagım bilmiyorum ama?

kafes icinde eline korkmadn kendiligiyle geliyrmu ona gore yontem soyleym hizliresim.com dan resm atabilirsn

Merhaba benimde 3bucuk aylik bir yavrum var. Ben iki ay once felan almistim. Ama kus benim yanimda degilsi be ilgilenen kimse olmadigi icin yabani olmus korkup kacuyor. Sizce bu kus egitilebilir mi. Elimi kafese koyunca kaciyor fakat cok zorlarsam parmagima cikiyor. 5 saniye durum geri kaciyor. Sizce napmaliyim bu yavruyu. Ben degismeyi dusunuyorum tekrar ama ailem degisme nerden geldigi belli diyor. Bana nasil alistirmaliyim

n7209M.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:01 -->-> Daha önceki mesaj 13:00 --

kafes içerisinde yüzde yüz geliyor diyemeyiz ama kendini sevdiriyor okşatiyor.elimi göğsünün altına koyunca gelmek istiyor ama biraz cekiniyor.bu engelleri bi kaç güne aşar inşallah

Merhaba benimde 3bucuk aylik bir yavrum var. Ben iki ay once felan almistim. Ama kus benim yanimda degilsi be ilgilenen kimse olmadigi icin yabani olmus korkup kacuyor. Sizce bu kus egitilebilir mi. Elimi kafese koyunca kaciyor fakat cok zorlarsam parmagima cikiyor. 5 saniye durum geri kaciyor. Sizce napmaliyim bu yavruyu. Ben degismeyi dusunuyorum tekrar ama ailem degisme nerden geldigi belli diyor. Bana nasil alistirmaliyim

alisturmak icin biraz buyk seni ugrastirir ama alismaz diye bir sey yok ilk baslarda elini kusun kafesinin orada tutarsin tabi kafese dokunmayacaksin bi 10-15 dk tutarsn kusun korkusu gitsin ondan sonra yavas yavas kafese deydirirlirsin elini oyle alisana korkusu kacana kadr tut sonra kafesin uzerinden elini hareket ettir yani kus elinden korkacak bir sey olmadigi anlasin ikinci gunu bi 1-2 dk gene ayni seyleri yaparsn sonra elini kafesin icine gecir tabi kusa dokunma oyle kalsin elin kus uzaktan inceler elini bakar uzun uzun bu asamayida atlattiktan sonra eline yem alir oyle eline gelip yemesini saglarsn bu anlsttiklarim hepsini yapmam 1 haftadn uzun surebilir merklanma

kafes içinde ele tam olarak geleiyor diyemeyiz ama kendini sevdiriyor okşatiyor.ama bunları 4-5 saat içersinde yaptirdi.yani bi kaç güne elimede tam gelir.

Kusumun resmini atayim bi bakin
dde64e33e3e4227621af8004d4f1c816.jpg

Kuyrugu düşmüş ama simdi sirali ve duzenli sekilde hizli uzuyor.
85a3458dffba63fc07ce126b8b38916c.jpg

n7209M.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:01 -->-> Daha önceki mesaj 13:00 --

kafes içerisinde yüzde yüz geliyor diyemeyiz ama kendini sevdiriyor okşatiyor.elimi göğsünün altına koyunca gelmek istiyor ama biraz cekiniyor.bu engelleri bi kaç güne aşar inşallah

kusunu hemen kafesten keske cikarmasaydin daha zor alisiyr cunku 1-2 gune kdr kafeste eline korkmadn geldikten sonra ( elinde yem felan yedir sana guveni artsin) kafesten disari cikarirsn kus ilk gunlerde kafes disinda eline gelmeyebilir sikinti etme biraz sabret surekli kusn yaninda ol seni surekli gorsn bi kac gun boyle atlattiktan sonra kusu kafes disinda parmagina almaya calis kus kacarsa devam et nereye kacarsa kacsin en sonunda yorulup eline gelecektir zaten sonrasi malum omzunada gelir konusturmak icin ise benim taktigim ses kaydi su ana kdr kusuma toplasan 10 dk pasa demedim hep ses kaydi yarim saatlik ses kaydi cektim bunu kusa gunluk 6-7 defa dinletirdim 2 saat araliklarla ozellikle aksamlarida dinletmeye calis ben iki defa dinletirsim boyle yaparak kusuma 4 gunde pasa dedirttirdim

Sizce cinsiyet nedir ve kus kac ayliktir. Bana gore 4 ayliktan buyuk degil ve erkek gibi geldi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:12 -->-> Daha önceki mesaj 10:12 --

n7209M.jpg

Benimki de gogus altina prmagimi koyarsam geliyor.

Kusumun resmini atayim bi bakin
dde64e33e3e4227621af8004d4f1c816.jpg

Kuyrugu düşmüş ama simdi sirali ve duzenli sekilde hizli uzuyor.
85a3458dffba63fc07ce126b8b38916c.jpg

kusunuzda bi sikin gozukmuyr kuyruguda insallah en kisa surede cikar kanatlarindada bi sikinti gormedim dediklerimi yap insallah en kisa surede alistirirsin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:14 -->-> Daha önceki mesaj 12:13 --

Sizce cinsiyet nedir ve kus kac ayliktir. Bana gore 4 ayliktan buyuk degil ve erkek gibi geldi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:12 -->-> Daha önceki mesaj 10:12 --

Benimki de gogus altina prmagimi koyarsam geliyor.

kusunuz erlek tahminen 4-5 aylik ama 4 aydan buyk

kafeste elimde yem yedirtmeye ne zamancalişayım.gündüzleri çalişiyorum akşamları en fazla 1 saat ilgilenebilirim.yeterli olurmu bu süre.elimi kafese koyup tepki vermeden bekletiyorum elimden zarar gelmeyecegini anlasın diye bunu kaç gün devam ettireyim.ilk basları cok önmli o yüzden eğitim ve evcilleştrime konusunda cok dikkatli olmaya calişiyorum

kusunuzda bi sikin gozukmuyr kuyruguda insallah en kisa surede cikar kanatlarindada bi sikinti gormedim dediklerimi yap insallah en kisa surede alistirirsin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:14 -->-> Daha önceki mesaj 12:13 --

kusunuz erlek tahminen 4-5 aylik ama 4 aydan buyk
Ben anne baba ve yavru olarak aldim. Zaten kusun cinsi buyuk annesinden iri bu haliyle. O kuyrukda bir haftada o kadar oldu. Banyoyu seviyor. Tamam dediginizi yapayim bi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:24 -->-> Daha önceki mesaj 10:23 --

kafeste elimde yem yedirtmeye ne zamancalişayım.gündüzleri çalişiyorum akşamları en fazla 1 saat ilgilenebilirim.yeterli olurmu bu süre.elimi kafese koyup tepki vermeden bekletiyorum elimden zarar gelmeyecegini anlasın diye bunu kaç gün devam ettireyim.ilk basları cok önmli o yüzden eğitim ve evcilleştrime konusunda cok dikkatli olmaya calişiyorum
Sizin kus ne kadarlik

Ben anne baba ve yavru olarak aldim. Zaten kusun cinsi buyuk annesinden iri bu haliyle. O kuyrukda bir haftada o kadar oldu. Banyoyu seviyor. Tamam dediginizi yapayim bi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:24 -->-> Daha önceki mesaj 10:23 --

Sizin kus ne kadarlik

35 günlük ßenim kuş.

Geri