Karadeniz Pet

alistirma ve konusturma ile ilgili sorusu olan sorsun!!!

Kuşum hıc omuzumdan inmiyor napmaliyim :)

Benim kuşum show jumbo erkek 34 günlük ve elime alışkin konuşturmak istiyorum kendi sesimle ses kaydı yapıp akşamları dinletsem nasil olur ?

benim konusturma taktigim suydu yarm saatlik ses kaydi cektim her 2-3 saat araliklarla bu kaydi dinletiyrdum masallah 4 gunde pasa dedirttirdim sende deneyebikirsin ozellikle aksamlari yani etraf karanlk olduktn sonra dinletmdye ozen goster

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 05:48 -->-> Daha önceki mesaj 05:47 --

Kuşum hıc omuzumdan inmiyor napmaliyim :)

kafesin icimde tut :D benimkide hic susmuyr sende bana yardm et :D

azını bantla :p dermişim :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:19 -->-> Daha önceki mesaj 14:19 --

benim konusturma taktigim suydu yarm saatlik ses kaydi cektim her 2-3 saat araliklarla bu kaydi dinletiyrdum masallah 4 gunde pasa dedirttirdim sende deneyebikirsin ozellikle aksamlari yani etraf karanlk olduktn sonra dinletmdye ozen goster

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 05:48 -->-> Daha önceki mesaj 05:47 --

kafesin icimde tut :D benimkide hic susmuyr sende bana yardm et :D

azını bantla :p Dermişim :)

yemek yiyecegi zaman azarsın yetişkin kuş 12 saat açlıga dayanır 12 saatte bir açarsın

1.5 yıldır erkek bir muhabbet kuşum var. ne omzuma geliyo ne konuşuyo. anca parmağımı yaklaştırınca konuyo, getirip omzuma yaklaştırınca omzuma zıplıyo filan ben bunu nasıl kendime alıştırırım tam olarak. bir de bazen korkuyo benden ani hareket filan pek sık yapmamama rağmen. acaba yan odadaki kuşun sesini duyduğu için mi kıpır kıpır oluyo bu da kaçıyo benden

1.5 yıldır erkek bir muhabbet kuşum var. ne omzuma geliyo ne konuşuyo. anca parmağımı yaklaştırınca konuyo, getirip omzuma yaklaştırınca omzuma zıplıyo filan ben bunu nasıl kendime alıştırırım tam olarak. bir de bazen korkuyo benden ani hareket filan pek sık yapmamama rağmen. acaba yan odadaki kuşun sesini duyduğu için mi kıpır kıpır oluyo bu da kaçıyo benden
hersey ilgiden alakali eline konuyrsa sonrasi kolay gecer surekli ilgileneceksin birde kusunu surekli omzuna koy uctumu al oradn geri omzuna getir taki alisana kdr benim bulundugum yer iki ktli bi yer surekli kus sesleri var buna ragmen kusum masallah konusuyr yani heraey ilgide baslar gene ilgide biter.

onun icn bi egitime gerk yok bi nevi zaman diyebilirm kafes icnde eline geliyrsa korkmadn hic bi sikinti kalmamistir ama soyle yapabilirsn kafesin kapagini acik birak hic kapama o kendisi aciktimi iceri girip yemek yeyip geri ciksin sende surekli odada buln seni gorsun iki gun boyle gecirdikten sonra yavas yavas kafes disiindada eline almaya basla benim kafes disi egitimim 4. gun son bulmustu.

dişarda elinize veya kolunuza kondugu zaman saten kendını duvende hissetmek icin omuzunuaz hatda kafanızın biraz gerisine dogru cıkacaktır .

NOT : Kuş isiriyor diye elinize eldiven veya benzeri bişey ile kapatmayın . by sefer elinize konmayacaktır .

hersey ilgiden alakali eline konuyrsa sonrasi kolay gecer surekli ilgileneceksin birde kusunu surekli omzuna koy uctumu al oradn geri omzuna getir taki alisana kdr benim bulundugum yer iki ktli bi yer surekli kus sesleri var buna ragmen kusum masallah konusuyr yani heraey ilgide baslar gene ilgide biter.

ilgileniyorum ilgilenmez olur muyum pc nin başındayken masanın başındayken alıyorum omzuma duruyoruz öyle ama akşam kafesine koyunca tüylerini kabartıyor. sabah baktığımda da öyle görüyorum. ölmez inşallah emanet kuş.

ilgileniyorum ilgilenmez olur muyum pc nin başındayken masanın başındayken alıyorum omzuma duruyoruz öyle ama akşam kafesine koyunca tüylerini kabartıyor. sabah baktığımda da öyle görüyorum. ölmez inşallah emanet kuş.
x
kardesim benmi anlamadm senmi anlatamadn ilk sorunda ne omza geliyr ne konusuyr yazmistin simdi ise omzumda duruyr diyosun

Benim kuş omzuma geliyor kafamıza geliyor ama elimizi uzattığımızda yada yakalamak istediğimizde kaçıyor ne yapabilirim bu konuda?

Demek istediğim kendiliğinden omzuma konmuyor illa ben parmağımı yaklaştırcam elime alcam da omzuma yaklaştırıp omzuma kondurcam. illa öyle duruyo omzumda. yoksa gelmiyo.

Benim kuş omzuma geliyor kafamıza geliyor ama elimizi uzattığımızda yada yakalamak istediğimizde kaçıyor ne yapabilirim bu konuda?

kusu yakalamak istediginde kacmasindan daha dogal bir sey olamaz kus omzuna geldisinde parmagini omzunun ustune koy parmagini gorsun biraz alissn yavas yavas yaklastr parmagini kacarsa bunu ta alisana kdr tekrrarla

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:24 -->-> Daha önceki mesaj 21:22 --

Demek istediğim kendiliğinden omzuma konmuyor illa ben parmağımı yaklaştırcam elime alcam da omzuma yaklaştırıp omzuma kondurcam. illa öyle duruyo omzumda. yoksa gelmiyo.

kardesm senin kusn buyk bir seyleri alistirman zor o yuzden sabirli olacaksn kusu al omzuna koy kus kactimi tekrar al omzuna kour gene kacti tekrarla bunu surekli tekrarla ttaki alisip ogrenene kdr tabi bu soyledigm sey baya uzn surebilir 1-2 hafta gibi bir surec

Ahmet Bey, iki erkek kuşum vardı. Yanına görünce çok beğendiğim bir erkek kuş daha aldım. Son aldığım erkeği kafes içinde elime alıştırdım ancak dışarı saldığımda koluma geliyor, 3 saniye sonra uçuyor. Alalı 1 ay oldu. Ne yapabilirim?

Bir de şu başlıktaki sorunuma cevap yazar mısınız? Teşekkürler.

http://www.muhabbetkusu.com.tr/soru...adaslar-bana-bir-akil-verin-lutfen-39639.html

Son düzenleme:
Ahmet Bey, iki erkek kuşum vardı. Yanına görünce çok beğendiğim bir erkek kuş daha aldım. Son aldığım erkeği kafes içinde elime alıştırdım ancak dışarı saldığımda koluma geliyor, 3 saniye sonra uçuyor. Alalı 1 ay oldu. Ne yapabilirim?

Bir de şu başlıktaki sorunuma cevap yazar mısınız? Teşekkürler.

http://www.muhabbetkusu.com.tr/soru...adaslar-bana-bir-akil-verin-lutfen-39639.html

kardesim bundn sonraki tek seyin zamn her kondugunda ustunuze sure bir iki saniye uzar zmnla inmk bilmez

Sabır gerekiyor demek, peki gönderdiğim linkteki sorun için ne düşünüyorsunuz.

http://i.hizliresim.com/BMaMVM.jpg kuş elimde duruyor omzumda duruyor kaç aylık olduğunuda bilmiyorum resim atıyım ilk kuşum pek bişey bilmiyorum elde omuzda duruyor evcil galiba :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:45 -->-> Daha önceki mesaj 19:43 --

2 kere aynı şeyi yazmışım :D

Geri