Karadeniz Pet

alistirma ve konusturma ile ilgili sorusu olan sorsun!!!

http://i.hizliresim.com/BMaMVM.jpg kuş elimde duruyor omzumda duruyor kaç aylık olduğunuda bilmiyorum resim atıyım ilk kuşum pek bişey bilmiyorum elde omuzda duruyor evcil galiba :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:45 -->-> Daha önceki mesaj 19:43 --

2 kere aynı şeyi yazmışım :D
en onemli soruya cevap vermediniz ne zamandan beri kusunuz siznle

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:59 -->-> Daha önceki mesaj 21:47 --

Sabır gerekiyor demek, peki gönderdiğim linkteki sorun için ne düşünüyorsunuz.
kusura bakma yazini gec gordum hic bir fikrm yok tamda mesj atacktim 3 erkek kus bir arada kavga etmiyrlarmi diye o zaman yyaazini gordum

kuşu alalı 2 ay oldu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:02 -->-> Daha önceki mesaj 20:01 --

en onemli soruya cevap vermediniz ne zamandan beri kusunuz siznle

aslinda simdiue kdr alismasi lazim meyvelere soyle bir oneride bulunayim kusunuz omzunuzdayken marol alin yavas yavas yemeye baslayin kusunuzun mutlaka ilgisini cekecektir sonradan kendine uzatin evcil bir kussa vede size alismissa cok buyk ihtimalle yer yemezse dahi bunu surekli tekrarlayn

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:10 -->-> Daha önceki mesaj 22:08 --

Çok teşekkürler yardımlarınız için.

rica ederimde pekte bi yardimm dokunmadiki bnimde size bir sorum var 10-15 gun sonra ise baslayacm vede kusumla ilgilenemeyecm o yuzden yanina arkadas (es olarak degil ) almak istiyrm sizce disimi almaliym erkekmi

Eğer eş tutmalarından çok arkadaş olsun istiyorsanız erkek alın. Ancak çiftleşme ihtiyaçlarını gideremeyecekleri için hırçınlaşmaya ve kavga etmeye başlayabilirler. Ancak kavga etmeyebilirler de. Bu karakterlerine bağlı.

Dişi alırsanız eş tutmadı mı işiniz zor. Dişi, erkeğe zarar verebilir. Dişi aslında her türlü zarar verir. Bugüne kadar gördüğüm veya aldığım hiçbir dişiye ısınamadım gitti. Çok soğuk, umarsız, inatçı oluyorlar.

Sonuç ben sizin yerinizde olsam dişi alırım, bir süre izlerim. Eğer dişi sorun çıkarıyorsa erkekle değişirim. En azından büyük ihtimalle kavga etmeden dururlar güzel güzel.

Son düzenleme:
kaçıyor ya marul onu yiyecek sanki yeni gördüğü herşeyden kaçıyor mesela kalem yaklaştırsan direk kafesin üstüne avizeye perdenin en üstüne oyuncaklarına yavaş yavaş alışıyor kafes dışındayken

Eğer eş tutmalarından çok arkadaş olsun istiyorsanız erkek alın. Ancak çiftleşme ihtiyaçlarını gideremeyecekleri için hırçınlaşmaya ve kavga etmeye başlayabilirler. Ancak kavga etmeyebilirler de. Bu karakterlerine bağlı.

Dişi alırsanız eş tutmadı mı işiniz zor. Dişi, erkeğe zarar verebilir. Dişi aslında her türlü zarar verir. Bugüne kadar gördüğüm veya aldığım hiçbir dişiye ısınamadım gitti. Çok soğuk, umarsız, inatçı oluyorlar.

Sonuç ben sizin yerinizde olsam dişi alırım, bir süre izlerim. Eğer dişi sorun çıkarıyorsa erkekle değişirim. En azından büyük ihtimalle kavga etmeden dururlar güzel güzel.

kardeaim zaten benm kusmda 4 aylik o yuzden 1 aylik bir disi alip evcillestrp yanina koyacm yani kavga felan olacagini sanmiyrm iyi anlaairlar aslinda cift icn almiyrm cani tek basina sikilmasin diye arkadas alacam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:56 -->-> Daha önceki mesaj 20:53 --

kaçıyor ya marul onu yiyecek sanki yeni gördüğü herşeyden kaçıyor mesela kalem yaklaştırsan direk kafesin üstüne avizeye perdenin en üstüne oyuncaklarına yavaş yavaş alışıyor kafes dışındayken

benm kusmda oyle yabanci pek cok seydn korkar kusunuz omuzunuzda iken alisturmak istediginiz oyuncagi alin siz oynayn arada felan oyuncaga vurn ses ciktin kusn ilgisini cek sonra bir bakmissin kus uoyuncagin ustune konmus :D

Merhaba 3 gun once Limona es almistim limon 3-4 aylik ele pek aliskindegil ama genede kafesin icinde geliyordu bazen simdi yanina es aldik cok iyi anlasiyorlar esi 1-2 aylik ikiside cok cekingendi ama simdi iyiler limon erkek ona aldigimiz es kus elime geliyor son gunlerde daha cok alistirdim disi kdndi istegiyle elime geliyor artik benden tam olarak korkmuyorlar denebilir Limon biraz cekingen ara sira oda geliyor ama dedigim gibi disi bazen kendi istegiyle elime geliyor bazen limonda oyle yapiyor benim istedigim disaridada elime gelsinler gelsinler elimde anlassinlar elimde birbirlerini kasisinlar opussunler falan istiyorum ama simdiye kadar iksini hic cikarmadim onceden Limonu cikariyordum ama kaciyordu her neyse disaridada elime nasil alistirabilirim bos vakitlerimde sık sık kuslarla ilgileniyorum

marul gibi şeyleri nasıl elimle yedireceğim

kusura bakma mesajini yeni gordumde kusunuz omzunuzda iken biraz marol yeyin o sizin yediginizi gorsun baktiniz aziniza dogru yaklasiyr marolu ona dogru uzatip beklimeyin buyuk ihtimalle yer

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:34 -->-> Daha önceki mesaj 19:30 --

Merhaba 3 gun once Limona es almistim limon 3-4 aylik ele pek aliskindegil ama genede kafesin icinde geliyordu bazen simdi yanina es aldik cok iyi anlasiyorlar esi 1-2 aylik ikiside cok cekingendi ama simdi iyiler limon erkek ona aldigimiz es kus elime geliyor son gunlerde daha cok alistirdim disi kdndi istegiyle elime geliyor artik benden tam olarak korkmuyorlar denebilir Limon biraz cekingen ara sira oda geliyor ama dedigim gibi disi bazen kendi istegiyle elime geliyor bazen limonda oyle yapiyor benim istedigim disaridada elime gelsinler gelsinler elimde anlassinlar elimde birbirlerini kasisinlar opussunler falan istiyorum ama simdiye kadar iksini hic cikarmadim onceden Limonu cikariyordum ama kaciyordu her neyse disaridada elime nasil alistirabilirim bos vakitlerimde sık sık kuslarla ilgileniyorum
kardesim varya cok zaman kaybetmissin limon icin oncelikle alistirmak icn iki kusu ayirip alisturip tekrardan birletirmen gerekli ben bugn ikindi vakti pasama es aldim simdiden elime geliyr biletabi bunun en buyuk avantaji cok kucik olmasi kuslari ayirabiliyrsan anlatim nasik alistiracagini

Buyur abi sen anlat birsey sormak istiyorum ayni odada olsa sikinti olurmu ve ne kadar sure ayri kalmalilar acik acik anlatirsan sevinirim :)

kusura bakma mesajini yeni gordumde kusunuz omzunuzda iken biraz marol yeyin o sizin yediginizi gorsun baktiniz aziniza dogru yaklasiyr marolu ona dogru uzatip beklimeyin buyuk ihtimalle yer

yardımınız için teşekkürler birde tüy döküyor neden olabilir daha önce hiç kuş bakmadığım için bilmiyorum bi sorunu olabilirmi

yardımınız için teşekkürler birde tüy döküyor neden olabilir daha önce hiç kuş bakmadığım için bilmiyorum bi sorunu olabilirmi

kusunuz kac yasinda

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:10 -->-> Daha önceki mesaj 20:06 --

Buyur abi sen anlat birsey sormak istiyorum ayni odada olsa sikinti olurmu ve ne kadar sure ayri kalmalilar acik acik anlatirsan sevinirim :)

ayni odada olmaz farkli odalarda olacak ne kdr surecegini bilemem sonucta kusun 8-9 aylik diyosn ufak degil alisturmakta baya bi zorlanirsn yanlis hatirlamiyrsam arada kus elime geliyr diyodun o zaman kusu ayirdiktan sonra 2-3 gun surekli elinizde yem yedirin sonra kafes icinde parmgjniza cikmasini saglayin ciktimi geri tunege birakin sonra tekrr alin sonra tekrr birakin bunu 10-15 sefer yapin sabah ogle aksam yapinki elinize prmaginiza tm alissin iki kusunuzdada bunu uygulayabilirsn kafes icinde eline alistimi artim kafe disindada alistirabilirsn

Merhaba kus 8-9 aylik degil Erkek 3-4 aylik disi 1-2 aylik onlari artik gectik parmagima kendi istekleriyle geliyorlar bazen yoksa korkmuyorlar ben saldigimda benden kacacaklar bunu biliyorum daha iyi egitmek icin bu calismalara devam etmelimiyim?

Merhaba kus 8-9 aylik degil Erkek 3-4 aylik disi 1-2 aylik onlari artik gectik parmagima kendi istekleriyle geliyorlar bazen yoksa korkmuyorlar ben saldigimda benden kacacaklar bunu biliyorum daha iyi egitmek icin bu calismalara devam etmelimiyim?
kardesm dedigimi uygula baktin artik kafeste hic sikintj cekmiyrsun elini koyar koymaz geliyr artik kafes disina birakirsin orada alisririrsn

Geri