Karadeniz Pet

Alıştırma yötemim(Çalışıyor)

• Konbuyu başlatan Mali21
  • Başlangıç tarihi
M

Mali21

Guest
Merhabalar bugün sizlerin karşısında 1 vahşi papağan ve 1 muhabbet adam etmiş kişi olarak bulunuyorum 3.kuşumun eğitimindede büyük ilerleme var kuşunuzu aldınız ve ele alıştırmak istiyorsunuz kuşu aldığınız 3.gün bu eğitime başlayınız neden diye sorarsanız 3 gün oramdan ürkmeyip dinlenmesi lazım neyse ilk önce kuşunuzu inceleyin yeme gittiği zaman onu yukarı kovun sonra yemlikleri çıkarın elinize 1 yemliği alın ve kuşa ikram edin(doyurmayın yoksa sizi tinlamaz)sonra yemliği çekin ve kuşu çıkarın halının üzerine bırakın yemliği avucunuza koyun sadece parmak ucu görünsün sonra kuş yemi yemeye gelecek ama size çaktırmadan sonra yemi biraz yedikten sonra yemliği biraz çakin oda gelecek öyle yapın kuş farketmeden elinize gelecek sonra uçup korkacak bu eğitime 4 gün felan devam edin kuş alışacak ve elinizden korkacak birşey olmadığını anlayacak sakın ani hareket yapmayın kuş uçup yemi dağıtır anenizde size terlik monte eder okuduğunuz için tşkrlr yardımcı olduysam ne mutlu bana :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
cok sacma bi yontem buradaki paylasilanlar cok daha guzel

cok sacma bi yontem buradaki paylasilanlar cok daha guzel

Sana öyle gelebilir ben bu yötemle 2 kuşumu adam ettim 3.sünede bugün başladım 3 gün sonra ele alışır daha güzelleri olabilir sadece ben kendi yöntemmimi yazmak istedim ;)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam kusura bakmada aclikla adam olunuyosa siz cok ac kalmanissiniz zira bu sitede bayanlarda var argo ve kufurlu cumlelere gerek yok ;)

Merhabalar bugün sizlerin karşısında 1 vahşi papağan ve 1 muhabbet adam etmiş kişi olarak bulunuyorum 3.kuşumun eğitimindede büyük ilerleme var kuşunuzu aldınız ve ele alıştırmak istiyorsunuz kuşu aldığınız 3.gün bu eğitime başlayınız neden diye sorarsanız 3 gün oramdan ürkmeyip dinlenmesi lazım neyse ilk önce kuşunuzu inceleyin yeme gittiği zaman onu yukarı kovun sonra yemlikleri çıkarın elinize 1 yemliği alın ve kuşa ikram edin(doyurmayın yoksa sizi UMURSAMAZ )sonra yemliği çekin ve kuşu çıkarın halının üzerine bırakın yemliği avucunuza koyun sadece parmak ucu görünsün sonra kuş yemi yemeye gelecek ama size çaktırmadan sonra yemi biraz yedikten sonra yemliği biraz çakin oda gelecek öyle yapın kuş farketmeden elinize gelecek sonra uçup korkacak bu eğitime 4 gün felan devam edin kuş alışacak ve elinizden korkacak birşey olmadığını anlayacak sakın ani hareket yapmayın kuş uçup yemi dağıtır anenizde size terlik monte eder okuduğunuz için tşkrlr yardımcı olduysam ne mutlu bana :D

Yöntem belki işe yarayabilir tartışılabilir bi rşey ama keşke anlatım biraz daha kibar bir delle yapılsaydı...

Son düzenleme:
Hocam kusura bakmada aclikla adam olunuyosa siz cok ac kalmanissiniz zira bu sitede bayanlarda var argo ve kufurlu cumlelere gerek yok ;)

Adamliğimi sanami sorucam o kız dediin o kelimeyi hergün duyuyor o küfür değil sadece işin şakasi ben açlikla adam etmiyorum sadece yemeği zamaninda verip eğitim ile bileştiriyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:19 -->-> Daha önceki mesaj 19:17 --

Yöntem belki işe yarayabilir tartışılabilir bi rşey ama keşke anlatım biraz daha kibar bir delle yapılsaydı...

Kardeş o işin şakasi rahatsi ediyorsa değiştiririm keşke bazilari sorunlarini adamliğimizi sorgulamadan söyleyebilse

Burda polemige girmek yanlis olur insanlarin o kelimeyi duyup duymamasi bizleri ilgilendirmez her koyin kendi bacagindan asilir herkes kendisinden sorumludur bicok seyi degistirmek once kendini degistirmekten gecer.
Iyi forumlar

Adamliğimi sanami sorucam o kız dediin o kelimeyi hergün duyuyor o küfür değil sadece işin şakasi ben açlikla adam etmiyorum sadece yemeği zamaninda verip eğitim ile bileştiriyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:19 -->-> Daha önceki mesaj 19:17 --

Kardeş o işin şakasi rahatsi ediyorsa değiştiririm keşke bazilari sorunlarini adamliğimizi sorgulamadan söyleyebilse

Yaşınızın kaç olduğunu bilmiyorum ama yukarıdaki cümleleri kurabiliyorsanız 18 yaşından büyük olduğunuzu varsayıyorum buraı bir forum sitesi burda yazdığınız hersey tüm dünya tarafınca okunuyor ki bırakın dünyayı forumda onlarca bayan arkadaşlarımız var bunu önceden düşünerek konu açmalısınız elbette düzeltmeniz gerektiğinden yanayım şimdiden teşekkür ederim.

Burda polemige girmek yanlis olur insanlarin o kelimeyi duyup duymamasi bizleri ilgilendirmez her koyin kendi bacagindan asilir herkes kendisinden sorumludur bicok seyi degistirmek once kendini degistirmekten gecer.
Iyi forumlar

O zaman onu kibarca değiştirmemi söyleyebilirsin adamliğimi sorgulayarak söylersen bal gibi arbede çıkar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:28 -->-> Daha önceki mesaj 19:24 --

Yaşınızın kaç olduğunu bilmiyorum ama yukarıdaki cümleleri kurabiliyorsanız 18 yaşından büyük olduğunuzu varsayıyorum buraı bir forum sitesi burda yazdığınız hersey tüm dünya tarafınca okunuyor ki bırakın dünyayı forumda onlarca bayan arkadaşlarımız var bunu önceden düşünerek konu açmalısınız elbette düzeltmeniz gerektiğinden yanayım şimdiden teşekkür ederim.

kardeş benim sorunum o kelime değil onu düzeltim saol uyardiğin için ama o şahis direkmen kabaca adamliğimi sorgulayarak uyariyor ben doğuda yaşiyorum burada böyle şeyler sorun olmaz ama orda oluyormuş ve kibarca söyledin bende düzelttim

Hocam yaklasik 12-13 yildir bicok forum sitesinde fikirlerimi beyan ettim ve bircok klavye delikanlisiyla karsilastimbundan sebep arbede cikar gibi cumlelere gerek yok aclikla hocbir canli imtihan edilemez sen dogru zamanda yem vermiyosun emellerin icin oyuncak gibi oynuyosn kusla ayni durumun size yapildigini dusunun yemegi o uu.uze koysalar tam yicekken cekseler ve buna bir iki seferden sonra nasil bi tepki verirdin?

Hocam yaklasik 12-13 yildir bicok forum sitesinde fikirlerimi beyan ettim ve bircok klavye delikanlisiyla karsilastimbundan sebep arbede cikar gibi cumlelere gerek yok aclikla hocbir canli imtihan edilemez sen dogru zamanda yem vermiyosun emellerin icin oyuncak gibi oynuyosn kusla ayni durumun size yapildigini dusunun yemegi o uu.uze koysalar tam yicekken cekseler ve buna bir iki seferden sonra nasil bi tepki verirdin?

Kardesim senide yurdundan ayirip taa bir kafesin içine koysalar ne dersin ben kuşun önümden yemi çekin derken 2 cm kuşun farketmeyeği şekl o farketse ele gelmez tam okumadan yorum yapma

Wlle tutulur cvplariniz yok 2cm 3 cm ne farkeder bazen hatalarida kabullenmek erdemdir.

Siz bildiginiz gibi devam edin hocam :)

Geri