petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

alıştırmaylailgili bir kaç problem

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve mert kobaner tarafından 24 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. mert kobaner

mert kobaner New Member

Beğenileri:
    0
    İyi günler,geçen hafta çarşamba 8 aylık civarı bir kuş aldım.şu an gagataşı ve kumu hariç herşeye alıştı kafesiyle ilgili.yalnız kendime alıştırma konusunda parmağımın üstüne tünetmekten başka birşey yapamadık.bunun da çoğu parmağımı ısırmakla geçiyor.öncelikle bir iki gündür aşırı bir şekilde elimi ısırıyor.bu kızgınlaşma belirtisi mi acaba. bazen kopartmak için ısırıyor,iki üç ıfak gaga yaram var
    Bir de kusu kafese koysam dışarı çıkmıyor,dışarı koysam içeri girmiyor.odanın içinde benden uzaklaşıyor.ama yuvanın içinde parmağıma elime tünüyor.ama bu kadar.bide kafes içinde avcuma yem döktüm mü onları yiyor eğer açsa,ama dışarı çıkardığım zaman bunları da yapmıyor.öneriniz tavsiyeniz var mı ?
    teşekkürler.

(ilk aldığımda çok çok daha yabaniydi ama belirteyim,şimdi en azından kafesin içinde parmağıma tünüyor)

#1 mert kobaner, 24 Şubat 2014
    Son düzenleme: 24 Şubat 2014
  2. UMUT AYYILDIZ

Beğenileri:
    0
    Arkadasim ilk once kafesine alissin kusun 3 hafta filan kusunu kafeaaten cikarma kusunun cinsiyeti ne erkek kus yara yapacak kadar isirma benim bildigim sadece gagalar oda seni yeni tanidigi icin senin ona zarar verip vermicegini kontrol ediyo ilk gunler sadece yaninda otur onunla konus daha sonra elini kafse yaklasstir 1-2 gun bole gexir daha sonra elini kafese sok isaret parmagini ona yaklastir osekilde alistir birden eline alma korkutursun yaavas yaavass anca alisir bide ona elinden seevdig yiyecekleri ver o daha ciftlesme filan bilmez ha bide zaten cogu kus kendini avucuna aldirmaz tabi kusa gore degisir biraz uzun oldu ama yardimim dokunursa sana veya arkadaslara ne mutlu bize
    Saygilar

3. mert kobaner

mert kobaner New Member

Beğenileri:
    0

cevabınız için teşekkürler,cinsiyeti erkek ve gerçekten bazen kemirecek düzeyde bazen de koparacak düzeyde ısırıyor parmağımı.tabi bu parmağıma tünediği zaman.dışarı çıkardığım zaman mecburen içeri sokabilmek için avcuma almam gerekiyor.aksi şekilde hiç avuçlamadım.dediğiniz gibi kafesinde tutacağım.bu ısırmaya bir çözüm bulmam lazım ama.korkmadan parmağıma geliyor ama bol bol da acıtıyor.gaga taaşı olarak mı görüyor bilemedim.ama mevcut tşaına hiç dokunmuyor
    saygılar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:12 -->-> Daha önceki mesaj 22:05 --

ayrıca tırnak kenarındaki terileri yerken büyük bi zevk alıyor.kesinlikle kızgınlık falan yok tamamen zevk alıyor bir oyunmuş gibi.benim de bir sorunum yok ama elimin diğer bölggelerindeki deri daha ince olduğu için çok acıtıyor ve kanatıyor

4. UMUT AYYILDIZ

Beğenileri:
    0
    O daha size aliskin olmadigindan elinizin guvenli olup olmadigini kontrol ediyor siz onu 3 hafta filan kafesinden salmayin cunku kaafeae girmez ozamanda avcunuza alirsiniz ole olunca guveninizi kaybeder kafesine uc hafta gibi i sure sonunda alisir ev aahalisini ogrenir evi tanir cikarttiginizda kendi girer kafesini guvenli bulur yani dedigim gibi xok uatune gitmeyin ona elinizin guvenli oldugunu ona bisey yapmayacaginizi ogretin yani gerisi zaten gelir aama sabir edin daha yeni gelmis arkadaslarindan kopmus yeni kafes yeni yem yeni ev yeni sesler onada hak verin zaman verin hersey guzel olsun insallah
    Tesekkurler saygilar

Sayfayı Paylaş