Karadeniz Pet

Allah aşkına bir çözüm

kurtcan

Meraklı Üye
Arkadaşlar yavrularım sürekli bu şekilde ölüyorlar.Lütfen bir çözüm yolu olsun artık.
Oda sıcaklığı 17-18 derecenin altına düşmüyor.
Yem olarak petshoplarda satılan hazır yemlerden alıyorum.
Mama haftada 1 yada 2 defa veriyorum.
Suları temiz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:39 -->-> Daha önceki mesaj 13:54 --

Yardım edecek kimse yok mu arakdaşlar.

kursakları boş annen ve baba beslemiyor galiba

Tek bi çift te mi bu oluyor
kuşlar kardeş olabilirmi
bi veterinerlik fakültesine götürürsen otopsi yaptır
bildiğim kadarıyla üniversite lerin veterinerlik bölümleri otopsi yapıyor
ücretsiz

anne baba bakıo o kadar büyüyemez bence yavrular olunca anne babayı ayır sadece anne kalsın bakar o zaman erkekden kısanıor olabilir yada erkek çiftleşmek istio olabilir

Geçmiş olsun çok üzücü

Geçmiş olsun çok üzücü

Teşekkür ederim kardeşim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:36 -->-> Daha önceki mesaj 17:18 --

kuşlar kardeş olabilirmi
ücretsiz

G
Hayır değiller.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:06 -->-> Daha önceki mesaj 17:36 --

kuşlar kardeş olabilirmi
ücretsiz

2 yada 3 çifttimde var .Diğerlerinde böyle bir problem yok.

Bende de vardı son yavruyu kurtarbildim ama şükürler olsun cozduk gibi ilk başında folluk büyük olacak bu hazır satilanlardan olmayacak yavrunun kursagi bos demişler bos değil bence anne beslemiş alman modeli plastik yuvalikli folluk olmalı . birde çok önemli bir dip not zeminde kesinlikle talas olmalı bol miktarda sanırım senin zeminde talaş yok dorumu

Bende de vardı son yavruyu kurtarbildim ama şükürler olsun cozduk gibi ilk başında folluk büyük olacak bu hazır satilanlardan olmayacak yavrunun kursagi bos demişler bos değil bence anne beslemiş alman modeli plastik yuvalikli folluk olmalı . birde çok önemli bir dip not zeminde kesinlikle talas olmalı bol miktarda sanırım senin zeminde talaş yok dorumu

Hayır talaş yok.Ama o plastik folluklardan da yok.
Yani problemin yuvalıktan mı kaynaklandığını düşünüyorsunuz ?

Birincisi talas
İkincisi folluk içini temizlemek 5 gu de bir
Üçüncüsü de geniş folluk
Dört olarak follukta delik açtım mi
Sen bunları çöz bak bakalım yavru kayıp sayın kaça inio :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:32 -->-> Daha önceki mesaj 00:31 --

Bunlar tecrübeyle sabit olan kişilerden bizzat öğrendim bunu bana söyleyen kişinin su anda 100 çifte yakin muhabbeti var ve bu isin piri diolar Günay dönmez di sanirim

Birincisi talas
İkincisi folluk içini temizlemek 5 gu de bir
Üçüncüsü de geniş folluk
Dört olarak follukta delik açtım mi
Sen bunları çöz bak bakalım yavru kayıp sayın kaça inio :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:32 -->-> Daha önceki mesaj 00:31 --

Bunlar tecrübeyle sabit olan kişilerden bizzat öğrendim bunu bana söyleyen kişinin su anda 100 çifte yakin muhabbeti var ve bu isin piri diolar Günay dönmez di sanirim
1) Talaş yok
2)Foluk için temiz
3)Folluk geniş değil Allah var
4)Follukta delikte yok valla.

Kardeşim bunları kesinlikle uygula inan ben çok detayci biriyimdir en ince ayrıntısına kadar arastiririm takildiim konuyu

Telefonunuza var mı?

Püf noktaları bunlar diye düşünüyorum eklenecek birşeyler vardır sanırım illaki birde yaklaşık bir ay boyunca her gün mama verdim yavrusu varken annesine

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:59 -->-> Daha önceki mesaj 00:57 --

Bir sorun olursa yaz kardeşim konuyu diliyorum elimden geldiğince yardımcı olurum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:02 -->-> Daha önceki mesaj 00:59 --

Sırf bu konudan veterinere bile gittim adam daha ben konuyu anlatır anlatmaz adamın bana verecegi ilacı soyledim herif şaşırdı bytrill mi vereceksiniz diyince :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:03 -->-> Daha önceki mesaj 01:02 --

Salmonella filan diolar konuya çok baktım sen benim Dediklerimi uygula boşu boşuna ilaç verme hayvanlara

Püf noktaları bunlar diye düşünüyorum eklenecek birşeyler vardır sanırım illaki birde yaklaşık bir ay boyunca her gün mama verdim yavrusu varken annesine

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:59 -->-> Daha önceki mesaj 00:57 --

Bir sorun olursa yaz kardeşim konuyu diliyorum elimden geldiğince yardımcı olurum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:02 -->-> Daha önceki mesaj 00:59 --

Sırf bu konudan veterinere bile gittim adam daha ben konuyu anlatır anlatmaz adamın bana verecegi ilacı soyledim herif şaşırdı bytrill mi vereceksiniz diyince :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:03 -->-> Daha önceki mesaj 01:02 --

Salmonella filan diolar konuya çok baktım sen benim Dediklerimi uygula boşu boşuna ilaç verme hayvanlara

Peki tamam bunları yapıcam.Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.

Rica ederim bir sorun olursa yaz bu konuda

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:10 -->-> Daha önceki mesaj 01:09 --

be87b7955695405dc84f5d8b3d46bbfb.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:12 -->-> Daha önceki mesaj 01:10 --

Bak bu da benim ölen yavru senin ölenle ortalama ayni belirtiler sağında solunda diski var folluk içindeki talaşı sürekli değiştirmezseniz diskilar hayvanın vucuduna yapışıp kanına karışıyor ve hayvan hasta oluyor veteriner söylemişti bunuda

Rica ederim bir sorun olursa yaz bu konuda

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:10 -->-> Daha önceki mesaj 01:09 --

be87b7955695405dc84f5d8b3d46bbfb.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:12 -->-> Daha önceki mesaj 01:10 --

Bak bu da benim ölen yavru senin ölenle ortalama ayni belirtiler sağında solunda diski var folluk içindeki talaşı sürekli değiştirmezseniz diskilar hayvanın vucuduna yapışıp kanına karışıyor ve hayvan hasta oluyor veteriner söylemişti bunuda

Off.Geçmiş olsun ya.Buda mı aynı sebepten öldü
Kursağının hemen alt tarafında sağ ayak kısmına yakın bir morarma var.Bu nedir ?

Son düzenleme:
İnşallah aydınlatıcı olmuştur kendine II bk

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:14 -->-> Daha önceki mesaj 01:13 --

Aynen yaklaşık bir ay önce sürekli formda görüyorum arkadaşlar yavru kaybediyor onlara da yardımcı olur bu konu hic olmazsa uğraşlarının sonucunda arkadaşlar birkaç yavru daha kurtarmış olur

Geri