Karadeniz Pet

allah askina yardim kusum ölmek üzere

• Konbuyu başlatan ilker
  • Başlangıç tarihi
I

ilker

Guest
Arkadaslar 6 aylik lutino kusum cok hasta cumartesi aksamdan beri oguruyor ayaklari bembeyaz buz gibi dun ishali basladi kabarik titriyor ayakta zor duruyo sol kanat ve ayagi tutmuyo hicbirsey yeyip icmiyor acc

Pazar gunu kuscuya goturdum avisol verdi 5damla suluguna 2damla agzina veriyorum ciyik ciyik baska yapcak bise yok dedi bide göğüs kemigi çıkmış dedi

resım yuklersen daha ıyı olur

kardeş aynı durum hemen hemen benım jumboda oldu kabarık halsız ıshaldi. veterıner arkadasa gosterdım su ılacı verdi... bactrim suspansıyon ve polivit suspansıyon gunde bırer damla agızdan ama bactrım antıbıyotıgı 7 gunden fazla vermeyın.. ıkı ılac 10 tl tutuyor. faydası olur inşallah

Gogus kemigi mi cikmis ? Bir yere mi carpti kus kanadi ve ayagida o yuzden tutmuyo olabilir bir resim yukleyin daha net konusalim.

3310 cihazımdan Tapatalk ile gönderildi

Resim nasıl yukleniyor bilemiyorum durum anlattgim gbi vahim top gibi oldu kabardikca kabardi gozleri hep kapali hicbirsey yemiyor su bile icmiyor

Göğüs kemigi cikmis dedi kuscu bi tur kansermis ya yasar ya olur dedi gozum gibi bakarken böyle oldu nazar degdi cok cana yakin yavrum simdi gozumun onunde hic oluyor

Yediği yemleri kusuyor muydu,gözlemleyebildiniz mi?

bi şekilde fotograf atarsanız daha iyi yardımcı olunabilir :)

Kuşçunun bi tür kansermiş dediği olay büyük ihtimalle megabakteri,diğer adıyla kursak mantarı.Çok zor geçen bir hastalıktır:( ama tedavisi de yok değil. Kusma gibi bir durumu da varsa bu hastalık söz konusu olduğunda ben kuşlarımı flucan tablet kullanarak iyileştiriyorum. Test yaptırma imkanınız varsa ve sonuç megabakteri ise flucanı tavsiye ederim. Bir çeşit antifungal ilaçtır.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:53 -->-> Daha önceki mesaj 01:51 --

Ama umarım bunun yerine daha kolay geçebilir bir hastalıktır.

Yardimlariniz ve ilginiz icin tsk ederim artik yapacak bişey kalmadi kurtaramadim yavrumu

başın sağolsun :)

Geri