Karadeniz Pet

ALLAH Rızası İçin Acil Yardımmm

• Konbuyu başlatan Fatih Ercan AKBİLEK
  • Başlangıç tarihi
F

Fatih Ercan AKBİLEK

Guest
Merhabalar, benim bir çift muhabbet kuşum var. Erkek olan öğleden sonra sürekli kabarık ve yemden kesilmişti. Sürekli kusuyor ve uyuyordu. Ayrıca tüy dökümüne de girmişti. Ben de akşama doğru hemen veterinere götürdüm ve antibiyotik ile B vitamini karışımı bir ilaç verdi. Enjektör ile kuşumun suluğuna koyuyorum. Yanlız kuşumda hiç bir iyileşme belirtisi yok ve hala sürekli uyumakta. Ve en önemlisi KATRAN GİBİ SİMSİYAH BİR DIŞKI YAPIYOR.

Bunu nasıl önlerim ve kuşumu sağlığına kavuştururum lütfen yardım eder misiniz. Kuşum kabarık ve sürekli uyuyor. Arada bir uyanıp su içip tüylerini kaşıyıp tekrar uyuyor :(:(:(:(:(:(:(

Resim atar mısın ?

Resim atar mısın ?

hemen atıyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:06 -->-> Daha önceki mesaj 08:41 --

şuan atamıyorum diğer pcye geçmem lazım bu pcnin bluetoothu bozuk. Fotoğraf olmadan yorum yapabilecek var mı? Şimdi veterineri aradım yemini değiştir dedi :(

Eğer ishalse çay demle. Soğumuş demi suluğun yarısına boşalt yarısına da su koy. İshale iyi gelir. Eğer su içmesinde problem varsa enjektör ile kuşun ağzına damlat. Yalnız bu sırada kuşu asla yatay pozisyonda tutma.

Eğer ishalse çay demle. Soğumuş demi suluğun yarısına boşalt yarısına da su koy. İshale iyi gelir. Eğer su içmesinde problem varsa enjektör ile kuşun ağzına damlat. Yalnız bu sırada kuşu asla yatay pozisyonda tutma.

Evet ishal hocam, siyah dışkıyla karışık sulu yeşil dışkı da kapıyor şimdi. Evde de Avidiare var acaba onu da versem mi ki bilmiyorum :(

Eminsen ishal ilacına başla derim. Geçen her saniyenin önemi büyük.

Dışkının siyah rengi dışında, tüylerinde kabarıklık, aşırı durgunluk ve dışkının popoya yapışması durumları varsa benimle iletişime geçin..

İlaç vermekte iyidir lakin doğal yollar varken neden ilaç ? Doğal yöntemlerden biri, suyuna 4-5 damla limon, portakal ya da mandalinanın suyunu sıkmak. Gerçekten iyi bir yöntem. İkinci yöntem de yulaf. İshale iyi gelir. Kafes, yemlik ve suluk temizliğine dikkat edin. Temiz ortam da yaşamasını sağlayın. Küflü ve bozulmuş yiyeceklerden uzak tutun. Kuşunuzun hep taze yem ve suya ulaşmasını sağlayın. Kıvırcık, üzüm, incir gibi yeşillik ve sulu gıdalardan uzak tutun. Eğer kuşunuz size alışkınsa ve yediğiniz yiyecekleri yiyorsa ona ekşi olmayan mandalina ve portakallardan verin. B vitaminini sık verin. Karbonitrat içeren herşeyden uzak tutun. Bol protein ve vitamin almasını sağlayın.

Kuş maalesef son demlerini yaşarken doğal yöntemler işe yaramaz, dışkının katran şeklinde olması iç kanamanın belirtisi, yalnız sürekli geçmeyen ishal kötüye işaret, inş. iyileşir, antibiyotik olarak ne verdi veteriner, avidareyi önce kullanın, umarım biraz düzelir. Antibiyotik olarak bu durumlarda baytril işe yarayabilir.

Bu çay kahve olaylarını kim söylüyor. İçinde kafein olan bişeyin kuşlara bir yararı varsa bin zararı var. İshali geçirmek istiyorsanız pirin unu, keçiboynuzui patetes haşlaması doğal yöntemler.

Maalesef kaybettim :(((((((((((((((((((((((((((((( Çok ama çok üzülüp ağlıyorum :(((((((((((((((( gece 03:24 de gözümün önünde can verdi çırpına çırpına :(((((((((((( verdiğim antibiyotik Neo Teramycn Ve başka bir antibiyotik daha. Ayrıca damlatmak için bir ilaç daha vermişti doktor. Hiç bir şey yemiyordu o kadar halsizdi ki. En hareketli cıvıl cıvıl olan kuşumdu. O kadar seviyorduk ki 2 gündür evde matem vardı :((((((( Ailecek ağladık ve hala ağlıyorumda :(2 saat öncesi gömdük ailecek. Dualarla ve gözyaşalrıyla :((((((((((((((((((((((((((( Ahh oğlum ahhhhhh 7 aylıkken ölünür müüü :((((((((((((((((((((((((( Bıraktın gittin bizi :(((((((((. Şimdi de kızım yemeden içmeden kesildi. Allahtan onun öldüğünü görmedi çünkü o hasta diye başka kafese almıştım içeride odada duruyordu :(((((((((((((( O nasıl eski haline dönecek bilmiyorum. Ne yapmalıyımmm :((((((((((((

tedavi için geç kalınmış burada çay patates felan denilmiş arkadaşlar lütfen artık doğru yönlendirme yapalım. Yemden kesilen bir kuşu tedavisi elle yapılmalıdır bunun başka çaresi yok maalesef diğer bir durumda eğer yanlış bilmiyorsam siyah kaka demek kanlı ishal demek ve sıkıntılı bir durum. Kuşu farkettiğin anda sulfamezatin vermeliydin hemde suluğuna değil yarı yarıya suyla karıştırıp ağzına damlatmalıydın. diğer bir yapacağın iş ise günde 1 kez kursağına pirinç unu ve bebe bisküvisi ile mama yapıp enjektörle basmalıydın. Artık geç ama bundan sonrası için sana tecrübe olsun. Geçmiş olsun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:12 -->-> Daha önceki mesaj 00:10 --

neo teramicin biraz ağır bir antibiyotik ama doktor daha iyi bilir elbette. evde başka kuş varsa ustam koruma amaçlı sulfamezatin koy suluğuna 2 gün istersen

:(((((((((( Mama için ayrı özel enjektörler satılıyor mu nasıl yapmak gerekiyor :((( Allah korusun Allah gecinden versin diğer kuşuma da olursa öyle yapayım :((((((((((((( 2 tane doktora gittim doktorlar hep sabit şeylerden konuşuyorlar. Hemen dayıyorlar antibiyotiği. Belki daha farklı bir sorunu var :((((((((((((((((

normol bir enjektörün ucuna 5cm lik serum hortumu takabilirsin satılanlar biraz pahalı yoksa hazırları da var. veterinerler ne yazık ki kuştan anlamıyor. başına tekrar gelirse bana özelden mesaj at hocam dönerim sana

normol bir enjektörün ucuna 5cm lik serum hortumu takabilirsin satılanlar biraz pahalı yoksa hazırları da var. veterinerler ne yazık ki kuştan anlamıyor. başına tekrar gelirse bana özelden mesaj at hocam dönerim sana

Allah razı olsun. Özel mesaj attım hocam :((((( Hala şoku atlatamadım. Peçetesi kefeni oldu oğlumun :((:):):)(((((((( Offff offffffff

bu kadar üzmeyin kendinizi mukadderat. sakin olun

Çok sevdiğim ve bağlandığım için galiba :((((( sırf 1 gün daha fazla göreyim diye yüzünü gömmedim. Odamda beklettim karşımda dursun diye cansız da olsa :(((( Normalde sabahları o bizi uyandırırdı ama şimdi cansız bedenini ben elime alıp onu uyandırdım :((((( Rengi solmuş, ayakları buz gibi, gözlerinin feri yok :((( Ama ölüsü bile melek gibi günahsızlar :((

Başınız sağolsun.

tedavi için geç kalınmış burada çay patates felan denilmiş arkadaşlar lütfen artık doğru yönlendirme yapalım. Yemden kesilen bir kuşu tedavisi elle yapılmalıdır bunun başka çaresi yok maalesef diğer bir durumda eğer yanlış bilmiyorsam siyah kaka demek kanlı ishal demek ve sıkıntılı bir durum. Kuşu farkettiğin anda sulfamezatin vermeliydin hemde suluğuna değil yarı yarıya suyla karıştırıp ağzına damlatmalıydın. diğer bir yapacağın iş ise günde 1 kez kursağına pirinç unu ve bebe bisküvisi ile mama yapıp enjektörle basmalıydın. Artık geç ama bundan sonrası için sana tecrübe olsun. Geçmiş olsun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:12 -->-> Daha önceki mesaj 00:10 --

neo teramicin biraz ağır bir antibiyotik ama doktor daha iyi bilir elbette. evde başka kuş varsa ustam koruma amaçlı sulfamezatin koy suluğuna 2 gün istersen

YAzdıklarınıza katılmakla beraber şunu söylemeliyim. bebe bisküvisi kuşlara zararlıdır. İçinde süt vardır ve kuşlarda sütü sindirecek enzimler yoktur.

Geri