Karadeniz Pet

.. Amacınız konuşturmak ise

general1034

Meraklı Üye
?? Görüşlerinize göre kuş alacağım tavsiyeniz ne olur. Ve küçük yani yerli kuşların konuşması diğerlerine göre dahamı zor.

1-yerli
2-hollanda
3-ingiliz
4- çek

Amacım konuşturmak.

Yakınlık Filan İstiyorsan Uzak Dur Yerliden Yerlide Konuşur Ama Ömür Tam Törpüleri

Eminönünde " konuşmazsa geri getirin" diye her yere yazmışlar. Hollanda satiyorlar konuşması daha basitmiş. Öyle diyorlar ama ben de onların yalancısıyım. :)

ırkla bir alakası olduğunu sanmıyorum.
ilgiyle alakası var bence :)

Yeni yeme dusmus tek bakilan bi erkek guzel bi ilgiyle gayet kolay konusabilir, irki cok onemli degil. Benim kusum da yerli, temmuz ayindan beri birlikteyiz evin en kucuk uyesi oldu, konusmayi birakin artik bizi gordugunde ismimizle sesleniyor, cumle kuruyor. 35-40 gunluk bir erkek alin, guvenini kazanin gerisi cok kolay..

ben kendi yerli yavrumu eğittim 28 günlükken eve getirdim şu an iki aylık ve bizden hiç ayrılmıyor gitsin diye elimden atıyorum hemen geri geliyor bumerang gibi konuşmaya da başladı yavaştan yani bu işin yerliyle çekle alakası yok sadece ilgi

Irkı pek önemli değil konuşmasında senin ilgin alakan önemli.

Irk o kadar etki etmez sadece tip olarak farklılık gösterir, Eğer kuşun güvenini kazanırsan gerisi basit...

ırkla pek ilgili olmasa da yerli diye tabir ettiklerimiz biraz can sıkıcı olabiliyor umursamaz,ürkek olabiliyorlar ben çok muhabbet kuşu besledim aynı ilgiyi göstermeme rağmen yerli kuşum konuşmaz beni umursamazken şu an 4 aylık erkek jumbo muhabbet kuşum var 10-15 kelime konuşuyor yemini suyunu elimden yiyor içiyor o kadar cana yakın

ırkla pek ilgili olmasa da yerli diye tabir ettiklerimiz biraz can sıkıcı olabiliyor umursamaz,ürkek olabiliyorlar ben çok muhabbet kuşu besledim aynı ilgiyi göstermeme rağmen yerli kuşum konuşmaz beni umursamazken şu an 4 aylık erkek jumbo muhabbet kuşum var 10-15 kelime konuşuyor yemini suyunu elimden yiyor içiyor o kadar cana yakın

Ama onlarda çok hantal oluyo oyun sıfır. Yem yemeye üşeniyodu ingiliz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:04 -->-> Daha önceki mesaj 19:03 --

ben kendi yerli yavrumu eğittim 28 günlükken eve getirdim şu an iki aylık ve bizden hiç ayrılmıyor gitsin diye elimden atıyorum hemen geri geliyor bumerang gibi konuşmaya da başladı yavaştan yani bu işin yerliyle çekle alakası yok sadece ilgi

Güzel. Fotoğrafı var mıdır

benimki jumbo kırması hiç de hantal değil açıkcası :) hopluyor zıplıyor her yere :) videolarını paylaştım isterseniz izleyebilirsiniz. orijinaller belki hantaldır ama bilemicem :)

Hollandanın bi adı çıkmış konuşur diye bi bildikleri vardır

8 kere yerli aldım birinde yüzüm gülmedi bence uzak durulmali

Kardeş bende yerli muhabet kuşu vardı 7 ay da 5 kelime zor öğrettim. Ancak ÇEK kuşa aldım 50 günlük falan şuanda 8 kelime ile konuşuyor. Oyuncu olsun eğitimi kolay olsun ve birazda gösterişli olsun diyorsan hiç düşünmeden git 30 veya 34 günlük çek yavru al :) bana dua edersin

ben kuşumu 20 gün oldu alalı ve burada öğrendiğime göre 4 aylık hollandaymış.
daha ele gelmiyor ama uzaktan uzağa
3 gün fırsat buldukça babacık diye diye sonunda söyledi baya suratıma bakıp babacık diyor.

cinsi önemli mi bilmiyorum ama ilgi çok önemli ilgilenmek gerekir. zmanla elede gelir inşallah.

Sadece 3 günlük ilgiylemi konuştu. Öyle ise hemen bi hollanda alacağım. Fotosu varmıdır mümkünse

Sadece 3 günlük ilgiylemi konuştu. Öyle ise hemen bi hollanda alacağım. Fotosu varmıdır mümkünse

[YOUTUBE]k7So0ez6Ri4[/YOUTUBE] alın ben size benim tatlılığı göstereyim 1 ayda konuşmayı söktü,şimdi sürekli geliştiriyor kendini o videodan sonra 2-3 kelime daha söylemeye başladı

Geri