petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Amatörce yaptığım kafesim

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Serkan KILINÇ tarafından 19 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Serkan KILINÇ

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar hint bülbüllerim için balkona kafes yaptım sizce olmuş mu? bide bu mevsimde koysam hasta olurlarmı şuanda 3 tane yumurtası ve 1 canlı yumurtası var diğer yumurtaların çıkması en az 1 hafta çıkar...YAPTIĞIM KAFESTEKİ EKSİKLERİDE SÖLERMİSİNİZ.

İLK OLARAK KUŞLARIM BUNLAR 4.KEZ YAVRULARINI BÜYÜTCEKLER

VE YAPTIĞIM KAFES BU sağ tarafı bülbülerim için

SOL TARAFADA MUHABBET KUŞU KOYMAYI DÜŞÜNÜYORUM

:):):):):):):) BİRDE EKSİKLERİMİ SÖLERMİNİZ :):):):):):):):)

2. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    çok güzel olmuş amatörce yapmışsınız ama önemli olan emeğiniz..

3. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    emek vermişsiniz, hint bülbülü yetiştirmedim.. yardımcı olamayacam fakat begendim.. :)

4. Serkan KILINÇ

Beğenileri:
    0
    evet biraz amatörce oldu :D

5. Hürkan YILMAZ

Amatörde olsa iş görücek bir kafes güzel olmuş :)

6. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Maşaallah sonuçta emek vermişsiniz hint bülbülleri için olabilir belki ama muhabbet kuşları için pek uygun değil gibi duruyor

7. Yiğit ERDİK

Güzel kafes elinize sağlık :)

8. Serkan KILINÇ

Beğenileri:
    0
    Yusuf bey neden muhabbetler için olmazki?

9. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Muhabbet kuşları kemirgen tahtayı o plastik olan şeyleri kemirip dururlar

10. Serkan KILINÇ

Beğenileri:
    0
    hmm peki anladım yusuf bey teşşkürler ..

11. tansel canbaz

Kafes iş görür ama balkonda olduğunu söylüyorsunuz kapısını actığınızda kuşlardan kaçanlar olabilir birtanede ufak kapı yapsaydınız daha iyi olurdu.

12. Serkan KILINÇ

Beğenileri:
    0
    Sağdaki kapak küçük ama soldakinin dediğiniz gibi kapısı biraz büyük oldu.

13. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Elinize sağlık, muhabbet kuşlarının bölümüne bahçe teli takarsanız daha güzel olur.

14. pesato

pesato New Member

Beğenileri:
    0
    Sanırım bir iki çiftiniz var. Zebra ispinozu çok ürettim sonra hepsini petshopa verip yerlerine muhabbet almıştım. O kafeslerin içine tünek koyabildiniz mi acaba? Eşlerden biri yumurtalar için sürekli yuvada kalacağından ve geceleri de birlikte yuvada uyuyacaklarından sıkıntı olmaz fakat yavrular yuvadan atlayınca konacak bir yerleri olsun hep yerde dolaşmasınlar, bir de malum yere pisleyecekler sürekli temizlik gerekir. Çıkan yavru tekrar yuvaya dönerken zorlanabilir ilk günler, tünek yardımcı olabilir. Elinize sağlık kafes güzel, inşaallah kuşlarınız mutlu ve sağlıklı yaşarlar.

15. baykus

baykus New Member

Beğenileri:
    0
    Pesato arkadaş hint bulbulunde üretime başlarken kuslari nerden aldiniz bu hayvanlarda üreme kolaymi anlatirsan sewinirim

16. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    ben olsam orda guvercım beslerdım :) hınt bulbulu ıcın o kadar buyuk olmasına gerek yok

17. tempusfugit

Beğenileri:
    0
    hint bülbülü için olabilir. genelde hint bülbülleri yuva ayırt etmeden acaip hızlı bir şekilde üreyebiliyorlar... ben küçük bir kuubeye bir kaç takım salmıştım ilgilenmedim bile sadece yem ve sularını verdim birkaç ay sonra baktığımda ise içerde onlarca hint bülbülü vardı.. hint bülbülünü 5-10 liraya jumbo hint bülbülünü de 30-40 liraya bulabilirsiniz

18. pesato

pesato New Member

Beğenileri:
    0
    Ben özellikle çok yavru yaptıkları için petshoptan bir erkek bir dişi almıştım, ikisi de bembeyazdı hatta. Bu kuşlarda üreme çok sık oluyor, bir erkek ve bir dişiyi aynı kafese koymanız çoğu zaman üremeyle sonuçlanabiliyor. Yalnız size tavsiyem yuvalayabilecekleri bir şey (hasır yuva gibi) bulundurun ve yuva yapabilecekleri malzemeleri kafeslerine atın. Bu malzemeleri internette araştırabilirsiniz genellikle yuva kılı, hindistan cevizi lifi (ben bunu çok verdim), küçük ebatlarda kesilmiş peçete, kağıt havlu vs gibi. Yumurta oluşturmak için dişinin bol miktarda kalsiyuma ihtiyacı olacağından mutlaka ama mutlaka mürekkep balığı kemiğini eksik etmemelisiniz. Siz onların ihtiyaçlarını tamamen karşılarsanız, göreceksiniz ki birkaç hafta içinde hemen yuva yapmaya ve bol bol çiftleşmeye başlayacaklar. Sonra yumurtalar birbiri ardına gelecek. Bence zebra ispinozları çok sevimli kuşlar her ne kadar bazı insanlar seslerinden rahatsız olsa da ben seslerini bile seviyordum. Bu arada benim beyaz çiftten hiç beyaz yavru almadım. Hepsi gri tonlar ve benekler içeren renkte çıktılar. Sizinkilerin de üreyeceklerine şüphe yok. Umarım bütün kuşlarınız mutlu ve sağlıklı olurlar.

19. kirmizmustafa

kirmizmustafa New Member

Beğenileri:
    0
    güzel olmuş ama amatörce veya değil sonuçta emek vermişsin

Sayfayı Paylaş