Karadeniz Pet

Anaç talaşı geri atıyor.

muselman

Meraklı Üye
Video' da gördüğünüz gibi anaç yeni koyduğum talaşı temizliyor.

Dışkılardan dolayı yuvalığın altını baya nemlenmişti bende temizledim ve yerine az bişe Talaş koydum fakat anaç geri atıyor.
Bunu neden yapıyor?

https://youtu.be/UDdR59l7SDk

Yuvayı kendisine göre hazırlıyor. Siz yavrular olana kadar talaş eklemeyin.

Yuvayı kendisine göre hazırlıyor. Siz yavrular olana kadar talaş eklemeyin.
Hocam zaten yuvada 4 yavrum var 15 ila 21 günlük... Daha önceki kadar Talaş koydum. dışkıdan dolayı o kadar nemlenmişki Yuva nin dışarısindan bile belli oluyor.

57748cdea32081640a87ddb136b54656.jpg

bfd4a7d693bff94361821a7b50f898ba.jpg

Plastik folluk kullanıyorsanız dişiyi rahatsız etmeden birkaç saniyede temiziyle değişebilirsiniz.

Plastik folluk kullanıyorsanız dişiyi rahatsız etmeden birkaç saniyede temiziyle değişebilirsiniz.
Tahta yuvalık kullanıyorum zaten temizledim. Dişi izin veriyor onda sıkıntı yok ama nemli olarak kaldı ve içinde Talaş kalmadı.
Resimlerde nemin dışarı vurması zaten belli oluyor

Son düzenleme:
talaşınız kokulu mu?

anladım, bazı kuşlar kokulu talaşları sevmeyip atabiliyorlar diye sormuştum. kuşunuz talaşın boyundan ya da sizin hissedemediğiniz bir kokusu varsa ondan rahatsız olarak atabilir.

Yuvaliginizin yan tarafinda havalandirma delikleri var mi? (yuvalik girisinin tam karsisi)

yavrularınız buyumuş ben o buyuklukteki yavrulu yuvalıkları hergun yada ıkıgunde bır temızler talaş degısımı yaparım.anne tekrar yumurtlayabilir talaşları atmasının sebeplerınden bırısı bu.kimi kuşta yuvalıgını temızler sürekli.yapmanız gereken hergun yada ikigünde bir yuvalık temızlıgı yapmak.zira hastalıkların cogu yuvalık ve tava zemininden oluşur.nekadar sık temızlık yaparsanız okadar ıyıdır.maşallah kuşlarınıza.
korhan beyın bahsettıgı delıklerıde mutlaka acın.yuvalık ıcı hava sırkulasyonu cok önemlidir.
keyıflı hobıler.

Evet gerekli, kusun yuvaliga girdigi tarafin karsisinda 3-4 adet yaklasik 15 mm capinda delik olmali hava sirkulasyonu icin.
Bunu daha önceden bilmiyordum. Verdiğiniz bilgiler için tsk ederim.
yavrularınız buyumuş ben o buyuklukteki yavrulu yuvalıkları hergun yada ıkıgunde bır temızler talaş degısımı yaparım.anne tekrar yumurtlayabilir talaşları atmasının sebeplerınden bırısı bu.kimi kuşta yuvalıgını temızler sürekli.yapmanız gereken hergun yada ikigünde bir yuvalık temızlıgı yapmak.zira hastalıkların cogu yuvalık ve tava zemininden oluşur.nekadar sık temızlık yaparsanız okadar ıyıdır.maşallah kuşlarınıza.
korhan beyın bahsettıgı delıklerıde mutlaka acın.yuvalık ıcı hava sırkulasyonu cok önemlidir.
keyıflı hobıler.
2 günde bir temizlik yapıyorum zaten. Spartula ile pisligi temizleyip Talaş koyuyorum. Haklısınız... Anne kuluçka dönemindede hiç birşeyi kabul etmemişti. Şuan erkeğin o kadar baskısına rağmen dişi çiftleşmeye izin vermedi ama 2. bir kuluçkayi istemiyorum. O yüzden yavrular yeme düşer düşmez erkeği sahiplendirecegim.

İlginiz ve alakaniz için tsk ederim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:07 -->-> Daha önceki mesaj 22:44 --

Burdada göründüğü gibi dişiyi çok yoruyor.

https://youtu.be/5auliTQ4wrU

yavru gelince koyarsınız şimdilik karışmasanız daha iyi

Geri