Karadeniz Pet

Anaçlar fazla yumurtluyor

Kutluay DOLKAN

Meraklı Üye
Beyler ve bayanlar :D sorunum kuşlarımın fazla yumurtlaması sürekli çiftleşiyorlar aralıksız 5 veya 6.yavruyu çıkarttılar şu an 7.yumurtaya hazırlanıyor ne yapabilirim ayırmam lazım dişi kuşuma yazık hayvan en sonunda eriyip bitecek şunuda belirtiyim 1 yılda yaptığı rakam bu 18 yavru çıkardı

Son düzenleme:
Valla ne diyeceğimi bilemedim. :D Beyler dediğine göre beyler cevaplasın. Neyse yırttık :D

Maşallah verimli bir çift olmuş.6da 6 yaptımı hiç.Eğer yorulduguna eminseniz yuvalıgı 2 hafta çıkarın dinlensin sonra tekrar takın.

İşte kimileri var Sevtap gibi yumurta ve yavru yüzü göremez,
Kimileri var yumurta ve yavruya doymuş olurlar şikayet ederler :)

6/6 yaptı zaten benim aldığım yumurtaları saymıyorum öyle olsa 10 u geçer

Maşallah demekden başka bize birşey düşmez

benim kuşların soyunda mı var azgınlık anlamadım yavrularıda aynı bunlar gibi çiftleşmeye hazır annesinin yanına attığımda kur yapıyor :D bizim erkek kuşta dövüyor

ben yavruda değilim zaten satacam kuşları bakılmıyor artık nasıl ayırırım çok fazla çıkardı

ee napıcam şimdi kafeslerimi ayırıyım kuş engel tanımıyor

yuva çıkarma,dikkati dağılsın diye ayna takma, yumurtalı mama vermiyorum artık enerji fazla gelir filan tek çare kafes ayırma ama onuda bi soruyim dedim

Ayıracaksın kuşları farklı odalara koyacaksın seslerini duymasınlar kızışkınlıgı geçsin dişinin yeter dişi istemezse olmaz zaten :)

bişey daha soracam bu dişiler kaç yaşında yumurtadan kesiliyor benim dişi 5 erkek 2 yaşında yada 1.5

neyse ayırıyorum ben hadi teşekkürler

Geri