Ankara Etimesgut’da Modern Barınak

Konusu 'Havadan Sudan' forumundadır ve muhabbetkusu tarafından 24 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. muhabbetkusu
  Çevrimdışı

  muhabbetkusu Site Yöneticisi
  Yönetici

  Katılım:
  16 Ocak 2013
  Mesajlar:
  3.083
  Beğenileri:
  31
  [​IMG]

  Etimesgut Belediyesi, Şaşmaz sanayi bölgesinde sokak hayvanları için 200 hayvan kapasiteli modern barınak inşa etti. 5 müşahede odası ve 21 bölümün yer aldığı barınakta hayvanların bakımları ve tedavileri veteriner hekimlerce yapılıyor. Bulaşıcı hastalıklara karşı aşılanan hayvanlar, ilgili yasa ve yönetmelikler uyarınca alındıkları bölgelere tekrar bırakılıyor.

  TOPLANAN HAYVANLAR BELEDİYEYE AİT 200 HAYVAN KAPASİTELİ BARINAĞA GETİRİLİYOR

  Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından oluşturulan Çevre Sağlığı Koruma ekipleri, ilçe sınırları içindeki Etimesgut Belediyesi, Şaşmaz sanayi bölgesinde sokak hayvanları için 200 hayvan kapasiteli modern barınak inşa etti.

  Hayvan barınağı sahipsiz sokak hayvanlarını ilgili yasa ve yönetmelikler doğrultusunda topluyor. Toplanan hayvanlar belediyeye ait 200 hayvan kapasiteli barınağa getiriliyor. Getirilen bu sokak hayvanları öncelikle veteriner hekimlerce detaylı sağlık kontrolünden geçiriliyor.

  Kontrolün ardından, hasta olan hayvanlar ayrı bir bölüme alınarak tedavileri yapılıyor.Veteriner hekimlerce uygun görülen hayvanlar gerekli gözetim süresinin sonunda üremelerinin engellenmesi amacıyla yapılan operasyonla kısırlaştırılıyor, aşıları yapılıyor. Kulak küpeleri de takılan hayvanlar yine ilgili yasalar uyarınca alındığı bölgeye geri bırakılıyor.

  Etimesgut Belediyesi sahipsiz sokak hayvanlarının yanı sıra sahipli kedi ve köpeklere de klinik hizmeti sunuyor. Eryaman Evcil Hayvanlar Kliniği, Şaşmaz Hayvan Barınağı ve Belediye Hizmet Binası’ndaki Veteriner İşleri Müdürlüğü Kliniği’nde kedi ve köpeklerin her türlü teşhis, tedavi, aşılama ve kısırlaştırma işlemleri yapılıyor.

  Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, sahipli ve sahipsiz sokak hayvanlarının bakım ve tedavilerinin belediye veteriner hekimlerince modern kliniklerde yapıldığını belirterek, açtıkları yeni hayvan barınağında her yönüyle örnek bir hizmet sunduklarını söyledi.
   
 2. Cihat Türkmen
  Çevrimdışı

  Cihat Türkmen Profesyonel

  Katılım:
  3 Şubat 2013
  Mesajlar:
  2.851
  Beğenileri:
  65
  Yer:
  MaşAllah hayırlısı olsun çok takdir ettim. Bir dünya hayvancağızı alıp barınağa kapatıp sonra yer yetmezliğinden ötenazi yapmaktansa hatta çeşitli gazlarla boğup öldürmektense alıp tedavi edip sağlığına kavuşturup ait olduğu yerlere salmak en güzeli. Hayırlısı olsun.
   

Sayfayı Paylaş