Karadeniz Pet

ANKARA Guinea Pig - KUŞ değişimi

• Konbuyu başlatan Can E. PARLAR
  • Başlangıç tarihi
C

Can E. PARLAR

Guest
Satış sonlanmıştır

Moderatör tarafında düzenlendi:
Guinea pigler hakkında birazda ben bilgi vereyim ; :)
İlk olarak ismi dikkatinizi çekmiştir,pig=domuz.Ama asla ve asla domuzla uzaktan yakından alakası yoktur.Ve yine benzetmeler sonucu tavşan-fare çiftleşmesi falan denmiştir :) Bunlar birer şehir efsanesinden öte değildir.Guinea pigler eski zamanlarda kürkü için avlanılan hayvanlar arasında yer alırdı zamanla birer evcil pet haline geldiler.Bu piglerin ısırma gibi asla bir huyu yoktur.Pigi terlikle iteleyip sinirlendirmeyi deneseniz bile ısırmaz,ilk tercihleri herzaman kaçıp saklanmaktır.
Gp'ler ürkek hayvanlardır,aniden bir kapı çarpması bir alkış sesi onu anında yuvasına kaçmasına yetebiliyor bazen :) O yüzden alacak arkadaşların kendilerine alıştırma evresinde sabırlı ve sessiz olmalarını söylerim.Aç kaldıklarında veya korktuklarında bebek ağlamasıyla ciyaklaması arası bir ses çıkarırlar.Ciyeeeağk vııyykk gibi gibi,tiz ve ince seslere sahipler.
Takıldığınız kısımları sorabilirsiniz :)

Alp eski bir guineacı anlaşılan :) temel özelliklerini çok iyi anlatmış, Evet Mehmet kemirgen fakat en güzel yanı insan kemirmiyo, fakat eve salayım takılsın dersen oturma gruplarını yerinde bulamayabilirsin :) kafesinde duruyo bazen elime alıp seviyorum, gözetim altında odaya salıyorum bazen.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Guinea pigler hakkında birazda ben bilgi vereyim ; :)
İlk olarak ismi dikkatinizi çekmiştir,pig=domuz.Ama asla ve asla domuzla uzaktan yakından alakası yoktur.Ve yine benzetmeler sonucu tavşan-fare çiftleşmesi falan denmiştir :) Bunlar birer şehir efsanesinden öte değildir.Guinea pigler eski zamanlarda kürkü için avlanılan hayvanlar arasında yer alırdı zamanla birer evcil pet haline geldiler.Bu piglerin ısırma gibi asla bir huyu yoktur.Pigi terlikle iteleyip sinirlendirmeyi deneseniz bile ısırmaz,ilk tercihleri herzaman kaçıp saklanmaktır.
Gp'ler ürkek hayvanlardır,aniden bir kapı çarpması bir alkış sesi onu anında yuvasına kaçmasına yetebiliyor bazen :) O yüzden alacak arkadaşların kendilerine alıştırma evresinde sabırlı ve sessiz olmalarını söylerim.Aç kaldıklarında veya korktuklarında bebek ağlamasıyla ciyaklaması arası bir ses çıkarırlar.Ciyeeeağk vııyykk gibi gibi,tiz ve ince seslere sahipler.
Takıldığınız kısımları sorabilirsiniz :)

Ali Alp senin ilgi alanına giriyor hemen cevabı çakmışsın :)zaten bu konuyu görmemeni tahmin bile etmezdim :) gözüm senin yorumunu aradı :) güzel hayvan ama etrafı kemirmezmi bu yaa :)

Geri