petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Ankara Keçiören Evcil Hayvanlar Parkı

Konusu 'Havadan Sudan' forumundadır ve muhabbetkusu tarafından 27 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Türkiye'nin ilk evcil hayvanlar parkı olan Keçiören Evcil Hayvanlar Parkı, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılmış olup 1998 yılında hizmete açılmıştır. Keçiören Uyanış Mahallesi, Aşıkpaşa Caddesi üzerinde bulunan park, yaklaşık 17.000 metrekarelik bir alana kurulmuştur.

Parkta keçi evi, koyun evi, kuş evi, köpek evi, tavşan evi, kuğu evi, midilli evi ve mağara şeklinde düzenlenmiş olan akvaryum bölümünün yanı sıra bir çocuk parkı, 200 kişilik bir kapasiteye sahip kafeterya, aileler için piknik alanı ve yapay bir şelale de bulunuyor.

Yazlık ve kışlık bölümlerden oluşan parkta hayvanların sağlık durumlarını devamlı kontrol edecek bir de veteriner ekip bulunuyor. Parkta, hayvanların tedavi ve bakımlarının yaptırılabileceği bir klinik de mevcuttur. Bu hizmetten Ankara'daki tüm hayvan sahipleri de yararlanabilmektedir.

Parkta hayvan üretimi ve satışı da yapılmakta olup kuluçka evinde ördek, tavuk, sülün ve tavus kuşlarının yumurtalarından üretilen yavrular, Türkiye'nin her yerine satılmaktadır. Park, Türkiye'de Taçlı Turna'dan yavru elde edilen ilk park olma özelliğine sahip olması bakımından önem taşımaktadır.

[​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

AKVARYUM MAĞARASI

Mağara şeklinde düzenlenmiş bu kısımda Singapur'dan getirilen tropik balıklar sergileniyor.

[​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]

KUŞLAR

Kuş Evi:

Bu tavus kuşlarını çekmek hiç kolay olmadı zira mübarek hayvanların pek gönlü olmuyor güzelliklerini göstermeye, genellikle size arkalarını dönüyorlar [​IMG] Bu arada bu iki foto Temmuz ayında çekilmiştir, şu an tüyleri yok [​IMG]

[​IMG][​IMG]

Bu kuşun adı Taçlı Turna olup ender bulunan bir türdür. Türkiye'de ilk defa Keçiören Evcil Hayvan Parkı'nda bu türden yavru elde edilmiştir [​IMG]

Kral Sülün = Kral hazretleri pek hareketli ve tellerin önünden bir türlü ayrılmadı, 2 gün gidip gelmeme rağmen zar zor bunları çekebildim [​IMG]

[​IMG][​IMG]

Sarı Altın Sülün

Sultan Papağanı = Yavruyken uğraşılırsa Sultan Papağanı her türlü konuşmayı öğrenebilir.

Macaw Papağanı = Bu tür 100-150 yıl yaşabilen bir tür olmakla birlikte ortalama yaşam süreleri 50 yıl civarındadır.

Beyaz Silkiye = İpeksi tüyleri olan, paçalı, sakallı bir tür süs tavuğudur.

[​IMG][​IMG]

MİDİLLİ EVİ

[​IMG][​IMG][​IMG]

Parkın açıldığı dönemde, parkın içindeki özel parkurda Hollanda'dan ithal edilen ve Altınpark'ta yetiştirilen midillilerle eğitim-öğretim dönemlerinde öğrencilerin faytonla gezdirilmesi planlanıyordu ancak şu an bu, uygulamaya kondu mu bilmiyorum.

[​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]

ALINTIDIR

2. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    bak burası harbi güzelmiş ama ..buraya ne zaman gidelim Muhammet :) sana biraz terse ama ..buraya gitmek içinde sen benim yanıma gel burdan gideriz olmazsa :)

3. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Yoo burasıda bana ters değil abi biraz uzak ama ters değil :D Tek dolmuşla gelebilirim.

Bu arada resimler 2011 yılında çekilmiş abi.. Konuyu başka bir siteden alıntı yaparak paylaştım burada.. Şimdi ki hali nasıldır nasıl değildir bilemeyeceğim.. Bir ara babamla gitmiştik hatta ilk açıldığı zamanlardı yanılmıyorsam çok sessiz sakin bir yerdi pek beğenememiştim.. Belki şimdi güzelleştirmişlerdir ama çok küçük yerdi..

4. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    resimlerde baya bi teferruatlı bir yer gibi görünüyor ama gidip bakmak lazım.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. dünyanın en nadir kuşu

,
  2. ankara keçiören muhabbet kuşu