Karadeniz Pet

Ankara kuş pazarı kapandımı..?

ensar06

Meraklı Üye
arkadaşlar bir ara iskitlerde olan kuş pazarı kapandımı.? veya yeni açılan bir yer varmıdır.adres verebilirmisiniz açık olarak.teşekkürler.

Son düzenleme:
Araçla gidecekseniz, Ankamalın oradan samsun yoluna çıkın, karışınıza çıkan ilk opetin hemen önünden sağa dönün düz ilerleyin, orada, yada çevik kuvvetin aradan girin düz ilerleyin, karşınıza çıkacaktır, yalnızca pazar günleri kuruluyor

Araçla gidecekseniz, Ankamalın oradan samsun yoluna çıkın, karışınıza çıkan ilk opetin hemen önünden sağa dönün düz ilerleyin, orada, yada çevik kuvvetin aradan girin düz ilerleyin, karşınıza çıkacaktır, yalnızca pazar günleri kuruluyor

bu eski kurulan pazar yerimi...zira bir ara oradakinin kapandığını görmüştüm.

Son düzenleme:
3-4 hafta önce açıktı bu arada kapandı ise bilmiyorum

Ben en son gittiğimde lisenin yanında kuruluyordu meslek lisesi yanlış hatırlamıyorsam eskı kurulan pazara çok yakın sorsan gösteriyorlar.

zabıtalar arada kovalıyor.. genelde her zamankı yerınde ıskıtler pazar alanında oluyor ama 2-3 haftadır zabıtaların ızın vermemesı nedenıyle ıskıtler m.lısesının yanında kuruluyor.. kazım karabekirin dıskapı gırısınde opetden saga mecburı donunce ısıklardan sola degılde dırek karsıya gecınce ılk sag arada kuruluyor.. bosh servısı ve gazpa gaz ıstasyonu hemen dıbınde..

demekki yasal bir kurulum değil oysa bu dernekler ne işe yarıyorlar ilgili belediyenin yetkilileri ile diyaloğa geçip kalıcı bir pazar yeri açtırmıyorlar..

bıldıgım kadarıyla dedıgınız gıbı gereklı gırısımler ve gorusmeler var,sıkıntı kuslarda degıl aslında,tavuk,horoz,ördek benzeri kanatlılarda.. tavık horozu kesıp kafasını bacaklarını pisliğini orda bıraktıkları ıcın mahallelı sıkayetcıymıs.. etlik cıftlık tavukları satıyolarya

evet aslında o tür kümes hayvanlarını sattırmayacaklar zira onlar hobi amaçlı değil..