Karadeniz Pet

Ankarada KAYIP Muhabbet

Erkan DEMİR

Meraklı Üye
Arkadaşlar Ankara/Elvankent çevresinde kuşunu kaybeden kaçıran varmı ?
ben okuldayken babam balkona gelen (cinsiyet renk vermek istemiyorum ) muhabbet kuşunu dışarda kalmasın diye içeri almış. geldiğimde kafeste duruyodu. Eğer kaçıran kaybeden varsa konu altında yorum ile ulaşabilirse sevinirim.

Gönülden tebrikler.
Herkes sizin kadar duyarlı davranmayabilir.
İnşallah sahibine ulaşabilirsiniz.

Gönülden tebrikler.
Herkes sizin kadar duyarlı davranmayabilir.
İnşallah sahibine ulaşabilirsiniz.

Teşekkür ederim abi insanlık görevi, kaybeden kişide üzülmüştür illaki. umarım tez zamanda bulurum kendisini.

Burda hep kuşlara maşallah diyoruz ancak siz de MAŞALLAH'ı hakediyorsunuz. Tebrikler.

Erkan öncelikle tebrik ediyorum seni. Umarım sahibi de senin kadar duyarlı birisidir ve kuş sahibine gider. Eğer gitmezse de kuşa en az sahibi kadar iyi bakacağına eminim.

Teşekkür ediyorum abi. İlk önceliğim tabiki sahibine kavuşması. Ama olmaz ise onu ayrı bi kafese aldım yemini suyunu vs herşeyini koydum. Biraz yabani ama zamanla alışcaktır umarım.

Bu buz gibi havada kacan kus olursa sonu ölüm oluyor ama size denk gelmesi büyük sans...

Acaba baban kusu nasil almis iceri ? Kus korktu mu yoksa yardima muhtac gibi mi duruyor du?

Umarim sahibi cikarda simdi ölmüsmüdür diye üzülmeyi birakir.. Ama belkide kurtulmak icin salmistir kuslari.. Böyle tiplerde var.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Bu buz gibi havada kacan kus olursa sonu ölüm oluyor ama size denk gelmesi büyük sans...

Acaba baban kusu nasil almis iceri ? Kus korktu mu yoksa yardima muhtac gibi mi duruyor du?

Umarim sahibi cikarda simdi ölmüsmüdür diye üzülmeyi birakir.. Ama belkide kurtulmak icin salmistir kuslari.. Böyle tiplerde var.

Babama tekrar sordumda açıklamayı değiştirmeyi unutmuşum. Çöpü atmaya inmiş, o arada çöpün yanında kaldırımda duruyomus ucmuyormuş hiç. Sonra babamda gidip avucuna almış direk, sonrası malum eve getirdi işte.
Valla kim böylesine masum zararsız canlıdan kurtulmak ister ki anlam veremem

Babama tekrar sordumda açıklamayı değiştirmeyi unutmuşum. Çöpü atmaya inmiş, o arada çöpün yanında kaldırımda duruyomus ucmuyormuş hiç. Sonra babamda gidip avucuna almış direk, sonrası malum eve getirdi işte.

Valla kim böylesine masum zararsız canlıdan kurtulmak ister ki anlam veremem

Benim abim yapar valla.

Bundan iki sene önce aslinda evimde kus yoktu.. Aslinda hic kus alip bakmak istemiyordum da . Cünkü alistigin zaman öldügünde insana pis koyuyor.

Neyse abimin bir arkadasi var , abime iki tane kus kafesiyle beraber vermis. Abimde 2 gün evde bakmis, bakmis ki biraz etrafi kirlestiyor , daha sonra 11 ayda almis kuslari balkona koymus.. Kuslardan birinin kanadi bir baskasi tarafinsan kesilmis , ucamiyordu. Digeride ucabildigi icin kacmis gitmis.. Abim bana kacip gittigini söyledi ama ben pek inanmadim dogrusu.. Muhtemelen o ucabiliyordu diye serbest birakmistir. Neyse diger kusuda 11. ayda balkonda tuttugu icin cok kizdim. Aldim kusu mecburen eve getirdim. Yaklasik 4-5 a yeni kanatlari cikti sonra ucabildi. Ama kanli ve acili bir dönemde gecirdi. Sonra yalniz kalmasin diye mecburen bir kus daha aldim.. Cünkü ben herzaman evde degilim..

Malesef birbirlerimize alistik bundan sonrasi kötü olacak iste.. Ölmelerini kabullenemiyor insan.

Geri