Karadeniz Pet

Ankaranın bağlarından sonra gebe mi kaldı bi baksanız ?

CNK TC

Emektar Üye
Arkadaşlar ankaralı coşkunun sayesinde çiftleştirdiğim kuşlarım bunlar , bugünlerde kartal şahin gibi kanatları açık olmaya başladı bi baksanıza gebe mi değil mi anlarsınız . Eğer gebe ise 2. kuluçkaya yatacak . Gagası koyu kahverengiydi bembeyaz oldu şimdi dişinin

rLJ4bM.jpg

vzJGB6.jpg

JLO9jo.jpg

O2ybjQ.jpg

P3OdgN.jpg

Yumurta varrrrr ho

Kanatları son resimdeki gibi düşük oluyor [MENTION=2841]dante25[/MENTION] . Ben resim cekerken biraz ürktü ondan dolayı diğer resimlerde kanatları kaldırmış.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:20 -->-> Daha önceki mesaj 12:19 --

Yumurta varrrrr ho

inşallah öyledir ...

Son düzenleme:
Kanatları son resimdeki gibi düşük oluyor [MENTION=2841]dante25[/MENTION] . Ben resim cekerken biraz ürktü ondan dolayı diğer resimlerde kanatları kaldırmış.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:20 -->-> Daha önceki mesaj 12:19 --

inşallah öyledir ...

Rahat ol dostumm yumurta var

Rahat ol dostumm yumurta var

ya peki bu kusun ceresi koyu kahverengiydi ben bunu aldıgımdan beri kahverengiydi ya şimdi neden bembeyaz oldu hiç renk kalmadı ceresinde . İlk kuluckadaki yumurtalarını aldım boş cıktı daha 1.5 hafta öncesi bunun gagası böyle oldu bbembeyaz

yumurtası çok belli gaga rengi degişmeside aldında baya kızışmış şimdi mutlu mesut kocası var bebeleri olucak dahamı beyazlamasin .))

Erkek kuşunuzu çok beğendim. Maşallah ikisine de ama erkek çok güzel.

benim muhabbet bir ciftim var böyle kanatlarını acıyolardı napıyo bunlar bisorunları varmı diye düşünüyodum neden kanatlarını acar bu hayvanlar

Genelde sıcakta kanatlarını açarlar serinlemek için veya yorulduklarında.

Son düzenleme:
yumurtası çok belli gaga rengi degişmeside aldında baya kızışmış şimdi mutlu mesut kocası var bebeleri olucak dahamı beyazlamasin .))

evet aldığım sadece kahverengiydi sonra ilk kuluckaya girerken nijer vermiştim koyu kahverengi oldu şimdide ilk defa bem beyaz görünce kahverengiler kaybolunca şaşırdım :).

Sürekli çiftleşiyorlar müzik açtıgımda iki üç gün öncesi actıgım bir konu var müzikle çiftleştiklerini orada yazmıştım . 7 - 8 Defa çiftleştiler herhalde ikinci kulucka geliyor. daha 10 gün olmadı boş yumurtaları alalı 6 tane yumurtanın hepsi boş cıktıydı ilk kuluckada.İnşallah bu sefer yavru elde ederim , dediğiniz gibi inşallah yavruları gelir bu sefer.

Önceki boş yumurtalardan bi tanesini saklamıştım onu yuvaya koyuyorum arada bakalım ne yapacak diye hemen yumurtayı koydugum yeri düzenliyor üstüne yatıyor.

Kanatlarını açmasının kanat düşmesiyle alakası varmıdır cünkü baktımda kanatlarını düşürüyor sonra yukarı cekiyor tekrar düşüyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:11 -->-> Daha önceki mesaj 15:09 --

altta bir siskinlik var dişinin

o şişkinlik diğer yumurtaları daha 10 gün öncesi felan aldım o zamandır var.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:12 -->-> Daha önceki mesaj 15:11 --

hayırlı olsun yumurta var

teşekkürler :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:13 -->-> Daha önceki mesaj 15:12 --

Erkek kuşunuzu çok beğendim. Maşallah ikisine de ama erkek çok güzel.

Çok teşekkürler erkek kuş sonradan geldi 1 yaşını geçikti 2.5 ay öncesi geldi eş tuttular . Ben dişiye daha yakınım cünkü geldiğinde 5 aylıktı ona alıştım iyice :)

kanatlarını açması düsmesi dolu yumurta tasidindan..

Son düzenleme:
hadi bakalım bizimkiler aynı döneme denk getirmesinler
[MENTION=2841]dante25[/MENTION]
valla gecen defa aynı güne denk getirdiler : )) bu seferde aynı gelmesinler yumurtalara rakam yerine baştan sona adımı kazıyacağımmm

Son düzenleme:
Hayırlısı bakalım yumurta olsa sevinmem bu sefer , boş yumurta yapıp yatmasında sonra zayıflıyor kuş boşu boşuna

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:20 -->-> Daha önceki mesaj 17:29 --

Son düzenleme:
Geri