Karadeniz Pet

Anlam veremediğim bir durgunluk

Mustafa DEMİRALİ

Yeni Üye
Merhaba,

Muhabbet kuşumda ikidir tüy döküm zamanı ishal ve durgunluk oluyor. Önceden böyle bir durum yoktu son iki seferdir tüy döküyör ve olduğu yerde gözlerini kapatıp sürekli uyumaya çalışıyor bugün elime aldığımda üstüme dışkısını bıraktı ve etrafı su ortası beyaz bir şekildeydi. Suyuna Divitsol ilaç damlattım pirinç lapası yaptım bir iki yedi sonra yemedi, patates haşladım bir ikide ondan yedi hava gayet güzel buna rağmen kombiyi açtım odama aldım ve ortam sıcaklığı gayet güzel. Ama gel gelelim elimden kolumdan inmeyen kuş şimdi kafesinde ve arkası dönük çok bitkin duruyor. Bu konuda tavsiyeleriniz olabilir ne yapmam gerekiyor bilgilerinizi acil paylaşırsanız çok sevinirim.

Tüy döküm zamanında durgunluk normal ama bu kadarı iyi değil belki bir rahatsızlığı vardır bi veterinere götürün

Kuşunuz üşütmüş gibi gözüküyor. Kanarya yemi verin dışkılaması düzelecektir. Cam yanına koymaktan kaçının. Geçmiş olsun

Kuşlar tüy dökümün ağır geçiriyorlarsa karın ağrısı çekerler. Sıkıntısı ondan olabilir. Az da olsa yem yiyip su içiyorsa sıkıntı yapmamak gerek. İçinde havuç bulunan mama, B vitamini, iç yulav verilebilir. Bunlar tüy çıkmasını kolaylaştırır..

Kuşlar tüy dökümün ağır geçiriyorlarsa karın ağrısı çekerler. Sıkıntısı ondan olabilir. Az da olsa yem yiyip su içiyorsa sıkıntı yapmamak gerek. İçinde havuç bulunan mama, B vitamini, iç yulav verilebilir. Bunlar tüy çıkmasını kolaylaştırır..

abi dün bi konu açmıştım tüy dökümü hakkında diye.orda arkadaşlar vitamin vermeyin havuçsuz mama olabilir demişlerdi.vitamini meyve sebzeden verin demişlerdi.aminosol vitamin aldım.tüydeki kuşlarıma vermelimiyim sence ?

bence halinden memnun değil. tamamen psikolojik. kalamar kemiğini bile çok özensiz takmışınız. kafes bomboş aktivite yapacağı bişey yok vs..

Şimdi kim ne dedi bilemiyorum ama burada insanlara yanlış bilgiler vermek bir canlının hayatına mal olabilir. Senin durumunda söz konusu değil tabi.

Tüyler insanlardaki kıl, saç ve tırnaklarda olduğu gibi keratinden yapılır. Keratin de havuçta bol miktarda var. B vitaminni de tüy değişimne yardımcı ilaç, Aminosol olur.

Şimdi kim ne dedi bilemiyorum ama burada insanlara yanlış bilgiler vermek bir canlının hayatına mal olabilir. Senin durumunda söz konusu değil tabi.

Tüyler insanlardaki kıl, saç ve tırnaklarda olduğu gibi keratinden yapılır. Keratin de havuçta bol miktarda var. B vitaminni de tüy değişimne yardımcı ilaç, Aminosol olur.

kızışmayı sağladığından dolayı havuç önerilmiyo sanırım.zaten mama yemiyolar pek.ama vitamin haftada bir koyayım ben yine de.2 haftadır tüydeler çıkamadılar bir türlü.

kızışmayı sağladığından dolayı havuç önerilmiyo sanırım.zaten mama yemiyolar pek.ama vitamin haftada bir koyayım ben yine de.2 haftadır tüydeler çıkamadılar bir türlü.

Söylediğinizi ben dedim. Aynen sizin dediğiniz durum olan kızışma için söyledim. Böyle zamanda vitamin için verin tabiki kızışmasından daha önemli değil. Kuş bu durumdaysa vitamin kullanın ama iyileşince kesin. Yalnız bu kafes hakketen çok sıkıcı. Kendinizi kuşun yerine koyun biraz vakit geçirebilir misiniz bu kafeste? Ayrıca tüneklerini de tahtayla değiştirin.

Söylediğinizi ben dedim. Aynen sizin dediğiniz durum olan kızışma için söyledim. Böyle zamanda vitamin için verin tabiki kızışmasından daha önemli değil. Kuş bu durumdaysa vitamin kullanın ama iyileşince kesin.

evet teşekkür ederim yorumunuz için.

arkadaşın konusunu meşgul ettim bi süre kusura bakmayın [MENTION=2192]Mustafa DEMİRALİ[/MENTION]

Son düzenleme:
Mama vermeyin diyen de bendim karar sizin ustalar bilir maşallah kusunuza geçmiş olsun atlatir inşaallah

Geri