petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Anlam veremediğim bir durgunluk

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mustafa DEMİRALİ tarafından 27 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Mustafa DEMİRALİ

Beğenileri:
    0
    Merhaba,

Muhabbet kuşumda ikidir tüy döküm zamanı ishal ve durgunluk oluyor. Önceden böyle bir durum yoktu son iki seferdir tüy döküyör ve olduğu yerde gözlerini kapatıp sürekli uyumaya çalışıyor bugün elime aldığımda üstüme dışkısını bıraktı ve etrafı su ortası beyaz bir şekildeydi. Suyuna Divitsol ilaç damlattım pirinç lapası yaptım bir iki yedi sonra yemedi, patates haşladım bir ikide ondan yedi hava gayet güzel buna rağmen kombiyi açtım odama aldım ve ortam sıcaklığı gayet güzel. Ama gel gelelim elimden kolumdan inmeyen kuş şimdi kafesinde ve arkası dönük çok bitkin duruyor. Bu konuda tavsiyeleriniz olabilir ne yapmam gerekiyor bilgilerinizi acil paylaşırsanız çok sevinirim.

2. Baran Açıkgöz

Baran Açıkgöz New Member

Beğenileri:
    0
    Tüy döküm zamanında durgunluk normal ama bu kadarı iyi değil belki bir rahatsızlığı vardır bi veterinere götürün

3. mehmet şahin

mehmet şahin New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşunuz üşütmüş gibi gözüküyor. Kanarya yemi verin dışkılaması düzelecektir. Cam yanına koymaktan kaçının. Geçmiş olsun

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Kuşlar tüy dökümün ağır geçiriyorlarsa karın ağrısı çekerler. Sıkıntısı ondan olabilir. Az da olsa yem yiyip su içiyorsa sıkıntı yapmamak gerek. İçinde havuç bulunan mama, B vitamini, iç yulav verilebilir. Bunlar tüy çıkmasını kolaylaştırır..

5. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    abi dün bi konu açmıştım tüy dökümü hakkında diye.orda arkadaşlar vitamin vermeyin havuçsuz mama olabilir demişlerdi.vitamini meyve sebzeden verin demişlerdi.aminosol vitamin aldım.tüydeki kuşlarıma vermelimiyim sence ?

6. DKN

DKN New Member

Beğenileri:
    0
    bence halinden memnun değil. tamamen psikolojik. kalamar kemiğini bile çok özensiz takmışınız. kafes bomboş aktivite yapacağı bişey yok vs..

7. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Şimdi kim ne dedi bilemiyorum ama burada insanlara yanlış bilgiler vermek bir canlının hayatına mal olabilir. Senin durumunda söz konusu değil tabi.

Tüyler insanlardaki kıl, saç ve tırnaklarda olduğu gibi keratinden yapılır. Keratin de havuçta bol miktarda var. B vitaminni de tüy değişimne yardımcı ilaç, Aminosol olur.

8. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    kızışmayı sağladığından dolayı havuç önerilmiyo sanırım.zaten mama yemiyolar pek.ama vitamin haftada bir koyayım ben yine de.2 haftadır tüydeler çıkamadılar bir türlü.

9. Mustafa DEMİRALİ

Beğenileri:
    0
    Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim .

10. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Söylediğinizi ben dedim. Aynen sizin dediğiniz durum olan kızışma için söyledim. Böyle zamanda vitamin için verin tabiki kızışmasından daha önemli değil. Kuş bu durumdaysa vitamin kullanın ama iyileşince kesin. Yalnız bu kafes hakketen çok sıkıcı. Kendinizi kuşun yerine koyun biraz vakit geçirebilir misiniz bu kafeste? Ayrıca tüneklerini de tahtayla değiştirin.

11. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    evet teşekkür ederim yorumunuz için.

arkadaşın konusunu meşgul ettim bi süre kusura bakmayın [MENTION=2192]Mustafa DEMİRALİ[/MENTION]

#11 bysmtnc, 27 Mart 2015
    Son düzenleme: 27 Mart 2015
  12. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Mama vermeyin diyen de bendim karar sizin ustalar bilir maşallah kusunuza geçmiş olsun atlatir inşaallah

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu durgunluk