Karadeniz Pet

Anlasamadilar yardim edin

• Konbuyu başlatan hakaang
  • Başlangıç tarihi
H

hakaang

Guest
c4dd2c4b94ffb9051b1a8179512f6069.jpg

arkadaslar yesil olan 1 aydir benimle 2.5 aylik disi. sari olan 4 aylik erkek . yesil kusum sariya saldiriyor. sarinin bir sikintisi yok ama yesil kusum hic sevmedi disari saldigimda bile pesinden gidip satasiyor. 2 kafesim var ayirip beklemeli miyim ne yapmaliyim yardim edin?

kardeşim küçük kuşları eş tutturmaya çalışıyorsun olur böyle şeyler daha kuçukler bir birlerini sevememişler biraz zaman tanıyın.

kafeslerini simdilik ayirdim ayni yerde tutarsam katliam cikacak. yan yana koydum kafeslerini bu ise yarar mi? bizimkisi sahiplendi yuvasini sanirim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:41 -->-> Daha önceki mesaj 16:12 --

bilgisi olan yok mu

bak sana bir taktik söyliyecem 2 kafeside 1-2 hafta kadar ayır sonra dişiyi erkeğin yanına koy eğer dişiyi erkeğin yanına koymaz da erkeği dişinin yanına koyarsan baskın dişi olur erkeği döver :) bu şekilde ayır düzelirler merak etme.

c4dd2c4b94ffb9051b1a8179512f6069.jpg

arkadaslar yesil olan 1 aydir benimle 2.5 aylik disi. sari olan 4 aylik erkek . yesil kusum sariya saldiriyor. sarinin bir sikintisi yok ama yesil kusum hic sevmedi disari saldigimda bile pesinden gidip satasiyor. 2 kafesim var ayirip beklemeli miyim ne yapmaliyim yardim edin?

Selam bir şey sorucam erkeği alırken dişiyi salmaya atıp seçtirdiniz mi yoksa rastgele bir kuş alıp eş tutmasını mı düşündünüz?

Kuş seçerken salmaya atmayın. Hastalık bulaşabilir. Uzaktan tutmanız muhabbetlerini anlamanız için yeter. Aldıktan sonra da ilk önce farklı odalarda tutun. Sonra aynı odada farklı kafeslerde tutun. Bu konuyu okumanızı tavsiye ederim. papağanları birbirine alıştırmak

yaziyi okudum ve odalarini degistirdim sari kus ele gelmiyor bunun egitimini verdikten sonra kafesleri yan yana getiricem.rastgele bir kus aldim. daha cok kucukler birbirlerine alistirabilirim diye dusundum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kuş seçerken salmaya atmayın. Hastalık bulaşabilir. Uzaktan tutmanız muhabbetlerini anlamanız için yeter. Aldıktan sonra da ilk önce farklı odalarda tutun. Sonra aynı odada farklı kafeslerde tutun. Bu konuyu okumanızı tavsiye ederim. papağanları birbirine alıştırmak

sağ olun uyardığınız için peki ben dişi kuş almayı düşünüyorum da erkek kuşuma hiç seçtirmeden ben bir dişi alsam ayrı odada falan tutsam alışır mı sizce?
çünkü petshopları tek tek kuşla gezmeye üşeniyorum

sağ olun uyardığınız için peki ben dişi kuş almayı düşünüyorum da erkek kuşuma hiç seçtirmeden ben bir dişi alsam ayrı odada falan tutsam alışır mı sizce?
çünkü petshopları tek tek kuşla gezmeye üşeniyorum

Tavsiye etmem. Kuşlar ilk görüşte aşık olur. Anlaşamayabilirler

[MENTION=11682]Kerem Beyli[/MENTION] üretici den al rahatlıkla kuşunu götürebılırsın hangi sehir yardım cı olalım nıye petshop gıdıyorsun :)

bende ureticiden aldim. sagolsun oradaki abi anlasamazlarsa yada bir sorun gorursen getir degistirelim dedi. ama emek harcamadan guzel bisi olmaz beklemeyi dusunuyorum.
sabah ikisinide saldim. disi erkegin pesini birakmiyor ve dunku gibi bir saldirida yok ama erkek yanina yaklasmasini istemiyor.

kardeşim kuşların çok küçük anlaşamaması normal kendine alıştırmak istiyorsan 2sinide alıştırabilirsin ama yavru alacam diyorsan daha büyük kuşlar alabilirsin

yavru alma dusuncem yok tamamen kuslar sikilmasin dusuncesiyle aldim. ara ara ayirip biraraya getiriyorum yuvalari sahiplenmesinler diye simdilik ise yaradi gibi.
4bd0e35eebf38ad5949e41bc8ff15fa0.jpg

yesil geliyor ama sari gelmiyor. yemegini keserek egitmek istemiyorum nasil egitebilirim sizce?

erkekleri eğitmek daha kolay 4 aylık zaten ayrı kafeste tutun onu yanına gidin sessizce konuşun hep gittikçe sizi dinlemeye başlayacak sonra elinize yem koyun tabi bu yem koyma işini 1 hafta geçince yapmaya başlıyacaksınız yem koyun elini sabit tutun kafeste bakacak bakacak sonra hafiften yem yemeye çalışacak sonra sonra çıkacak elinize ama alıştırayım diye sakın aç bırakmayın yazık hayvana öyle bişi yaptığınızda gelir elinizden yem yer doyunca tekrar gelmez

[MENTION=11682]Kerem Beyli[/MENTION] üretici den al rahatlıkla kuşunu götürebılırsın hangi sehir yardım cı olalım nıye petshop gıdıyorsun :)

Sağolun ben ist/bahçelievler deyim.Şuan değilde iki ay sonra almak istiyorum çünkü şuan küçükler.Bende iki erkek var şuan.Birisi 5-6 aylık falan birçok kez 3 aylık diğer erkek kuşa ayak atarken görüyorum :D onları iki ay sonra gelin bulmam lazım yoksa bi sakatlık çıkabilir :)

Geri