Karadeniz Pet

Anlasamazlik

FurkanYildiz

Yeni Üye
Disi kusumuz hep sorun cikariyor erkek kus onu opmeye calisiyor guzel guzel otuyor ama disi opmeye calistiginda cok cirkin bir ses ile bagiriyor erkekde opmekten vazgeciyor disimiz neden boyle bagiriyor erkegin opmesine neden karsilik vermiyor?

Son düzenleme:
Diğer konudaki fotoğraflar güncelse dişi kızışmaya başlamış yakın zamanda eş tutarlar. Çok rahatsız etmeyin, kuşları salmayın. Eğer olmazsa dişiyi 3-4 hafta kadar ayrı bir kafeste tutun, sonra tekrar deneyin.
Hayırlı üretimler olsun..

Birbirlerine zarar verecek şekilde kavga etmedikleri sürece bu gibi didişmelerden zarar gelmez. Yeni beraberler ise biraz zaman tanıyın onlara. Uzun zamandır beraber iseler ayırma yöntemini deneyebilirsiniz.

Diğer konudaki fotoğraflar güncelse dişi kızışmaya başlamış yakın zamanda eş tutarlar. Çok rahatsız etmeyin, kuşları salmayın. Eğer olmazsa dişiyi 3-4 hafta kadar ayrı bir kafeste tutun, sonra tekrar deneyin.
Hayırlı üretimler olsun..
Abi simdi 10 gunlugune ayirdim erkek kafese hakim olsun die disiden biraz urkuyordu kendi kendie kur yapiyor erkek :D
Birbirlerine zarar verecek şekilde kavga etmedikleri sürece bu gibi didişmelerden zarar gelmez. Yeni beraberler ise biraz zaman tanıyın onlara. Uzun zamandır beraber iseler ayırma yöntemini deneyebilirsiniz.
Yeniler ama erkek cok iatekli ilk defa bu kadar istekli erkek gormustum

zamanla anlaşacaklardır inş

Abi simdi 10 gunlugune ayirdim erkek kafese hakim olsun die disiden biraz urkuyordu kendi kendie kur yapiyor erkek :D

En az 20 gün ayrı dursalar daha iyi.
Bu süre zarfında haftada 2-3 gün mama, 1-2 gün vitamin takviyesi yağabilir, yemlerine haftada 1 çay kaşığı kızıştırıcı tohumlardan ilave edebilirsin.

Geri