petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

anlayamadım BUNLARIN işini :D

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mehmet Nuri Alkayış tarafından 9 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar bunda bir kaç ay önce konu açmıştım mavişimin eşi yavruların üzerinde ölmüştü ilk kuluçkasında bu olaydan sonra mavişimi salmaya koydum salmada 3 dişi mevcuttu mavişim 1 ay boyunca salmada kaldı bu 3 dişiyle beraber ama hiç biriyle eş olmadı bende mavişi ayrı bir kafese alıp dişi kuşları 1 hafta müddet vererek mavişin kafesinde tuttum ama ilk iki dişi mavişimle fena kavga ettin en son kendi yavrum olan kırmızı gözlü lutinoma geldi o salmada mavişle feci kavga ediyordu bu yüzden olacagını sanmıyordum ama dişi yi kafese koyar koymaz ilginç birşey oldu lutino kuşum hemen kendini hazırlad mavişimde geldi ve bir anda çifleşmeye başladılar hayranlıkla ve şaşkınlıkla izledim fotolar aşağıda
    DSCF0090.jpg hosted at Hızlı Resim Yükle - Hızlı Resim Yükle Resim Upload İnternette Paylaş foto image yükle
    DSCF0093.jpg hosted at Hızlı Resim Yükle - Hızlı Resim Yükle Resim Upload İnternette Paylaş foto image yükle
    DSCF0096.jpg hosted at Hızlı Resim Yükle - Hızlı Resim Yükle Resim Upload İnternette Paylaş foto image yükle
    NOT:mavişim güzelde boydan biraz kısa :D fotolar düzgün çıkmaya bilir bu yüzden özür dilerim yeni çiftim hakkında her türlü yorumlarınızı bekliyorum maşALLAH demeyi unutmayalım lütfen
    kafesin içi dal suluk yemlik vs kardeşimin işi değiştirilecek

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:23 -->-> Daha önceki mesaj 18:22 --

fotoların arasındaki linklerde de foto mevcut

2. Ezgi Yılmaz

Ezgi Yılmaz New Member

Beğenileri:
    0
    En büyük aşklar kavgaya baslar .p
    Maşallah yavrularinizida görürüz inşallah :)

#2 Ezgi Yılmaz, 9 Temmuz 2014
    Son düzenleme: 9 Temmuz 2014
  3. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    yorum için teşekkürler
    daha fazla yorum yapan yokmu
    GÜNCEL...........

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
  5. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    saolun üretime bu yıl başladım bunlarla beraber 3 çift oluyor hobi amaçlı ama bunların eş olmaı çok hoşuma gitti çünkü ikiside kendi kuşlarımın yavrusu ancak ayrı çiftlerin yavrusu kardeş değiller

6. t.ert08

t.ert08 New Member

Beğenileri:
    0
    Maşallah en kısa zamanda yavru almanız dilegiyle

7. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    saolun bir haftaya yumurta yapacak ALLAH ın izni ile kafese koyunca çifleşmeye başladılar çok şaşırdım

8. m.ali güler

maşallah...yumurta yakındır :)

9. trazetekutr

trazetekutr New Member

Beğenileri:
    2
    Kuşlar çok güzel yavruları da baya bir renkli çeşit çeşit olacaktır.

Bende yeni çift aldım altlarında 1 yavru vardı oda sanırım fransız tüy hastalığına yakalandı.

Şu an eşlerde kuluçkaya yatmadı. Sanırım hala yeni ortama alışamadılar.

Bazen çok iyi anlaşıyorlar, birbirlerini kaşıyorlar ama erkek kur yapıp çiftleşmek isteyince dişi reddediyor. İlk geldiklerinde 2 3 defa çiftleştiklerine şahit oldum ama uzun sürmemişti sanırım dişi kuluçka için hazır değil.

Hayırlısı bakalım bende sizin gibi hobi amaçlı yavru almak istiyorum inşallah banada nasip olur.

10. BARLAS

BARLAS Member

Beğenileri:
    0
    Maşallah. Gaga taşına gerek yok kafeste. Duvar a gagaları değse yeter :) Çok beğendim kuşlarınızı.

11. erha1907

erha1907 New Member

Beğenileri:
    0
    Maaşallah hem kendileri güzel hem renkleri (sarı- mavi :) Yavrularını görmekte kısmet olur inşallah...

12. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar çok mutlu oldum kuşlarımı beğendiğiniz için ALLAH herkese nasip etsin

#12 Mehmet Nuri Alkayış, 10 Temmuz 2014
    Son düzenleme: 10 Temmuz 2014

Sayfayı Paylaş