petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

anlayamıyorum lütfen yardım???

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve eda1624 tarafından 30 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. eda1624

eda1624 Member

Beğenileri:
    0
    2 aylık iki yavru ve anne baba aynı kafesteler yenı yumurtalarda var. Dün akşama kadar herşey yolunda gidiyordu...akşamdan beri baba bir yavruyu annede diğerini azarlıyor gagalıyor bir bağırış çağırış gidiyorlar..yavrular yuvaya girmeye çalışıyor sokmuyorlar içeri...artık yavruları ayırmammı gerekiyor bilemiyorum ne yapmalıyım...??

2. hüseyin duman

hüseyin duman New Member

Beğenileri:
    0
    yavruları ayır yoksa yavruları öldürebilirler yumurta olduğu için böyle davranıyorlar.

3. Tuan MAKSEL

Yavrular 2 aylık olmuş artık aile içi kıskançlıklar,şiddet başlar yavruları ayrı bi kafese koyman lazım yoksa döverler yavruları.

4. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    Yavrular buyumus bagimsizligini coktan kazanmislar hem gerek yok hemde Anne baba Kabul etmez ayirmakta buyuk fayda var

HTC Explorer A310e cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

5. eda1624

eda1624 Member

Beğenileri:
    0
    bende ayırmaya kıyamıyordum onları ama sonuçları daha kötü olabilirmiş...çok teşekkürler arkadaşlar..

6. Sevtap DERİN

Kesinlikle ayırmalısın. Onlara özgürlüklerini doyasıya yaşayacakları güzel bir kafes al. :)

7. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    muhtemelen damızlıklar tekrar yumurta yapacaklar, ayırın yoksa yavruları öldürebilirler...

8. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    yavru kusları ayırmalısın. ayırmazsan ölümleri ile sonuclanan ciddi kavgalar olucaktır.

9. Mehmet YALÇINKAYA

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar söylemiş bence de ayırın artık kuşları

10. eda1624

eda1624 Member

Beğenileri:
    0
    ayırdım şu an mutlu mesut iki kardeş biribirini kaşıyorlar :) ahhh birde yemliğin yerini öğrenip yemeye başlasalar...yoruldum durmadan kafes başına gidip yedilermi yemedilermi diye kontrol etmekten, birde acıkınca dünya kadar söyleniyorlar bana aç bırakmışım gibi şirinlerim benim :)

11. Hakan VATANSEVER

Beğenileri:
    0
    Biraz yere yem dökerseniz oradan yerler yavrular genelde yerden yemeyi seviyorlar tabana yem dokebilirsiniz

12. eda1624

eda1624 Member

Beğenileri:
    0
    evet öyle yapıyorum ama kalıcı bir durum olmaz inşaallah...

13. Akif GÜZEN

Yerden yem yerken kendi kakalarını yemediklerinden de emin olun. Bazen bu tür eğilimler olabiliyormuş yavru kuşlarda.

14. Serdar KARAKUŞ

Beğenileri:
    1
    yavruları ayırmanız faydalı olur yoksa döverek öldürebilirler. gagası annesi tarafından kırılan bir yavru hatırlıyorum.. dikkatli olmalısınız..

Sayfayı Paylaş