Karadeniz Pet

anlayamıyorum lütfen yardım???

eda1624

Meraklı Üye
2 aylık iki yavru ve anne baba aynı kafesteler yenı yumurtalarda var. Dün akşama kadar herşey yolunda gidiyordu...akşamdan beri baba bir yavruyu annede diğerini azarlıyor gagalıyor bir bağırış çağırış gidiyorlar..yavrular yuvaya girmeye çalışıyor sokmuyorlar içeri...artık yavruları ayırmammı gerekiyor bilemiyorum ne yapmalıyım...??

yavruları ayır yoksa yavruları öldürebilirler yumurta olduğu için böyle davranıyorlar.

Yavrular 2 aylık olmuş artık aile içi kıskançlıklar,şiddet başlar yavruları ayrı bi kafese koyman lazım yoksa döverler yavruları.

Yavrular buyumus bagimsizligini coktan kazanmislar hem gerek yok hemde Anne baba Kabul etmez ayirmakta buyuk fayda var

HTC Explorer A310e cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

bende ayırmaya kıyamıyordum onları ama sonuçları daha kötü olabilirmiş...çok teşekkürler arkadaşlar..

Kesinlikle ayırmalısın. Onlara özgürlüklerini doyasıya yaşayacakları güzel bir kafes al. :)

muhtemelen damızlıklar tekrar yumurta yapacaklar, ayırın yoksa yavruları öldürebilirler...

yavru kusları ayırmalısın. ayırmazsan ölümleri ile sonuclanan ciddi kavgalar olucaktır.

ayırdım şu an mutlu mesut iki kardeş biribirini kaşıyorlar :) ahhh birde yemliğin yerini öğrenip yemeye başlasalar...yoruldum durmadan kafes başına gidip yedilermi yemedilermi diye kontrol etmekten, birde acıkınca dünya kadar söyleniyorlar bana aç bırakmışım gibi şirinlerim benim :)

Biraz yere yem dökerseniz oradan yerler yavrular genelde yerden yemeyi seviyorlar tabana yem dokebilirsiniz

evet öyle yapıyorum ama kalıcı bir durum olmaz inşaallah...

Yerden yem yerken kendi kakalarını yemediklerinden de emin olun. Bazen bu tür eğilimler olabiliyormuş yavru kuşlarda.

yavruları ayırmanız faydalı olur yoksa döverek öldürebilirler. gagası annesi tarafından kırılan bir yavru hatırlıyorum.. dikkatli olmalısınız..

Geri