Karadeniz Pet

Anlayan Arkadaşlara Bir soru

Mustafa BÜYÜK

Onursal Üye
Dişi jumbom ishal olduğu için eşinden ayırdım ve farklı bir kafeste yanında duruyordu 2 gündür. ama bugün dişi yerinde durmuyor kafes için anlamsız hareketler yapıyor büyük yemliğin içine giriyor yemleri atıyor yukarıya çıkıp kendini yere atıyor taklalar atıyor. Erkeğin kafesine koyunca da durduğu yerden hiç kımıldamıyor bile. Bu hareketler ne anlama geliyor? Dişi kuş henüz tam olarak iyileşmedi korkutuyor beni bu hareketleri.

Erkegini istiodur kizismossa birde normal ole yapmasi

Erkegın yanında olmak ıstıyor demek kı. Ishal olunca kus ayrılır mı hocam?

Birlestirim derim ben bulasici degil ki bu neden ayirdinz

Birlestirim derim ben bulasici degil ki bu neden ayirdinz

arkadaşlar ben bunu daha cuma günü aldım. Ve hayvan arabamda 650km yol yaptı trabzondan ağrıya. ertesi sabah bir baktım ki ishal olmuş arkası pislik tutmuş. yemde yemiyordu bende daha iyi takip edebilmek için ayırdım 3 gündür ayrıydılar. Birde hergün sabah aksam elimle besleyip ağzına ilaç damlattım. Hani ayırma sebebim takip etmek ve diğer kuşu rahatsız etmemekti. Ama şuandan itibaren ayrı tutmak mümkün olmadı.

Eğer diğer kuşunuzla uzun zaman yaşayan bir kuş olsaydı ishal etkeninin bulaşıcı olmadığını düşündürebilirdi, çünkü öbür kuşunuzun da ishal olma ihtimali yüksek olacaktı. Ama ilk yaptığınız daha doğru gibi geldi bana, yani ayırmak daha iyi bir tedbir. Getirdiğiniz kafeste bulaşıcı bir hastalık olabilir, öbür kuşunuzu riske atmamanız daha iyi olur.

Eğer diğer kuşunuzla uzun zaman yaşayan bir kuş olsaydı ishal etkeninin bulaşıcı olmadığını düşündürebilirdi, çünkü öbür kuşunuzun da ishal olma ihtimali yüksek olacaktı. Ama ilk yaptığınız daha doğru gibi geldi bana, yani ayırmak daha iyi bir tedbir. Getirdiğiniz kafeste bulaşıcı bir hastalık olabilir, öbür kuşunuzu riske atmamanız daha iyi olur.

bence yol yaptı bu hayvanı ama yine de ayırmıştım ben umarım artık iyileşir kuş için iyice üzülüyorum artık günde 3 ez elime almam gerekiyor

bence de almanız iyi olmuş eğer ishal mikrobikse veya hava yolu ile bulaşıcak bir mikrop varsa diğer kuşunuza da geçebilirdi en iyisini yapmışsınız işi garantiye almak lazım tam olarak iyileştiğini anlayınca tekrar birleştirirsiniz

Ustalar çok daha iyi bilirler, siz de bilirsiniz yolculuklar yıpratıyor. Ben gereken tecrübeye sahip olmadıüğım için bunu yeni öğrendim ama Diazyme256 kullanmanızı tavsiye ederim. Biliyorsunuzdur ilaç değil, yolculuk sonrası kuşların bağırsak floraları bozuluyormuş ve stres yararlı bakterilerin ölümlerine yol açıyormuş. Denerseniz hiçbir zararı olmaz, ben bulur bulmaz kullanacağım. Muhtemelen benim kuşumun sıkıntısı bu. Bu yararlı bakteriler sindirim sistemindeki ph seviyesini gerekli düzeyde tutuyormuş. Sanırım bu nedenle benim kuşuma 2 aydır verilen hiçbir ilaç etki etmedi ve sadece sirke işe yaradı. Yarın temin edip deneyeceğim , hatta arzu ettiğim sonuca ulaşırsam başlık açıp konuyu detaylı anlatacağım. Siz de deneyin isterseniz, probiyotik hayati önem taşıyor onlar için ve başlangıçta telafisi kolaylıkla mümkün. Denemenizi tavsiye hiçbirzararı olamayacaktır. Bir de suluğuna 1/5 oranında maden suyu ve kalanına su koyarsanız ishalle kaybettiği elektroliti vermiş olacaksınız(bunu bir saka ustasından öğrendim). Eğer sadece stres kaynaklıysa bunlar işe yarayacaktır. Geçmiş olsun, umarım bir an evvel düzelir.

Ustalar çok daha iyi bilirler, siz de bilirsiniz yolculuklar yıpratıyor. Ben gereken tecrübeye sahip olmadıüğım için bunu yeni öğrendim ama Diazyme256 kullanmanızı tavsiye ederim. Biliyorsunuzdur ilaç değil, yolculuk sonrası kuşların bağırsak floraları bozuluyormuş ve stres yararlı bakterilerin ölümlerine yol açıyormuş. Denerseniz hiçbir zararı olmaz, ben bulur bulmaz kullanacağım. Muhtemelen benim kuşumun sıkıntısı bu. Bu yararlı bakteriler sindirim sistemindeki ph seviyesini gerekli düzeyde tutuyormuş. Sanırım bu nedenle benim kuşuma 2 aydır verilen hiçbir ilaç etki etmedi ve sadece sirke işe yaradı. Yarın temin edip deneyeceğim , hatta arzu ettiğim sonuca ulaşırsam başlık açıp konuyu detaylı anlatacağım. Siz de deneyin isterseniz, probiyotik hayati önem taşıyor onlar için ve başlangıçta telafisi kolaylıkla mümkün. Denemenizi tavsiye hiçbirzararı olamayacaktır. Bir de suluğuna 1/5 oranında maden suyu ve kalanına su koyarsanız ishalle kaybettiği elektroliti vermiş olacaksınız(bunu bir saka ustasından öğrendim). Eğer sadece stres kaynaklıysa bunlar işe yarayacaktır. Geçmiş olsun, umarım bir an evvel düzelir.

güzel bilgiler vermişiniz teşekkür ederim. bunu deneyeceğim. Probiyotik olayını iyi hatırlattınız doktorun bana verdiği bir probiyotik vardı ilaç statüsüne girmiyor onda yüzde 1 oranında suyuna damlatayım en iyisi.

İnşallah işe yarar, çok sevinirim iyi olursa. Tekrar geçmiş olsun.

isali haşlanmıl patates yedir geciriri yem yemem nedenide büyük ihttima yeni geldindendir kuşlarıı ister ayır ister ayırma far etmez inşallah tez zamanda gecer

Geri