Karadeniz Pet

anne baba yavruyla ilgilenmiyor

mrkadirkartal

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar önceki kuşlarımdan erkek olan hastaymış vücudunda ur çıkmış ben onları iade ettim ve bu aileyi satın aldım ancak anne ve baba yavrularıyla ilgilenmiyor yavruyu yuvaya koyuyorum 5 dk geçmeden öterek dışarıya çıkıyor kendini yuvadan atıyor ben bu yavruyu nasıl doyurabilirim kafesin altına yem serptim birde kuş maması var sarı olanlardan bazen sarı olan kuş mamasından yediğini gözlemledim ve sürekli uyku halinde lütfen yardımcı olur musunuz?

anne ve babası
pRX0Aq.jpg

yavrumuz
RJ10va.jpg

39v7Vr.jpg

WVg0PN.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:11 -->-> Daha önceki mesaj 12:31 --

arkadaşlar yardım lütfen

kaç günlük bu yavru ? şuan aynı sorun bende de var anne baba doyurmuyor. bende 2-3 saatte bir babayı yavruların yanına koyuyorum doyuruyor ama dişiyi görmesin yoksa hiç bakmıyor bile yavrulara. sizde bir deneyin isterseniz ?

kaç günlük bu yavru ? şuan aynı sorun bende de var anne baba doyurmuyor. bende 2-3 saatte bir babayı yavruların yanına koyuyorum doyuruyor ama dişiyi görmesin yoksa hiç bakmıyor bile yavrulara. sizde bir deneyin isterseniz ?

ben petsoptan aldım sanırım 25 günlük ama az önce gözlemlediğimde yaklaşık 45cm yükseklikteki yuvaya kendisi girdi kanatlarını çırpıyor ama uçamıyor anne ve baba hiç ilgi göstermiyor

bende 21 günlük yavru var annesi dövüyor. aynı kafestelerken baba da doyurmuyordu şimdi ayrı kafesteler bir kaç saatte bir yanına koyunca doyuruyor.

bir de normal yem dökmüşsünüz sanırım aspur (sade kanarya yemi ) dökerseniz kırması daha kolay olur. birde varsa dal darı koyun onları ancak yiyebilir şu aşamada.

Maşaallah çok çok tatlı... :) yem kırmayı öğrenene kadar bir şekilde idare edin, şimdilik yem yemezse kendiniz sulu mama yapıp verebilirsiniz, zaten öğrendiği zaman sorun kalmaz, ayıklanmış yem ile aspur karıştırıp verirseniz öğrenmesi hızlanabilir...

bende 21 günlük yavru var annesi dövüyor. aynı kafestelerken baba da doyurmuyordu şimdi ayrı kafesteler bir kaç saatte bir yanına koyunca doyuruyor.

bir de normal yem dökmüşsünüz sanırım aspur (sade kanarya yemi ) dökerseniz kırması daha kolay olur. birde varsa dal darı koyun onları ancak yiyebilir şu aşamada.

benim yedek kafesim yok şuan için anneyi çıkardım baba yine ilgilenmedi kendisi kafese inip tekrar yuvaya çıkıyor alıştı aspur alıp deneyeceğim teşekkürler :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:56 -->-> Daha önceki mesaj 18:52 --

Maşaallah çok çok tatlı... :) yem kırmayı öğrenene kadar bir şekilde idare edin, şimdilik yem yemezse kendiniz sulu mama yapıp verebilirsiniz, zaten öğrendiği zaman sorun kalmaz, ayıklanmış yem ile aspur karıştırıp verirseniz öğrenmesi hızlanabilir...

teşekkürler :) şırıngayla sulu mamayı vermeye korkarım bakalım yarın olsun eğer kendi beslenirse vermem aksi taktirde sulu mama vermeye çalışacağım.

Rica ederim... :) Korkmanıza gerek yok mamayı gördüğü zaman ağzını açar, yavaş bir şekilde nazikçe ağzına bir damla sıkabilirsiniz... :)

Son düzenleme:
Cok tatlı yavru masallah ama acaba o yavru bu ciftin mi ki siz petshopdan mı aldınız kuslarınızı

Rica ederim... :) Korkmanıza gerek yok mamayı gördüğü zaman ağzını açar, yavaş bir şekilde nazikçe ağzına bir damla sıkabilirsiniz... :)

tamam denerim :)

Cok tatlı yavru masallah ama acaba o yavru bu ciftin mi ki siz petshopdan mı aldınız kuslarınızı

evet ben aldığımda baba besliyordu babayı ve anneyi yuvaya koyduk yuvanın ağzını kapattık ve yuvalığı benim kafesime bağladım öyle açtım yuvanın ağzını sanırım yer değişikliğinden oldu :(

tamam denerim :)

evet ben aldığımda baba besliyordu babayı ve anneyi yuvaya koyduk yuvanın ağzını kapattık ve yuvalığı benim kafesime bağladım öyle açtım yuvanın ağzını sanırım yer değişikliğinden oldu :(

Buna benzer durum basıma geldi 1 yavru yanında da 3 yumurta vardı tasıma esnasında anne kızmıs babayı yaralamıs yumurtalara da oturmayı kesmisti ama yavrucak bi şekilde idare etti sanırım ben yokken doyuruyolar baba su an devamlı anne ile ilgileniyo aynı şekilde ben yuvalıga daldarı koydum yenmişti belki de yavru yemiştir en kötü ihtimal ebeveynler dahi yese onları izlerken ufaklıkda ögreniyor tavsiye ederm sizede

Buna benzer durum basıma geldi 1 yavru yanında da 3 yumurta vardı tasıma esnasında anne kızmıs babayı yaralamıs yumurtalara da oturmayı kesmisti ama yavrucak bi şekilde idare etti sanırım ben yokken doyuruyolar baba su an devamlı anne ile ilgileniyo aynı şekilde ben yuvalıga daldarı koydum yenmişti belki de yavru yemiştir en kötü ihtimal ebeveynler dahi yese onları izlerken ufaklıkda ögreniyor tavsiye ederm sizede

bende öyle yapayım aynı zamanda mamayı da deneyeceğim çok teşekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 07:11 -->-> Daha önceki mesaj 19:13 --

maalesef yavruyu kaybettik :(
mama aldım vermek için yuvalığa baktım yavru ölmüştü :(

Geri