Karadeniz Pet

Anne yavruları beslerken...

Maşallah

Teşekkürler. Evet bu dişimiz yumurtalara yatarkende biz yuvalık kapısını açınca banamısın demiyor :) Anneside öyleymiş zaten. Hatta bir kaç kuluçka sonraki kardeşide öyle. Ailecek çok sıcak kanlılatr :)
bakıcı kan dedikleri olay bir şehir efsanesi değil demek ki.
Ben bu deyime hep mesafeli yaklaşmışımdır bugüne kadar.

Evet bu dişimizi @Bünyamin Altay ustadan sahiplendik. Onada ilk anlattığımızda normaldir anneside öyleydi demişti. Bizede çok ilginç gelmişti. Yumurtalarını ve yavrularını aşırı sahipleniyor. Hatta özellikle yumurtaya yattığı dönemde erkeği kesinlikle yuvaya sokmuyor. En fazla bu kadar uzaklaşıyor :)

YqjXpk.jpg

Maşallah benimde bi kaç takım öyke:) altından yumurtayı alıp geri bırakırım birsey yapmaz çok tatlı oluyorlar. Bazende açıp bakarım ne bakıyorsun kapat kapıyı der gibi bakar:)

Maşallah benimde bi kaç takım öyke:) altından yumurtayı alıp geri bırakırım birsey yapmaz çok tatlı oluyorlar. Bazende açıp bakarım ne bakıyorsun kapat kapıyı der gibi bakar:)

:) evet o bakislar bitiriyor beni. rahatsiz olup bakmaz yavruya diye endiseleniyorum ama yumurta yavru kontrolude yapmak gerekiyor.

Anladım salma yaparsanız her yuvayı ayrı renk yapın. Karıştırıyorlar yerlerini:) bir kuşum karıştırıyor kendi yumurtaları yerine gitmiş başka kusun yumurtalarına yatmış 5 yumurta telef oldu.

Anladım salma yaparsanız her yuvayı ayrı renk yapın. Karıştırıyorlar yerlerini:) bir kuşum karıştırıyor kendi yumurtaları yerine gitmiş başka kusun yumurtalarına yatmış 5 yumurta telef oldu.

Evet salma uretimi yapmayi cok istedigimden epey arastirma yaptim. salmada bu tur riskler cok fazla. ama uygun ortami ayarlarsak riskleri minimuma indiririz diye tahmin ediyorum. yuvalari boyamakta cok mantikli :)

Geri