Karadeniz Pet

anne yavruları yoluyor acıl ...

ibo_0655

Yeni Üye
dun baktıgımda yavruların vucut tuylerının olmadıgını gordum annenınde kafasında kan lekesı vardı ne yapmalıyım acıl yardım anneyı ayırsam baba bakarmı kuslar 10-15 gunluk 3 tane

Eğer yavrular yuvadan atlama çağına gelmiş ve hala atlamamış ise lütfen yavruları farklı bir kafese alarak yem kırabilme yeteneklerini kontrol edin.
Yem kırabiliyorlar ise çok fazla yuvalıkta kalmış olduğu söylenebilir.
Eğer yavrular hala küçük ve anne bakımına muhtaç olduğu halde tüy yolma problemi söz konusu ise vitamin takviyesi yapmanızı öneririm.Anne kuluçka dönemlerinden çok yorulmuş olabilme ihtimali var.Resim görebilme şansımız var mı ?

telefonumda var ancak atılmıyo telden sanırım foto yavrular 15 gunluk en fazla

telefonumda var ancak atılmıyo telden sanırım foto yavrular 15 gunluk en fazla
Anlıyorum.Anne yavruları bir kez yolmuş ve tüy altındaki sıvının tadına varmışsa bu şekilde devam edebilme olasılığı fazla olarak görülür.
Kaçıncı kuluçkası bu çiftinizin ?

bende ılk ama daha once yavru alınmıs sanırım vıtamını koydum sabah yuvadan cıyaklamalar cok gelıyor ama ben bunu yem ısteyen yavruların bagırmasına baglıyordum

Eğer aynı akrana sahip farklı bir çift modeliniz var ise yavruları tek tek o kafese kaydırmanızı öneririm.Öyle sanıyorum ki annenin yavrulara zarar verdiğinden bahsetmişsiniz.
Eğer bu türde bir alternatifiniz yok ise yavrulu çiftlerinize hergün yumurta maması vermenizi öneririm.Sanırım anne yavruların beslenmesine yetişemiyor ve/veya sıkılmış olabilir.
Bir tek çift için ;
Yumurta 4/1 oranında
1 tatlı kaşığı galeta unut
1 tatlı kaşığı irmik
Kırmızı pancar 4/1 oranında ve az miktarda elma da eklerseniz ,elmanın stres azaltıcı etkisinden de faydalanabilirsiniz.
Hala yavrulara karşı içgüdüsel olarak zarar verme eğilimi söz konusu ise son çare olarak kendi elleriniz ile beslemek zorunda kalabilirsiniz.

mama veriyorum arada ıns bu nedenledir tek cıfıtım baska yok

Bahsetmiş olduğum mama önerisini bir değerlendirin derim.
Başka bir alternatif olarak kafeste yer alan erkek yavrulara kur yapıyor ve anne bundan rahatsız oluyor olabilir.Bunu da gözlemlemeye çalışın ve eğer böyle bir sorun var ise erkek kuşu farklı bir kafese alın.

Geri