petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Anne yavruların üstüne yatmayı ne zaman bırakır?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Emre Tokmakci tarafından 18 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. Emre Tokmakci

Emre Tokmakci New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar benim bir çift muhabbet kuşum var. Benim merak ettiğim anne kuş yavruların üstüne yatmayı ne zaman bırakır. Yani yavrular ne zaman anne ısısına ihtiyaç duymicak hale gelirler?

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Tuylenince kalkarlar kimisi 10 gunlukken kimisi 15 değişkenlik gösterir

3. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    yuvalıktaki yumurtaların hepsi cıkana kadar.yumurta veye yumurtalar boş yada sahte olsada bakıcı bi dişi yumurtayı terk etmez taki yumurtadan umudunu kesene kadar buda kuştan kuşa değişir.daha ıyı anlasılası ıcın yuvada 4 yumurta var dıyelım yumurtalardan 3 tanesı cıktı bır tanesı boş yada sahte dişi o cıkmamıs yumurtanın uzerıne ıcgudesel olarak yatmaya devam eder taki artık yumurtayı deıl yavruları dusunene yavrular altına sıgmayacak kadar ırılıge ulasana kadar.
    yumurta olmayan yuvada dişi daha az vakıt gecırır sadece beslemek amaçlı gırer.kısaca dişiye ve yumurtaya bağlı bu süre uzar yada kısalır.

4. Mert Kalemci

Beğenileri:
    0
    Benim dişi kuşum 15. günden sonra yavrunun üzerine yatmayı bırakıp
    yuva dışında geceyi geçirmeye başlamıştı.

Sayfayı Paylaş