Karadeniz Pet

anne yavruyu dövüyor

Hasan17

Yeni Üye
merhaba arkadaslar yardım edın nolur zor durumdayım, hastalık sebebıyle 3gun sehır dısında olucam. en buyuk yavru 22 gunluk olan 3tane yavru var yuvalıkta. bugune kadar hersey cok guzeldı fakat bugun yuvalıgı temızlemek ıcın yavruları dısarı cıkardım bıraz elime aldım,yuvalığa yenı talaş koydum yavruları hemen gerı koydum. fakat en buyuk olan yavru ıkı kere kafese atladı annesımı attı kendımı atladı bılmıyoorum ıcerı koydum ıkı kerede de. bakkala gıttım geldım, en buyuk yavru yıne kafese dusmus ve kafası kan içindeydi, annesınınde gagası kanlıydı. bu gece sehır dısına cıkıcam bı komsu gunde bır kere gelip yemleri üfleyecektı, bu durumda ne yapayım yardım edın, bıde anneyle baba kacgundur cok cıftkesıyor,, dıger ıkı yavruyu cok guzel beslıyo hala ama en buyugu dövmus bayaa!!!????

sabah çektıgım foto sagdakı dayak yıyen en buyuk yavru

Ekli dosyalar

• IMG_7431.JPG
    IMG_7431.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 811
merhaba arkadaslar yardım edın nolur zor durumdayım, hastalık sebebıyle 3gun sehır dısında olucam. en buyuk yavru 22 gunluk olan 3tane yavru var yuvalıkta. bugune kadar hersey cok guzeldı fakat bugun yuvalıgı temızlemek ıcın yavruları dısarı cıkardım bıraz elime aldım,yuvalığa yenı talaş koydum yavruları hemen gerı koydum. fakat en buyuk olan yavru ıkı kere kafese atladı annesımı attı kendımı atladı bılmıyoorum ıcerı koydum ıkı kerede de. bakkala gıttım geldım, en buyuk yavru yıne kafese dusmus ve kafası kan içindeydi, annesınınde gagası kanlıydı. bu gece sehır dısına cıkıcam bı komsu gunde bır kere gelip yemleri üfleyecektı, bu durumda ne yapayım yardım edın, bıde anneyle baba kacgundur cok cıftkesıyor,, dıger ıkı yavruyu cok guzel beslıyo hala ama en buyugu dövmus bayaa!!!????
Gecmis olsun @Hasan17 Baba ilgili ve yavrulari besliyorsa dişiyi farkli kafese alin o yavruyu kafeste birakirsaniz yasatmaz disinin acilen ayrilmasi lazim

Gecmis olsun @Hasan17 Baba ilgili ve yavrulari besliyorsa dişiyi farkli kafese alin o yavruyu kafeste birakirsaniz yasatmaz disinin acilen ayrilmasi lazim
ya babada arada giriyo yuvalığa ama nadir. bide besliyomu ıcerde boş boş yatıyo mu bilmiyorumkı, şuan en buyuk yavruyu yıne yuvalıga koydum. anne ıcerı gırınce en buyugu cak cak bagırıyodu sabahtan berı sımdı pek bagırmıyo. beslenme seslerı gelıyo anne beslıyo suan yavruları yumurtalı cıcıbebeden verdım demın. ondan yedı yedı yavrulara verıyo smdı ama en buyugunede verıyomu bılmıyorum. kesınlıkle ayırayımmı

ya babada arada giriyo yuvalığa ama nadir. bide besliyomu ıcerde boş boş yatıyo mu bilmiyorumkı, şuan en buyuk yavruyu yıne yuvalıga koydum. anne ıcerı gırınce en buyugu cak cak bagırıyodu sabahtan berı sımdı pek bagırmıyo. beslenme seslerı gelıyo anne beslıyo suan yavruları yumurtalı cıcıbebeden verdım demın. ondan yedı yedı yavrulara verıyo smdı ama en buyugunede verıyomu bılmıyorum. kesınlıkle ayırayımmı
Beslemiyor ve dövüyorsa ayirmak gerek izleyin ne yapiyorlar

şuan dövmüyor, gece 3te otobusun 3e kadar ızlerım. dısıyı ayırsam baba besler mı
Besler ilgili mi erkekler bazen disiden bile bakici olabiliyor kuslarinizi siz daha iyi tanirsiniz seyahat kotu olmus takip etmek gerekli belki yuvadan alip geri koyunca bir anlik bir sey olmustur

Besler ilgili mi erkekler bazen disiden bile bakici olabiliyor kuslarinizi siz daha iyi tanirsiniz seyahat kotu olmus takip etmek gerekli belki yuvadan alip geri koyunca bir anlik bir sey olmustur
şuan iyi gibi durum, erkek yuvaya gırıyo kuluçka donemındede hep gırıp yatıyodu hatta altına yumurta aldıgını gördum ama yavruları hep dısı beslıyo sankı, yuvalıgı temızleyıp yavruları gerı koyunca ılk baslarda en buyuk yavru hep dısarı cıkkmaya calıstı anne yuvaya gırer gırmez daha bısey yapmadan cakcak bagırdı, en sonda annesı kızdı heralde bagırmasına cıkmasına fakan dövdu kafası kanamıs yanı, şuan ıyı gıbıler dövmuyo, ınsallh anlık bıseydır ,

şimdi baktım yuvaya Ahmet kardeş, en buyuk yavru yanı dayak yıyenle anne birbirlerinin kafasını kaşıyor, bu ıyı bişey dimi ayırmama gerek yok gibi?

Disimin birisi yuvaligi temizlerken beni zorlardi yuvaligin agzini kapatir yavrulari alir temizlerdim yerine koydugumda anne ilk yavrulari hirpalardi kiskanc ve bir o kadar duskun vahsiydi isirdimi zor birakirdi mamayi eldivenle verebilirdim annelik diyelim hayiirlisi olsun insallah bakmaya devam eder disi

Bence en büyük yavruyu Yuvalıkta bırakmayın kafesin tabanında dursun. Dişi yeni yumurta yapma aşamasında olduğundan büyüyen yavrulara tahammülü yok. yuvalık dışında erkek de besler hatta dişi de besleyebilir.

bana da yardım edermisiniz 5 yavru var en büyük olan 32 günlük kendi kendine yavaş yavaş kırmaya başladı yemleri fakat anne kuş yavruları bazen dövüyor yeteri kadar kaldımı kafeste sizde ayırayımmı en büyük kuşu? ilk defa yavru aldım acemiyim öyle çok kanatak kadar vurmuyor ama sert vuruyor yinede diğer yavrularada ne yapmalıyım?