Karadeniz Pet

anneden tuhaf davranışlar

GözdeGB

Paylaşımcı Üye
merhabalar. anne 2.kuluçkaya hazırlanıyor galiba. yavrular kefes tabanında yem yemeyi öğrenirken kendisi yuvalıkta oturuyor. bugün şöyle birşeye denk geldim. tabandaki yavrulardan en büyüğü yuvalığa girmek istedi almadı önce. anne yokken yvru yuvalığa girdi. anne de yuvalığa girdi. bebekten değişik sesler çıkmaya başladı yuvalığı açtım baktım bebek ters dönmüş çırpınıyor anne üstündeydi. buna 2 kere denk gelince yavrulu yuvalıktan aldım. bebeğe zarar vermeye çalışıyor gibiydi. diğer yavrular kafes tabanında. onlarıda ayırmalı mıyım? en buyuk yavru aspuru yiyebiliyor. ara sırada babası besliyor 30 günlük. en küçüğüde 26.
ayrıca anne kafes dışında herşeyi alıp alıp atıyor çok hırçınlaştı bi kaç gündür çiftleşiyor.
yavruları ayırsam babayı da onlarla aynı kafese mi koysam?
@Selçuk YÜKSEL @MeHeDe @Yusuf Kürşat AKKUŞ

Düşen yavruları alabilirsiniz ozellikle o en buyuk dediginiz kuşu gelismeyen buyumeyen ve yuvalikdan atlamayan yavru var mi?

Düşen yavruları alabilirsiniz ozellikle o en buyuk dediginiz kuşu gelismeyen buyumeyen ve yuvalikdan atlamayan yavru var mi?
Şuan böyleler büyükler yani. En küçük yavru 2 gün önce atladı.

Ekli dosyalar

• 20180413_151311.jpg
    20180413_151311.jpg
    3.5 MB · Görüntüleme: 43
Sarı olanla beyazı ayırın digeri kalsın. Kursak kontrolu yaparsınız hangisinin boşsa tekrar aynı yere alabilirsiniz

Yavrulatı koyduğum kafese babayı aldım. Önce biraz yem yedi sonra besledi. En büyük yavru hırpalandı diye mi yoksa uysu mu vat bilemeidm ama çok durgun uyuklar halde. Videsunu yükleyeceğim.
Anne bu kafese yanaşmadı baba besledi gitti.

Birşeyi yoktur inşallah :(

Ekli dosyalar

• 20180413_155630.jpg
    20180413_155630.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 44
Yavrulatı koyduğum kafese babayı aldım. Önce biraz yem yedi sonra besledi. En büyük yavru hırpalandı diye mi yoksa uysu mu vat bilemeidm ama çok durgun uyuklar halde. Videsunu yükleyeceğim.
Anne bu kafese yanaşmadı baba besledi gitti.
Beyaz ve sarı yavruyu ayırın diğeri kalsın anne yeni kuluçka hazırlığında olduğu için kıskançlık başlamış

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Beyaz ve sarı yavruyu ayırın diğeri kalsın anne yeni kuluçka hazırlığında olduğu için kıskançlık başlamış

Bişey yapmaz dimi ona ? Riskli bir durum mu o da? Korkuyorum birşey olmasın kuşa

Bişey yapmaz dimi ona ? Riskli bir durum mu o da? Korkuyorum birşey olmasın kuşa
Yapmaz inşaallah bir kaç güne o yavruyu da ayırın zaten büyümüş

Şöyle birşey yapabilirsiniz ortadan bölmeli kafesin ortasını kapatın anne onları görmesin yavrular orada kalsın sabahları erkeği dişinin olduğu tarafa bırakın 2 saat kadar sonra yavruların yanına alın beslesin onları yem kırmayı öğretsin sonra tekrar dişinin yanına alın akşam tekrar ama sabahları dişinin yanında olsun

Yapmaz inşaallah bir kaç güne o yavruyu da ayırın zaten büyümüş

O yavruyu annenin oldugu yere koyarsam yine öyle olmaz mı. Baba besliyor zaten ayrı kafeste dursa ol az mı. Büyük kardeşleri de besliyor. Mama yiyebiliyor.

O yavruyu annenin oldugu yere koyarsam yine öyle olmaz mı. Baba besliyor zaten ayrı kafeste dursa ol az mı. Büyük kardeşleri de besliyor. Mama yiyebiliyor.
Baba besliyor ise hepsini ayırın yem kırmayı ayrı kafeste öğrensin araları da kapalı olsun birbirlerini görmesinler

Baba besliyor ise hepsini ayırın yem kırmayı ayrı kafeste öğrensin araları da kapalı olsun birbirlerini görmesinler

Kafesler böyle zafen. Anne yuvalık olan kafeste.babayı 2 saat arayla buraya mı alayım yani? Gece dişinin yanında mı olacak baba

Ekli dosyalar

• 20180413_160807.jpg
    20180413_160807.jpg
    3.8 MB · Görüntüleme: 31
Kafesler böyle zafen. Anne yuvalık olan kafeste.babayı 2 saat arayla buraya mı alayım yani? Gece dişinin yanında mı olacak baba
Evet aynen öyle. anne kuluçka hazırlığında bu yüzden kıskanıyor yavruları babayla kalsın yavrular sıkıntı olmaz

Görüntüler gayet güzel korkulacak birşey yok baba besliyor büyük yavru da babasının taklidiyle kardeşlerine yem veriyor yavrular bu kafeste kalsın babayı belli aralıklarla yavruların yanına alın beslesin onun dışında her iki kafesleri de hep kapalı olsun

Görüntüler gayet güzel korkulacak birşey yok baba besliyor büyük yavru da babasının taklidiyle kardeşlerine yem veriyor yavrular bu kafeste kalsın babayı belli aralıklarla yavruların yanına alın beslesin onun dışında her iki kafesleri de hep kapalı olsun

Tamamdır. Teşekkürler

Mama yiyor gayet :) gerekirse 6 saatte bir mama yaparm onlaraaaa :) :(

Ekli dosyalar

• 20180413_162443.jpg
    20180413_162443.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 20