Karadeniz Pet

anneden tuhaf davranışlar

Mama yiyor gayet :) gerekirse 6 saatte bir mama yaparm onlaraaaa :) :(
yesin maşaallah yavruların bağışıklık sistemi daha zayıf olduğu için mümkünse 4-5 saatte bir yapın içine kalamar kemiğini toz hale getirip karıştırın kalsiyum ihtiyacını karşılasın az miktarda da mineral blok toz halde katın ama çok az ve bunu 2 defa yapmanız yeterli kalamarı her mamada koyabilirsiniz 1 hafta o da çok olmamak şartıyla

6 saate gerek yok ki gün icerisinde bozulmuyor mamalar merak etmeyin :) sabah 10 11 gibi koyarsınız akşam alırsınız 7 8 gibi alirsiniz hava karardigi zaman
bozulmuyor diye birşey yok kardeşim yumurta maması bozulur yumurta kendi halinde dışarıda kaldığı zaman bile kararmaya başlar bunu söylemen ve kendin böyle yapıyorsan bu tamamen yanlış.

bozulmuyor diye birşey yok kardeşim yumurta maması bozulur yumurta kendi halinde dışarıda kaldığı zaman bile kararmaya başlar bunu söylemen ve kendin böyle yapıyorsan bu tamamen yanlış.
kuru mamayla gözde hanımın fotoğrafta paylaştığı haşlanmış yumurta mamasını karıştırma ikisi farklı şeyler.

Ben saat dilimini kafadan salladım, mamayı hangi saatte yapıyor nereden bileyim? Kendim bizzat denedim verdim de her saat başı koklayıp karıştırdım bozulma yok.

Bu bebekler acıkınca bağırıyor dimi :) şuan öyle dolanığ bişiler yemeye çalışıuorlar. Acıkınca acıktım deseler keske :)

Ben saat dilimini kafadan salladım, mamayı hangi saatte yapıyor nereden bileyim? Kendim bizzat denedim verdim de her saat başı koklayıp karıştırdım bozulma yok.
o zaman akşam yumurta haşla sabaha kadar açıkta bırak bak bozuluyor mu bozulmuyor mu bozulmaz diye birşey yok bozulur haşlanmış yumurta maması kuşlar için en fazla 8 saaat kafeste kalmalı yavrular içinse en fazla 5 saat fazlası metabolizmaya sindirim sistemine zarar verir

Bu bebekler acıkınca bağırıyor dimi :) şuan öyle dolanığ bişiler yemeye çalışıuorlar. Acıkınca acıktım deseler keske :)
acıktım demeseler de beden dilleri ile anlatıyorlar :)

İnşallah anlarım :) o ölen büyük yavrudan sonra çok korkuyorum bişi olacak diye

merhabalar. anne 2.kuluçkaya hazırlanıyor galiba. yavrular kefes tabanında yem yemeyi öğrenirken kendisi yuvalıkta oturuyor. bugün şöyle birşeye denk geldim. tabandaki yavrulardan en büyüğü yuvalığa girmek istedi almadı önce. anne yokken yvru yuvalığa girdi. anne de yuvalığa girdi. bebekten değişik sesler çıkmaya başladı yuvalığı açtım baktım bebek ters dönmüş çırpınıyor anne üstündeydi. buna 2 kere denk gelince yavrulu yuvalıktan aldım. bebeğe zarar vermeye çalışıyor gibiydi. diğer yavrular kafes tabanında. onlarıda ayırmalı mıyım? en buyuk yavru aspuru yiyebiliyor. ara sırada babası besliyor 30 günlük. en küçüğüde 26.
ayrıca anne kafes dışında herşeyi alıp alıp atıyor çok hırçınlaştı bi kaç gündür çiftleşiyor.
yavruları ayırsam babayı da onlarla aynı kafese mi koysam?
@Selçuk YÜKSEL @MeHeDe @Yusuf Kürşat AKKUŞ
anne tekrar yumurtlayacagı ıcın yavruları ıstemıor halıyle yuvalıkda yavrularda ınatla yuvaya gırmek ıstıorlar en saglıklısı yavruları ayrı kafese alıp babayı yanlarına bırakmak son yavru yem kırmaya basladıgı an tekrar dısıyle bır araya getırebılırsın yavruları sureklı kontrol ed beslenmıslermı dıye ınsallah cabuk ogrenırler yem kırmayı

anne tekrar yumurtlayacagı ıcın yavruları ıstemıor halıyle yuvalıkda yavrularda ınatla yuvaya gırmek ıstıorlar en saglıklısı yavruları ayrı kafese alıp babayı yanlarına bırakmak son yavru yem kırmaya basladıgı an tekrar dısıyle bır araya getırebılırsın yavruları sureklı kontrol ed beslenmıslermı dıye ınsallah cabuk ogrenırler yem kırmayı
Bu yöntem daha doğru olur anne de dinlenmiş olur bu sürede

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İnşallah:( en büyük aspur diyebiliyor şuan. Diğetleri mama fln yiyo baba besliyor hala hepsini. Ara ara bebeklerin kafesine alıylrum erkeği

Ekli dosyalar

• 20180413_165127.jpg
    20180413_165127.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 11
  • 20180413_165818.jpg
    20180413_165818.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 9
İnşallah. Sarı kuşun dişi olacağını düşünüyorduk. Erkek gibi..
maşallah cerelerı cok sık degısıyor 2 aylık 3 aylık olana kadar netlesmez benımde dun dısı dedım bugun erkek oldu yarın ne olur bılmıyorum :D