Karadeniz Pet

Annenin İlgisizliği

Bu konu benim de aklima takildi. Benim dişi kusum da ele alışkın evcil bi kuş ama eş ister gibu halleri olunca kafeste büyümüş bi es aldım. bikac gun once forumda da yazmistim dişi kus su an ciftlesmeye hazir gibi hatta beni görünce bana kur yapıyor hep kafesten cikmak istiyor çıkarınca da gelip omuzumda ciftlesme pozisyonu alıyor. Profosyonel üretici olmak gibi bi niyetim yok ama kusumun da normal dogasini yaşamasını istiyorum. Daha once konu açıp sorduğumda salmamam gerektiği soylenmisti ama normal rutininde yaşayıp biyandan da çoluğa çocuğa karişamazmi bu kuşlar. Evcil kustan yavru alanlar yorumlarini paylasirsa sevinirim

Bu konu benim de aklima takildi. Benim dişi kusum da ele alışkın evcil bi kuş ama eş ister gibu halleri olunca kafeste büyümüş bi es aldım. bikac gun once forumda da yazmistim dişi kus su an ciftlesmeye hazir gibi hatta beni görünce bana kur yapıyor hep kafesten cikmak istiyor çıkarınca da gelip omuzumda ciftlesme pozisyonu alıyor. Profosyonel üretici olmak gibi bi niyetim yok ama kusumun da normal dogasini yaşamasını istiyorum. Daha once konu açıp sorduğumda salmamam gerektiği soylenmisti ama normal rutininde yaşayıp biyandan da çoluğa çocuğa karişamazmi bu kuşlar. Evcil kustan yavru alanlar yorumlarini paylasirsa sevinirim
Ben iki gündür gözlemliyorum. Kuluçka sırasında da gözlemledim. Bizimkilerin kafes kapısı çoğu zaman açık ama buna rağmen dişi kuş dışarıda maksimum 1 dakika durdu, uçtu uçtu geri girdi yuvasına. Bu hep böyle oldu. Yavru çıkınca da böyle oldu. Baba da aynı şekilde. Zaten baba dışarıda bizimleyken eşini görünce gitti onunla ilgilendi onu besledi falan. İşte son yumurta kırılınca dişi kuş eskisine nazaran daha az girmeye başladı ama bugün gözlemledim, normal geldi bana. Hala aynı korumacı anne, sürekli besliyor, çoğu zaman yuvada. Ben biraz boşuna endişelenmişim. Bence hem insanlarla dost hem de iyi bir anne olabilir. Tabi her kuşun karakteri farklı ben bilemem.

Geri